Práce plavčíka
Do USA s námi každý rok vycestuje několik stovek plavčíků. Ti bazénoví tvoří většinou 80-90 % z nich. Tato čísla odráží popularitu pozice plavčíka u studentů vysokých i vyšších odborných škol. Plavčíky umísťujeme zejména na východním pobřeží USA (Washington DC, Colorado, New York, Atlanta, Houston, Myrtle Beach, Long Island, Virginia Beach, Richmond a další).
Na základě dlouhodobých vztahů spolupracujeme s 14 zaměstnavateli, se kterými máme již přátelské vztahy a osobně se známe. Některé společnosti jsou větší, jiné menší – rodinné. Z naší nabídky si vybere každý podle svých preferencí.
Odměna za práci
Mzda závisí na konkrétním zaměstnavateli.
Hodinová sazba pohybuje mezi 14,50 – 18 USD. Týdenní pracovní doba je průměrně 40+ hodin.
V závislosti na potřebě hodin tě zaměstnavatel může požádat o práci přesčas, která je v USA ohodnocena 1,5 násobkem základní mzdy (někteří zaměstnavatelé se klasifikují jako sezónní, proto nemusí toto nařízení respektovat).
Bazénový vs. plážový plavčík
Bazénový plavčík má na starost celkový stav bazénu, stejně jako spokojenost jeho návštěvníků (patrons). Plážoví plavčíci zachraňují životy na pobřeží Atlantského oceánu, proto musí disponovat nadprůměrnými plaveckými dovednostmi a anglickým jazykem na vyšší komunikativní úrovni.
Jaká je náplň práce bazénového plavčíka?
- Bazény jsou z 99 procent komunitní – neveřejné a všech možných velikostí. Výhodou je, že se tím pádem návštěvníci vrací na bazén pravidelně, znáš je a můžeš se s nimi bavit a lépe je poznat.
- Plavčík má v USA jiné postavení než v ČR. Má mnohem větší respekt a také pravomoci. Plážový plavčík má spousty výhod v podobě třeba zdarma vstupů do klubů, podpory místních komunitních center, zvýhodněných cen…
- Práce je samozřejmě zodpovědná, ale není riskantní. My tě skvěle vyškolíme na kurzu plavčíka ještě v ČR. A pokud by se snad v rámci nějaké záchrany v USA něco nepovedlo, vždy tě chrání zákony dobrého samaritána – tj. pokud se snažíš, nic se ti nemůže stát. Za 20 let naší činnosti jsme neměli jediného plavčíka, který by čelil v USA nějakým nepříjemnostem v souvislosti s proběhnuvší záchranou. Pravděpodobnost, že budeš muset někoho opravdu zachraňovat v USA u bazénu je tak 1%, tj. stejná, jako že budeš v ČR pomáhat při nějaké autonehodě.
- Pokud jsi v ČR průměrný plavec, tak v USA budeš za Kinga a budeš moct třeba i učit děti plavat jako extra příjem 🙂
- Plavčík zajišťujete plynulý a bezpečný chod bazénu. Stará se o kvalitu vody, čistí bazén a komunikuje s návštěvníky bazénu.