(Po-Pá: 9-15)

Helča v LondýněV prosinci jsem měla možnost podívat se za našimi účastníky do Londýna. Jelikož jsem byla v Londýně již v létě 2012 během letní olympiády, myslela jsem si, že mě davy lidí nedokáží překvapit… A přesto. Předvánoční Londýn je velmi oblíbenou destinací a je třeba mít ostré lokty hned od výstupu z letadla.

Byla jsem ubytovaná u naší partnerské agentury stejně jako naši účastníci. Navíc jsem se byla podívat i v dalších domech, kde naši klienti bydlí, a musím říct, že je zde dobrý poměr cena – lokalita – kvalita. Již druhý den jsem měla sjednané schůzky a zjistila jsem, že není snadné cestu časově odhadnout. Londýnskou městskou hromadnou dopravu lze pojmout jako únikovou hru, kde cílem je se dostat včas na schůzku, do práce, kamkoliv. Věřím ale, že zkušené obyvatele Londýna už nechávají spletitosti londýnského metra chladnými.

Můj první pracovní den v Londýně byl velmi úspěšný, domluvila jsem spolupráci s jednou jazykovou školou, kde budou mít možnost naši klienti povýšit svoji úroveň angličtiny a případně ji korunovat nějakou jazykovou zkouškou. Dále jsem pro naše účastníky zjišťovala další možnosti ubytování a rovněž prověřila ty stávající. Večer jsme měli na programu vánoční večírek, který by se ale dal dle výběru klub spíše označit za prázdninový. Naše londýnská koordinátorka Gabriela vybrala Tropicana Beach Club v centru Londýna a výběr to byl vskutku skvělý. Dobré jídlo i pití, taneční hudba, pánské hostesky 😀 Zábava byla skvělá. Holky trsaly, kluci se bavili a myslím, že všichni se rádi uvolnili po dlouhém pracovním týdnu.

Restaurace v LondýněPárty v Londýně

Na další den jsem měla domluvený sraz s naším bývalým účastníkem Tomášem a musím říct, že jeho příběh jsem doslova hltala. Vyprávěl mi, jak odjel do Londýna před rokem a půl, začal v kuchyni, poté se posunul na supervizora a po dalších všelijakých brigádách rozjel vlastní živnost a daří se mu velice dobře. I takto se dá zúročit pobyt v zahraničí, a jelikož by Tomáš mohl být inspirací pro další naše účastníky, brzy si budete moci přečíst jeho vlastní report.

Tomáš v LondýněRestaurace v Londýně

Další sraz jsem měla s Verčou a Zdenkou, holky mi vyprávěly o jejich prvních týdnech a jak se v Londýně usadily. A jelikož jsou zkušenosti cennější přímo z pera (či kláves) našich účastníků, opět si přečtete jejich vlastní report.

Jako správný cestoval jsem nemohla svoji pracovní cestu ochudit o nějaké to minicestování a neděli jsem si tak vyhradila pro procházku po Londýně. Mohu pouze konstatovat, že Londýn nabízí tak širokou škálu kulturních, společenských, historických, sportovních a dalších aktivit, že každý si tu najde to svoje. Tohle město prostě žije. A výhodou je, že když Vás pulzující život města omrzí, za hodinu a půl jste na pláži v Brightonu, Hastings či Eastbourne.

Big Ben v LondýněLanová dráha v Londýně

V pondělí jsme měli další sraz a navíc jsme se šli podívat na naše holky do práce. Musím říct, že holky vystupovaly tak profesionálně, že jsem v první chvíli nezaregistrovala, u koho že si to objednávám, a vesele komunikovala v angličtině, než se holky začaly smát. Po příjemném povídání o životě v Londýně jsem se musela rozloučit a přesunout se na letiště. A uvědomila jsem si jednu věc, že jim všem vlastně závidím a hned bych si to s nimi vyměnila :). Navíc se nám tam sešla parta milých a příjemných lidí a jsem moc ráda, že se jim všem daří.

Práce v LondýněPráce v Londýně

Vaše koordinátorka Helča
Chci taky do Londýna

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Zuzka: Londýn v době adventu je jedno z nejkrásnějších míst na světě

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Začalo období adventu… Více

Tereza: Proč jsem se rozhodla odjet do Anglie

Zatím se mi plní vše, co jsem si v rámci programu Práce v Londýně představovala. Osamostatnila jsem se, viděla jsem… Více

Jany „Gap Year“: Začátky v Londýně aneb Co se dá stihnout za jeden měsíc

Na rozdíl od většiny mých spolužáků, kteří měli za cíl dostat se na vysokou školu, jsem se rozhodla udělat si… Více

David v Londýně (4. díl): Jak mi pobyt v Londýně změnil život

Před odjezdem do Londýna jsem se bál mluvit s lidmi anglicky a měl jsem obavy, jestli se tu vůbec nějak… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz