Kurz plavčíka

Jen u nás si můžete po kurzu amerického plavčíka dodělat toho českého… a to ZDARMA 🙂 Více zde.


Záchrana hodem kruhu na kurzu plavčíka

Nezbytnou podmínkou pro práci plavčíka v USA je úspěšné absolvování kurzu zakončeného vydáním certifikátu od Amerického červeného kříže. V roce 2010 jsme pro vás získali i akreditaci MŠMT na naše kurzy – můžete tedy po splnění podmínek tak můžete pracovat jako plavčíci i v ČR. Kurz plavčíka pro program Czech-us plavčík se skládá z prekurzu, kurzu amerického plavčíka, kurzu pool operatora a kurzu českého plavčíka (kurz českého plavčíka není povinný a je pro vás naprosto zdarma).

Prekurz [nahoru]

Prekurz je povinný pro všechny prvoúčastníky programu Czech-us plavčík a skládá se z těchto částí:

  • bazénový plavčík – 300 m plavání (100 m kraul, 100 m prsa, 100 m volným stylem) bez časového limitu
  • plážový plavčík – 500 m kraulem pod 10 minut (případně jiný časový limit určený zaměstnavatelem)
  • plavat 20 m, vylovit 5 kg předmět z hloubky minimálně 2,5 m a v poloze na znak doplavat s předmětem zpět na start bez pomoci rukou
  • šlapání vody po dobu 2 minut bez použití rukou
  • krátké interview v anglickém jazyce

Prekurz trvá max 2 hodiny. Naším cílem je objektivně posoudit vaši úroveň plavání a anglického jazyka, abychom vám následně mohli doporučit vhodnou pozici a zaměstnavatele. Účast na prekurzu je nezávazná a zdarma.

Prekurzy probíhají v Praze a Brně. Dostupné termíny prekurzů naleznete na svém Czech-us  účtu po
registraci do programu.

Společná fotka z Czech-us kurzu plavčíka

Kurz amerického plavčíka [nahoru]

Kurz amerického plavčíka (Lifeguard training) se skládá z 33 hodin intenzivní výuky. Během 22 hodin strávených ve třídě získáte informace o práci plavčíka a fungování záchranného systému v USA. Naučíte se a na figurínách vyzkoušíte první pomoci (First Aid) a oživovací techniky (CPR).

Výuka v bazénu (11 hodin) spočívá v nácviku bezpečného vstupu do vody a záchrany aktivně a pasivně tonoucího včetně alternativy situace při podezření na poranění hlavy, krku a páteře v mělké i hluboké vodě.

Kurz je zakončen praktickými zkouškami z vodní záchrany a první pomoci a písemnými testy z nabytých teoretických dovedností v anglickém jazyce. Při testu je možné používat slovník – nezkoušíme vás z angličtiny ale ze znalostí plavčíka.

Během kurzu klademe velký důraz na osobní přístup, protože každý student přichází s jinou pohybovou dovedností a je jinak jazykově vybaven. Každý účastník kurzu obdrží zdarma mikinu, tričko, resuscitační masku, Lifeguard Skill Sheets (postup jednotlivých záchranných technik), vinylové rukavice, píšťalku.

Výstupem kurzu je certifikát Amerického Červeného Kříže Lifeguarding/First Aid/CPR/AED, bude elektronicky zaslán na předem vámi uvedenou e-mailovou adresu. Certifikát je platný 2 roky ovšem zaměstnavatelé se kterými spolupracujeme vyžadují každoroční review kurz CPR/AED.

Kurzy probíhají v Praze. Dostupné termíny naleznete na svém Czech-us účtu po
registraci do programu.

Kurz pool operatora [nahoru]

Kurz je určen pro všechny bazénové plavčíky. Na kurzu vás naučíme, jak funguje bazén, filtrační systém, základní výpočty průtoku vody a teoretické i praktické aspekty bazénové chemie. Absolvování tohoto jednodenního kurzu pool operatora je povinné a zdarma. Po absolvování kurzu nezískáváte automaticky žádný certifikát. Po příletu do USA a domluvě se zaměstnavatelem získáte místní licenci Pool Operator (zpravidla po absolvování testu a zaplacení poplatku, pokud tak zaměstnavatel požaduje).

Kurz českého plavčíka [nahoru]

Záchranné kruhy

Kurz českého plavčíka, který trvá 12 hodin, se zaměřuje na zdokonalování plaveckých technik, technik tažení tonoucího, záchranu tonoucího na otevřené vodě a vodní záchranářství v ČR. Praktická zkouška na konci tohoto bloku bude zahrnovat vyjma předvedení nově osvojených technik i plavání 400m do limitu 8:30, plavání pod vodou 25 m a 200m tažení tonoucího. Termíny bloku českého plavčíka naleznete na svém Czech-us  účtu.

Absolvování kurzu českého plavčíka musí předcházet 25 hodin řízené praxe, kterou získáte během plavčíkování v USA. A co je nejlepší – kurz je pro absolventy kurzu amerického plavčíka zcela bezplatný! Jsme jediní v ČR, kdo přichází s touto unikátní nabídkou.

Po úspěšném absolvování celého kurzu plavčíka obdržíte Osvědčení o rekvalifikaci na pozici plavčíka, který vám umožní pracovat na pozici plavčíka i v ČR. Osvědčení je platné 2 roky (obnovení je nezbytné ještě v době platnosti kvalifikace).

Na kurzech se na vás těší tým našich instruktorů

Tým instruktor Czech-us

Více informací [nahoru]

Líbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů