Work & Study Kanada


Studenti při hodině

Chcete-li skloubit práci a studium, mít mezinárodní zkušenost a poznat jinou kulturu, není nic lehčího, než se zařadit do programu Work and Study a vycestovat do Kanady.

O programu Work and Study [nahoru]

Jak už název sám napovídá, program v sobě spojuje pracovní a studijní část. Program je určen všem, kteří chtějí poznat Kanadu, zlepšit své jazykové schopnosti, rozšířit si obzory poznání a investovat do své budoucnosti. Po ukončení studia získáte mezinárodně uznávané diplomy a certifikáty, které Vám pomohou snadněji se uplatnit na trhu práce po celém světě. Díky studiu získáte i pracovní víza, která Vám umožní nejen pracovat 20 hodin týdně během studia, ale i zůstat plnohodnotně pracovat v Kanadě po skončení studia ve stejné délce a intenzitě v jaké bylo studium.

Do programu se můžete přihlásit během celého roku, na víza není vypsána žádná kvóta a využít je může každý, kdo splní podmínky pro přijetí na školu a pro získání víz.

V rámci studia si můžete vybrat ze dvou možností:

  1. Odborné kurzy ( courses )

Jedná se o kratší dobu studia, nejčastěji 6 měsíců. Podle svého zájmu si vyberete předmět studia( např. Hospitality, Business Managment, IT, Social Media, Marketing & Media Manager aj. Pokud máte rádi sport, hory a pobyt v přírodě v nabídce jsou kurzy Adventure Tourism, Ski Guide nebo Rock Guide Program.

  1. Career College

Jedná se o dlouhodobější studium, po ukončení můžete žádat o post graduation work permit, což Vám v budoucnu může pomoci k získání trvalého pobytu v Kanadě.

Podmínky pro účast v programu Work & Study Canada [nahoru]

 • Věk 18+
 • Angličtina na úrovni min. B1 (záleží na požadavcích dané školy, musíte projít anglický test Vámi vybrané školy)
 • Životopis
 • Motivační dopis
 • Skype interview se zástupcem dané školy
 • Finanční krytí – školné, ubytování, jídlo

Ceník [nahoru]

Kalkulace studia je individuální dle výběru a délce studijního oboru a na základě zvolené škole. U většiny škol je možné vyjednat pro studenty i Scholarship, který může být až ve výši 4000 CAD (dle vybraného studijního oboru a školy). Dlouhodobější studium jde rozdělit do splátek po semestrech. Neváhejte nás kontaktovat a probereme Vaši představu, možnost studijního oboru a rádi Vám zašleme kalkulaci.

Je však potřebné počítat s přibližnými náklady:

 CoursesCareer College
Poplatek za 6 měsíců studiaOd 2000 CAD (školné, registrační poplatek, učebnice)Od 3000 CAD (školné, registrační poplatek, učebnice
Poplatek na 12 měsíců studiaOd 5000 CAD
Poplatek za víza150 CAD150 CAD
Ubytování300 - 800 CAD300 – 800 CAD
Další nákladyStrava, doprava, pojištění, zpáteční letenkaStrava, doprava, pojištění, zpáteční letenka

Zdravotní a úrazové pojištění

Zdravotní pojištění je povinné pro účast v programu Work & Study Kanada

Výše poplatku: 1,64 EUR / den

Více o pojištění AVI

Letenka

Rezervace letenky

Pojištění stornovacích poplatků

Zdravotní obtíže Vám mohou velmi znepříjemnit chystaný pobyt v zahraničí. Z tohoto důvodu je velmi užitečné uzavřít pojištění pro případ storna z důvodu zdravotních problémů. Pojištění lze uzavřít na jakoukoliv fakturu, kterou Vám vystavíme, a to včetně účastnického poplatku, poplatku vízovému partnerovi či letenky.

 • Cena pojištění je 2,5 % z ceny služby.
 • Limit pojistného plnění není stanoven (je možné si pojistit fakturu za 2000 Kč i jazykový kurz za 100.000 Kč).
 • Vaše spoluúčast v případě pojistné události je 20 % z ceny služby.

Pojištění je uzavíráno ve spolupráci s pojišťovnou Allianz a řídí se těmito všeobecnými pojistnými podmínkami. V případě zájmu o pojištění storna kontaktujte svého koordinátora.

Víza [nahoru]

Abyste mohli vycestovat do Kanady studovat (nebo v rámci pracovního programu), musíte splňovat podmínky stanovené kanadskou vládou. Podrobné informace i s porovnáním získání Working Holiday víz naleznete zde.

Základní podmínky pro získání víz v programu Work and Study jsou:

 • Věk 18+
 • Finanční rezerva – ubytování, strava, poplatky
 • Letter of Acceptance – oficiální dopis z kanadské školy potvrzující přijetí ke studiu (získáte po splnění podmínek programu)
 • Requirement for CO-OP Work Permit
 • Čistý trestní rejstřík
 • Platný pas

Doba na vyřízení víz se pohybuje okolo 3 týdnů, záleží na množství žádostí, které jim v daný čas přijde na zpracování.

Jakmile je žádost schválena, dostanete tzv. Letter of Introduction, toto není studijní povolení, ale je potřebné se prokázat tímto dokladem na hranicích, na jeho základě Vám bude do pasu vloženo studijní povolení.

Automaticky s Letter of Introduction, získáte povolení eTA – elektronickou cestovní registraci.

Práce [nahoru]

Výhodou programu Work and Study je možnost získat pracovní vízum od prvního dne vstupu do Kanady. Během školy máte nárok na práci na částečný úvazek, tedy 20 hodin týdně. Po ukončení studia můžete začít pracovat na plný úvazek a to na dobu v jakém trvalo studium. Školy se snaží propojovat studium s praxí, často pomáhají s hledáním praxe v oboru, ve kterém studujete.

Pro získání práce je potřebné mít studentské vízum a zařídit si SIN (Social Insurance Number) na jakékoliv pobočce Service Canada.


Výběr škol [nahoru]


Whistler Adventure School logo

Whistler Adventure School – Pokud dáváte přednost horám a přírodě všeobecně, je tato škola přímo pro Vás. Tato škola se nachází přímo v horském městě Whistler v Britské Kolumbii. V rámci Work and Study program si můžete vybrat ze 6 studijních programů – Adventure Tourism, Marketing and Media Manager, Retail and Manufacturing Program, Ski Guide Training, Rock Guide Training a Alpine Guide training.

Proč studovat WAS?
Jestli jste nadšenci do outdooru, tak tohle je škola přesně pro Vás. Potkáte spolužáky, kteří mají stejnou vášeň jako vy. Ať už se jedná o sníh, horolezení či cokoli jiného. Whistler je Mekka outdoorových aktivit. Vaši lektoři jsou prvotřídní profesionálové ve svém oboru, kteří Vám pomohou posunout Váš koníček o úplný level výš.


Pokud se chcete dozvědět více, napište nám.Internation Language Academy of Canada logo

ILAC – Internation Language Academy of Canada má téměř 20 leté zkušenosti se vzděláváním. ILAC se nachází v Torontu a ve Vancouveru a studovat je tu možné program Service Excellence for Business zaměřený na business, podnikání a manažerské zručnosti.

Proč studovat ILAC?
Pokud chcete nastartovat Vaši kariéru ekonomickým a obchodním směrem, tak ILAC je ta správná startovací pozice. Osvojte si odbornou angličtinu, získejte jistotu při vystupování v anglosaském prostředí a seznamte se se studenty z celého světa.

Pokud se chcete dozvědět více, napište nám.Canadian College logo

Canadian College – se nachází v centru Vancouveru a nabízí svým studentům studium na vysoké úrovni. Ze studijních kurzů je možné si vybrat mezi Business Management, International Trade, Hospitality Management, Project Management, IT Diploma, Social Media Marketing a Health Care. Studium je vždy ukončeno mezinárodně uznávaným certifikátem nebo diplomem.

Proč studovat Canadian College?
Pokud to myslíte se studiem opravdu vážně, tohle je ta správná investice. Kvalitní lektoři ve spojení s erudovanými odborníky přímo z praxe Vám zvýší šanci uplatnění na pracovním trhu v Kanadě nebo kdekoliv jinde na světě. Canadian College to je kvalitní výuka a široká škála oborů.

Pokud se chcete dozvědět více, napište nám.SELC logo

SELC – tato škola je původem z Austrálie a zaměřuje se na vzdělávání v oblasti turismu. The American Hotel & Lodging Association Hospitality certifikuje programy školy, díky čemuž je vzdělání uznáváno i v zahraničí. Nástup na školu si můžete určit sami.

Proč studovat SELC?
Výhodou této školy je individuální přístup lektorů a tím pádem i unikátní rodinná atmosféra. SELC je jednou z nejlepších škol , které máme v naší nabídce, a to určitě nejen kvůli tomu, že je situovaná v srdci vancouverského Old Town.

Pokud se chcete dozvědět více, napište nám.Vancouver Community College logo

Naše nejmladší partnerská státní škola se nachází v nádherném městě Vancouveru, který je obklopený horami a oceánem. Community College najdete v samotném srdci města. Nabízí úžasné akademické, kulturní a různorodé prostředí a všem svým studentům poskytuje možnost studia zajímavých oborů vedených vysoce profesionálními lektory.

Vancouver Community College

Z jakých oborů si na Vancouver College můžete vybírat?

 • Auto Collision and Refinishing
 • Auto Service Technology
 • Baking and Pastry Arts
 • Business
 • Culinary Arts
 • Design
 • Hair Design and Esthetics
 • Health Sciences
 • Hospitality Management
 • Music and Dance
 • a mnoha dalších…

Proč studovat Vancouver Community College?

VCC je jedinečným místem ke studiu nejen díky své skvělé poloze a širokému výběru tradičních i méně obvyklých oborů. Díky kvalitním kurzům získáte potřebnou kvalifikaci v daném oboru a také potřebné dovednosti, které vám pomohu uplatnit se na trhu práce a nastartovat skvělou kariéru.

Po absolvování studia na VCC získáte nejen mezinárodně uznávaný diplom, ale také spousty nezapomenutelných zážitků, otevřenou mysl a mezinárodní rozhled. Vzhledem k tomu, že je VCC státní školou, zajistí vám její absolvování také možnost získat Post Gradution Work Permit, který vám může zajistit si i cestu k získání trvalého pobytu v Kanadě.

Chcete se o Vancouver Community College dozvědět více, nebo rovnou poradit s přihláškou? Napište nám na canada@czech-us.cz nebo se registrujte do programu Work and Study!ITD Canada – již 18 let se škola ve Vancouveru snaží propojovat partickou výuku s teoretickými znalostmi. Vhodná je hlavně pro ty, kteří si chtějí rozvíjet znalosti v umělecko – technických směrech. Na škole se dá studovat jak umění, turismus, business, nebo IT


Seneca College – se nachází v Torontu, vybrat si můžete z celé škály studijních, certifikovaných a diplomovaných programů.SAIT – Southern Alberta Institute of Technology je největší škola v Calgary. Je možné si vybrat ze široké škály studijních oborů od IT, medicína, technické obory, aj.

Pro více informací kontaktujte e-mailem Martinu Pospíšilovou z našeho brněnského klientského centra, telefonicky pak na čísle 773 960 287.


Reference [nahoru]

Prohlédněte si reference od našich klientů v sekci reference Kanada.

Líbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Martina Pospíšilová
Work & Study Kanada - Brno Martina Pospíšilová : m.pospisilova@czech-us.cz
Magdaléna Tomíčková
Work & Study Kanada - Praha Magdaléna Tomíčková: m.tomickova@czech-us.cz

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail