Registrace na léto 2017 uzavřeny – pro info k létu 2018 sledujte naše stránky a facebook 😉

Naše plavčice v USA pózují na bazéně

Léto můžete strávit různě… Jednou z atraktivních možností je práce plavčíka ve Spojených státech amerických. Vaší primární povinností bude péče o bazén a jeho návštěvníky. Příjemnými benefity je kombinace práce a opalování, zajímavý výdělek a možnost cestování po USA v průběhu léta a hlavně po skončení sezóny.

Proč jet do USA s námi? Několik důvodů přímo od našich účastníků:

  • Jediní nabízíme i pozice plážových plavčíků
  • Velmi kvalitní kurz plavčíka již v ČR – podle slov našich studentů i zaměstnavatelů. Po návratu z USA možnost ZDARMA dodělat kurz českého plavčíka.
  • Velký výběr z lokalit a zaměstnavatelů – nespolupracujeme jen s jednou obrovskou firmou kde budete jen plavčík číslo…

Brainstorm Reference

Stáhněte si článek Karla Fonioka, který je letos už počtvrté ve Spojených státech, aby tam pracoval jako plážový plavčík. Poprvé se vydal do známého letoviska North Myrtle Beach v Jižní Karolíně na východním pobřeží v roce 2007, když mu bylo teprve dvacet. V USA strávil ještě léto 2008, 2010 a po pauze, kdy pracoval pro auditorskou firmu v Praze, se tam zase letos vrátil.

Nezávazná registrace na události zde:

Registrujte se na událost právě teď! Upozorníme vás na konání, budeme vám zasílat relevantní informace a budeme vám držet místo.


Přejděte na událostiK tomuto programu pořádáme i webináře. Registrujte se zde

Podmínky pro účast v programu Czech-us plavčík [nahoru]

Nezbytné podmínky pro účast v programu Work & Travel USA jsou:

  • student VŠ nebo VOŠ v denní formě studia
  • anglický jazyk na komunikativní úrovni (B1 dle evropského rámce)
  • schopnost uplavat 300m (pro plážové plavčíky 500m v časovém limitu)

Pracovní pozice v USA [nahoru]

Plavčík v USA je odpovědnou prací, pro jejíž vykonávání je nezbytné absolvování kurzu plavčíka, kde se naučíte záchranné techniky a techniky první pomoci. Prohlédněte si aktuálně nabízené pozice plavčíka v USA v našem on-line katalogu nebo se podívejte na jednoduchou mapu.

Bazénový plavčík

V uplynulé sezóně s námi do USA vyjelo téměř 500 plavčíků (z nich 50 plážových). Toto číslo odráží popularitu pozice plavčíka u studentů vysokých i vyšších a odborných škol. Bazénové plavčíky umísťujeme zejména na východním pobřeží USA – Washington, D. C., Maryland, Virginia, New York, New Jersey, Pennsylvania, South Carolina, dále naši plavčíci pracují i v Texasu, Coloradu, Georii a Tenessee.

Ninka, náš bazénový plavčík v USA

V uplynulé sezóně jsme spolupracovali se 16 zaměstnavateli, které jsme osobně znali a i nadále budeme spolupracovat pouze s prověřenými, zejména rodinnými společnostmi.

Plážový plavčík

Plážoví plavčíci zachraňují životy na pobřeží Atlantského oceánu zejména v Jižní Karolíně a Delawaru. Tito plavčíci musí disponovat nadprůměrnými plaveckými dovednostmi a anglickým jazykem na vyšší konverzační úrovni.

Plážový plavčík v Myrtle Beach USA

Odměna za práci

Mzda závisí na konkrétním zaměstnavateli. Obecně se hodinová sazba pohybuje mezi 8 – 11 USD. Týdenní pracovní doba je průměrně 40 hodin. V závislosti na potřebě hodin vás zaměstnavatel může požádat o práci přesčas, která je v USA ohodnocena 1,5 násobkem základní mzdy (pozn.: někteří zaměstnavatelé se klasifikují jako sezónní, proto nemusí toto nařízení respektovat). Konkrétní podmínky naleznete po registraci do programu na svém Czech-us účtu.

Ubytování [nahoru]

Většina zaměstnavatelů zajišťuje ubytování od prvního dne v USA ve vlastních prostorách nebo ve smluvně zajištěných apartmánech. V některých lokalitách (zejména New York, Texas nebo turistická letoviska) zaměstnavatelé ubytování nezajišťují – účastníci si jej proto sami vyhledávají s naší podporou a doporučeními.

Více informací [nahoru]

Líbí se Vám program? Můžete se nezávazně registrovat do programu

Kontaktujte koordinátora programu:

Lenka Janotová
Plavčík v USA Lenka Janotová: 776 522 726
Lucie Straková
Plavčík v USA Lucie Straková: 773 960 964

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail