(Po-Čt: 9 - 17, Pá: 9-15)

Před odjezdem do Londýna jsem se bál mluvit s lidmi anglicky a měl jsem obavy, jestli se tu vůbec nějak dorozumím. Nyní si troufám říct, že dokážu bez zaváhání plynule komunikovat.

David si díky programu LONDON Job&Fun, který již třetím rokem uskutečňuje nezisková organizace Nadání a dovednosti spolu s agenturou Czech-us, ověřil, zda zvládne žít a pracovat v Londýně. Ve svém posledním článku se zamýšlí nad tím, jak ho pobyt v britské hlavní metropoli ovlivnil. Co všechno se tedy v jeho životě změnilo?

Tento článek je mým posledním a rád bych v něm shrnul to, co mi pobyt v britské hlavní metropoli dal.

Život v cizí zemi

Myslím si, že díky pobytu v Londýně jsem se osamostatnil. V první řadě jsem se konečně naučil, jaké je to spoléhat pouze na sebe a žít sám „na vlastní pěst“, bez jakékoliv pomoci.

Naučil jsem se hospodařit s penězi, což je podle mě velmi důležitá věc v životě, kterou by měl člověk umět. V rámci hospodaření jsem se naučil šetřit, jelikož jsem byl zvyklý z Prahy si kupovat vše, co se mi líbilo, a zde v Londýně jsem si už nemohl dovolit tolik utrácet.

Vyzkoušel jsem si, jaké je to žít v cizí zemi. Mluvit jiným jazykem, než jsem zvyklý. Získal jsem cenné zkušenosti a nezapomenutelné zážitky.

Zjistil jsem, co jsem schopný vydržet, jak dokážu řešit nové situace a jak rychle se umím přizpůsobit novému prostředí. Také mám větší sebevědomí a rozšířil jsem si obzory.

Nadto jsem si uvědomil, že se v jiných zemích nemají o moc lépe než my v České republice, takže jsem si začal více vážit věcí, co jsem bral dříve jako samozřejmé.

Seznamování se s lidmi

Ve svém prvním článku jsem zmiňoval, že bych chtěl poznat cizí kulturu a nové lidi. – Troufám si říci, že jsem Londýn poznal opravdu velmi dobře. Na anglicky mluvící lidi jsem si též brzy zvykl. V práci jsem se setkal se spoustou lidí z celého světa.

Jsem také neuvěřitelně rád, že jsem poznal Michaela, který nebyl pouze jen mým spolubydlícím, ale i skvělým kamarádem. Díky němu se stal tento pobyt zajímavějším.

Pracovní zkušenost

Práce zde je pro mě už běžná rutina a chodím tam rád, zvykl jsem si. To však nemohu tvrdit o svém vstávání ve čtyři hodiny ráno, když mám ranní směnu :D.

Nevydělal jsem si tolik peněz, kolik jsem si představoval, jelikož moje celkové náklady tu byly hodně vysoké, ale nejdůležitější je ta samotná zkušenost.

Pokroky v angličtině

Jedním z hlavních důvodů, proč jsem se zúčastnil tohoto programu, bylo, že jsem se chtěl zdokonalit v anglickém jazyce, který jsem u nás v České republice moc nevyužíval.

Před odjezdem do Londýna jsem se bál mluvit s lidmi anglicky a měl jsem obavy, jestli se tu vůbec nějak dorozumím. Nyní si troufám říct, že dokážu bez zaváhání plynule komunikovat.

Tento pracovní pobyt v Londýně mi toho mnoho dal. Všem proto doporučuji vycestovat kamkoliv do zahraničí, pokud máte tu možnost, jelikož to za to opravdu stojí ☺.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat za podporu všem, díky kterým jsem mohl tento fantastický pobyt v Londýně absolvovat.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Lucka: Londýn v době adventu je jedno z nejkrásnějších míst na světě

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Začalo období adventu… Více

Tereza: Proč jsem se rozhodla odjet do Anglie

Zatím se mi plní vše, co jsem si v rámci programu Práce v Londýně představovala. Osamostatnila jsem se, viděla jsem… Více

Jany „Gap Year“: Začátky v Londýně aneb Co se dá stihnout za jeden měsíc

Na rozdíl od většiny mých spolužáků, kteří měli za cíl dostat se na vysokou školu, jsem se rozhodla udělat si… Více

Michael v Londýně (4. díl): Hodnocení spolupráce s agenturou Czech-us a s organizací Nadání a dovednosti

Celkově musím tuto spolupráci hodnotit velice kladně, protože v Londýně nemám pocit strachu. Vím, že na to nejsem sám. Michael… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2019, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz