Hledám práci v USA

Sezona 2019 otevřena 🙂 Aby vám nic neuteklo, doporučujeme nezávaznou registraci a sledovat náš Facebook 🙂 Více zde.

Chicago

Work & Travel USA není pouze o “plavčíkování”, své léto si zde můžete naplno užít i na pozicích v cestovním ruchu, turismu, gastronomii nebo dalších službách. V rámci programu Work&Travel USA a s pomocí našich vízových sponzorů vám nabízíme výběr z velmi širokého portfolia pozic.

Podmínky pro účast v programu Hledám práci v USA [nahoru]

Nezbytné podmínky pro účast v programu Work & Travel USA jsou:

  • student VŠ nebo VOŠ v denní formě studia
  • anglický jazyk na komunikativní úrovni (B1 dle evropského rámce)

Aktuálně nabízené pozice v programu Work and Travel USA 2019 [nahoru]

Prohlédněte si naši aktuální nabídku pracovních pozic. Tuto nabídku aktualizujeme vždy, když se objeví nová a zajímavá pozice. Nezapoměňte ji pravidelně kontrolovat stejně jako náš Work and Travel Facebook.

Nejnovější pozice jsou přímo zde nebo zoomujte a hledejte na on-line mapě pozic v USA.


Další pozice

Typy pracovních pozic v USA [nahoru]

Práce v restauracích, kafetériích, barech

V USA není jídlo „pouze“ základní lidskou potřebou ale radostí, kterou považují Američané za součást své kultury. Ve Spojených státech amerických se setkáte s velmi různorodými restauracemi, od typických rodinných po velmi oblíbené mexické či krabí restaurace. Se silnějším turistickým ruchem v době prázdnin potřebují restaurace schopné a pracovité číšníky a servírky, což je příležitost právě pro vás. Odměna je zpravidla nastavena základní mzdou, která tvoří přibližně 50% a dýšky, která jsou obzvlášť v USA téměř povinností.

Pro práci číšníka / servírky je nezbytná velmi dobrá úroveň anglického jazyka. Ovšem i se slabší angličtinou je možné pracovat v restauracích třeba v kuchyni.

Prodejce občerstvení

V USA naleznete přibližně 3x – 4x více fast-foodových řetězců než v ČR, které také potřebují zaměstnance pro turistickou sezónu. Konkrétní pozice v rámci restaurace závisí zejména na vaší znalosti anglického jazyka a ochotě přímo komunikovat se zákazníky. Velmi populární je každoročně Dunkin Donuts.

Práce v obchodech a malých lokálních obchůdcích

Naši účastníci zejména pracují v obchodech se speciálním zbožím (oblečení, šperky, suvenýry), které se nalézají zejména v centrech měst nebo turistických destinacích tak, aby se studenti denně setkávali s Američany a mohli si tak zlepšit svou angličtinu. Na většinu těchto pozic je potřeba komunikativní úroveň angličtiny.

Poušť v USA

Práce v resortech, hotelích

V nabídce pozic najdete takové spoustu hotelů rozesetých téměř po všech státech USA, jejichž manažeři hledají na léto pracovité studenty na pozice pokojská a recepční. Tyto pozice jsou vhodné i pro kluky. Pokud máte slabší angličtinu a bojíte se, že by pro vás práce v restauraci z jazykového hlediska mohla být příliš složitá, určitě zkuste práci v hotelu. Příjemným překvapením mohou být dýška, která některé hotely rozdělují mezi všechny zaměstnance.

Další pozice

Pozice v rámci programu Work&Travel USA jsou opravdu různorodé. Při pohledu na seznam nabídek z vrcholu minulé sezóny lze narazit i na pozice:

  • kuchař, příprava jídel
  • poolcleaner – úklid a údržba bazénů
  • hosteska v restauraci
  • pracovníci v národních parcích
  • counter clerks

Kde se pozice nacházejí?[nahoru]

Pracovní pozice jsou k dispozici po celých Spojených státech amerických, ačkoliv největší koncentrace je na východním pobřeží USA (viz mapa).

Varianty programu a vízoví sponzoři pro letní brigádu v USA [nahoru]

Vybíráme pro vás pracovní pozice našich vízových a dalších zahraničních partnerů. Dle americké legislativy musí mít každý účastník programu Work and Travel USA svého vízového sponzora, který vám na základě nabídky práce potvrzené zaměstnavatelem (tzv. job offer) zpracuje formuláře nutné pro udělení víz pro práci v USA. Dlouhodobě spolupracujeme především s vízovým sponzorem Greenheart, který se nám prokázal jako důvěryhodný a stabilní partner, a dále také Intrax, InterExchange, JANUS a další se kterými úspěšně spolupracujeme již několikátou sezónu.

Czech-us Jobs

V rámci Czech-us Jobs vybíráte z široké nabídky našich vlastních zaměstnavatelů, se kterými jsme měli příležitost navázat spolupráci v průběhu našich četných pracovních cest v USA. Z tohoto důvodu jsme schopni poskytnout jak detailní informace o vybrané pozici (viz náš Katalog pozic v USA), tak i širší podporu během vašeho pobytu v USA. Pro získání pozice připravíte stručné CV a velmi často i krátké introducing video. Dle typu pozice je možné být přijat i pouze na základě vašeho životopisu, Skype pohovoru apod. Tyto nabídky práce v USA jsou denně aktualizovány, se zaměstnavateli jsme ve stálém kontaktu a proto můžete mít zajištěnu letní brigádu i třeba jen týden po registraci do programu – a poté se již jen těšíte a plánujete cestování.

Visa sponzor Jobs

Vízový sponzoři přijímají na své pozice buď formou virtuálního nebo osobního Job Fair, a nebo vám umožní přístup ke své databázi zaměstnavatelům – tzv Direct placement aneb Greenheart Job Board. To je v podstatě online burza pracovní pozic, kde si sami vybíráte práci dle svých preferencí a následně komunikujete se zaměstnavateli prostřednictvím svého vlastního online profilu. Pro rychlé nalezení práce je rozhodující čas registrace do programu a vlastní iniciativa účastníka oslovovat vybrané zaměstnavatele. Důležitým faktorem je taky úroveň angličtiny a hlavně datum, kdy může účastník nastoupit do práce. Vízový sponsor Greenheart nabízí i možnost, jak mít program bez poplatků – stačí s stát jejich ambasadorem.

Radost ze zivota

Více informací [nahoru]

Reference [nahoru]

Proč jet do USA s námi? Podle našich studentů například proto, že:

  • vybíráme pro vás zajímavé lokality a práce – třeba práci v hotelu v panenské přírodě Aljašky
  • u nás najdete kvalitní pozice a zaměstnavatele – neposíláme 50 Čechů na jedno místo otáčet hamburgery

Prohlédněte si reference od našich klientů v sekci reference Work&Travel. Nebo se proklikněte na referenci v tomto zkráceném výpise:

Líbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Lenka Zdražilová
Work and Travel USA Lenka Zdražilová: l.zdrazilova@czech-us.cz
Andrea Hrušková
Work and Travel USA Andrea Hrušková: a.hruskova@czech-us.cz
Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů