(Po-Pá: 9-15)

Ahoj, jsem Káťa a po bakalářských státnicích jsem se rozhodla, že si dám chvilku „oraz“ a podívám se někam do světa. Nechtělo se mi hned pokračovat v navazujícím, tak jsem si řekla, že zkusím štěstí v Londýně. Popravdě, když jsem tohle celé dobrodružství začala plánovat, nepočítala jsem moc s tím, že UK nakonec vážně EU opustí (taky kdo by to s určitostí dovedl předpovědět, že), takže jsem v únoru oslovila agenturu a pomalu se začala připravovat. Odlet jsem měla stanovený na 27. 6. 2016, pár dní po referendu. Co vám budu povídat, všichni v mém okolí mě strašili, že budu mít po výletě, ale ono se vlastně nic nezměnilo.

V Anglii po Brexitu

Po našem příletu jsem se potkala s dalšími dvěma slečnami a majitelem agentury, Přemkem:).

Jsem tu už pár dní a podle slov lidí, co tady žijí déle i místních, se fakt nic nezměnilo a nějakou dobu se ani měnit nebude. Na úřadech všechno proběhlo hladce, pouze je zajímalo to, abych chtěla na území UK pobýt dlouhodoběji, to samé na pohovorech, což je ale pochopitelné, ani v ČR většinou nedostanete brigádu/práci, když oznámíte, že za pár týdnů si za vás po zaškolení budou hledat náhradu.

V Londýně mne hned po příletu ujala Gabriela, která zde zajišťuje služby spojené s pobytem. Pomohla s úřady, s lítačkou na MHD, s vyřízením bankovního účtu, což je tu docela problém. Otevření účtu může trvat i více jak měsíc a zaměstnavatelé vás nevezmou, pokud nemáte bankovní účet. No já ho s její pomoci získala během týdne, v době kdy mne poslala na pohovory do centra na několik zajímavých míst. Jelikož jsem podnikavá, tak jsem se sama rozhodla aplikovat si se životopisem, který mi Gabriela upravila, na místa, která mě zaujala. Hlavním důvodem byl i fakt, že to pak bylo jednoduší s dojížděním do práce. Abyste tomu rozuměli, doprava v Londýně je někdy skutečně hromadná 🙂 . Měla jsem kliku, z jednoho takového podniku (pizzerie) se mi hned ozvali, a protože měli podstav, druhý den jsem šla na trial (taková směna na zkoušku, kde viděli, jak jsem šikovná a práce mi šla relativně od ruky i přes absenci zkušeností) a pak mi okamžitě nabídli směny, za které jsem už měla dostat zaplaceno.

Super, měla jsem ze sebe strašnou radost, že jsem překonala ostych, celkem jsem si nebyla jistá angličtinou, která v podstatě nikdy nepřišla do přímé konfrontace s rodilými mluvčími, ale tímhle mi dost narostlo sebevědomí, měla jsem na výběr pár zaměstnavatelů také od Gábiny a byla jsem si schopná najít práci i sama!

Jsem tu sice jen pár dní, ale všechno je strašně sluníčkové, dokonce i ubytování. V agentuře mě docela varovali, abych neměla velká očekávání, takže jsem byla patřičně připravená na nejhorší a teď si troufám říct, že bydlím v jednom z těch nejhezčích share housů v mé cenové relaci, dům je po rekonstrukci, dokonce i vybavení (hlavně postelí jsem se bála) je nové, no prostě ve všem jsem byla jen mile překvapena, ideální kombinace.

Protože se zdejší situace nijak nemění, doufám, že tu vydržím alespoň několik měsíců, na podzim se za mnou chystá přiletět i kamarádka, kterou jsem svými zprávami naprosto nadchla, takže to tu hned bude ještě o něco veselejší, ač se mi to zdá skoro nepředstavitelné.

Děkuji za přečtení a když budete mít cokoli na srdci, pište sem: kate.stourac@yahoo.com

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Zuzka: Londýn v době adventu je jedno z nejkrásnějších míst na světě

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Začalo období adventu… Více

Tereza: Proč jsem se rozhodla odjet do Anglie

Zatím se mi plní vše, co jsem si v rámci programu Práce v Londýně představovala. Osamostatnila jsem se, viděla jsem… Více

Jany „Gap Year“: Začátky v Londýně aneb Co se dá stihnout za jeden měsíc

Na rozdíl od většiny mých spolužáků, kteří měli za cíl dostat se na vysokou školu, jsem se rozhodla udělat si… Více

David v Londýně (4. díl): Jak mi pobyt v Londýně změnil život

Před odjezdem do Londýna jsem se bál mluvit s lidmi anglicky a měl jsem obavy, jestli se tu vůbec nějak… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz