(Po-Pá: 9-15)

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku.

Začalo období adventu a těšení se na Vánoce. Zajímá tě, jak to vypadá v tomto čase v Londýně? Naše klientka Zuzka tam právě nasává tu pravou vánoční atmosféru a kochá se krásou rozsvíceného města. Díky jejímu článku si to můžeš alespoň trochu představit – a kdo ví? Třeba tě Zuzka i inspiruje.

Předvánoční Londýn

Říká se, že předvánoční Londýn je jedno z nejkrásnějších míst na světě.

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Rozsvícené jsou celé ulice a všude kolem ozdobené obchody a vchody do hotelů.

Konají se zde vánoční trhy, kde najdeš tradiční stánky s dobrotami, ručně dělané dárky, ale také oblečení, starožitnosti a někde můžeš ochutnat i vánočního krocana.

Trh na Trafalgar Square

Mezi nejznámější trhy patří ten na Trafalgar Square, kam je každoročně dopraven strom z Norska, který je ozdoben velkým množstvím žároviček. Letošní rozsvícení stromu připadá na 5. prosince.

Také zde vystupují pěvecké sbory, které podtrhují atmosféru adventu.

Winter Wonderland v Hyde Parku

Další vánoční trh Winter Wonderland se koná v Hyde Parku – ten je návštěvníkům otevřen již od 21. listopadu. Můžeš si tady vychutnávat pravou vánoční pohádku.

Rodiče sem chodí s dětmi za skřítky a k „Otci Vánoc“. Dalším lákadlem je také strašidelný dům, obří ruské kolo, kluziště, horská dráha a ledové království s kouzelnými sochami z ledu.

Jsou zde i kavárny, restaurace, bavorská vesnička s klobáskami a samozřejmě tradiční občerstvení – svařené víno, horká čokoláda.

Vánoční atmosféra

Atmosféru Vánoc si můžeš užít i na dalších vánočních trzích v Covent Garden nebo na Portobello Road Market.

Londýňané mají rádi bruslení, takže se zde nachází velké množství kluzišť – například u Přírodovědného muzea (The Natural History Museum), na Somerset House, u Alexandra Place, na Hampton Court.

Všude také najdeš prodejní stánky, kolem hraje hudba a naplňuje tě vánočními pocity.

Největší nákupní ulice ve výzdobě nemohou zaostávat. – V Oxfort Street a Regent Street září tisíce světýlek, nespočet žároviček a v obchodech znějí vánoční koledy. Také ulice, které křižují Oxford Street, hrají všemi světelnými barvami. Sem míří lidé za nákupy vánočních dárků a za atmosférou Vánoc, kterou si vychutnáš hlavně po setmění.

Sníh v Londýně

I Londýňané by rádi zažili bílé Vánoce – jak to musí být nádherné, když se bílé vločky snášejí na svátečně rozsvícené ulice…

Jenže bohužel v Londýně, když napadne pár centimetrů sněhu, nastává dopravní kolaps. Autobusy nejezdí, vlaky nejezdí, metro jen omezeně. Na sníh zde připraveni opravdu nejsou.

Protože bydlím v severních Čechách (v Liberci), kde je v zimě spousty sněhu, přijde mi trochu komické, že tak moderní město se nedokáže vypořádat s trochou vloček ☺. – S čím ovšem v porovnání s britskou metropolí zaostáváme, je rozhodně světelná výzdoba, Londýn svítí snad celý.

I když letos bude u nás na náměstí před radnicí „Liberec Eye“ – tedy ruské kolo, které slibuje výhled na Jizerské hory a Ještěd ;).

Pokud by ses taky chtěl/a nechat okouzlit krásou Londýna, a to nejen v době adventu, podívej se zde a nebo se rovnou obrať se na naši koordinátorku a nech si od ní poradit, co vše bys pro to mohl/a podniknout ☺.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Pohovor na práci v Kanadě mi připadal jako fajn pokec s kámoši, vzpomíná Petr

Na rozhodnutí odjet za dobrodružstvím do ciziny není nikdy pozdě. Nemusíš být student, který hledá program na letní prázdniny. Petr… Více

Jak cesta do Kanady může být trnitá

Kdybyste třeba váhali nad uskutečněním cesty do Kanady z důvodu strachu ze zpoždění a ztráty zavazadel, což je v dnešní… Více

Veru: Do Kanady za sebepoznáním

Jsem ve druháku na vejšce a mé nejlepší kamarádce přiletí oknem do bytu dolarová bankovka. Shodou okolností zrovna v době,… Více

Last Minute | Práce v Řecku: podzim

Minulý týden jsme se vrátili z návštěvy našich účastníků pracujících na ostrově Kos. Vedení hotelového resortu je s našimi účastníky… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz