(Po-Pá: 9-15)

Jubilejní 50.ročník festivalu, jehož hlavním mediálním partnerem se stala Česká televize, proběhne 6.-7.října v Karlových Varech v Grandhotelu Ambassador. Vstup na celý festival je zdarma.

Cestovní ruch se za posledních padesát let proměnil opravdu enormně. „Čím vším si prošla naše země za těch 50 let, tím vším si prošel i náš festival.“ uvedl organizátor Petr Horký.

Součástí programu bude i film o fenoménu youtubingu – Nejsledovanější. Film režíruje Jiří Sládek, který se bude snažit představit toto téma více generacím. Ve filmu uvidíte životy hned několika internetových tvůrců – PedrosGame, Kovy, Shopaholic Nicol, Gabriela Heclová a sestry z kanálu A Cup of Style.

Zdroj:Týden
Zdroj:Týden

Karel Kovář, alias youtuber Kovy, bude mít v sobotu i vlastní besedu. „Karel Kovář – jsem sám zvědav, jestli to bude vrchol programu! Youtuběři, generace mladých, který v tom totálně jedou. A kolik těch lidí je neuvěřitelně chytrých a skromných. Jestli tyhle ti lidi mají na starost budoucnost naší země, tak se nebojím.“ dodal Horký.

Jedním z mnoha dalších účinkujících bude i fotograf Jiří Kolbaba.
„Když jsem se ho ptal, čím by tu projekci pro Tourfilm ozvláštnil, tak řekl:’Tak já to ozvláštním tím, že taky budu vyprávět o svých 50 letech cestování!‘ “ dodal Horký. A vzhledem k tomu, že Jiřímu Kolbabovi je pár let po padesáti, máme se na co těšit!

Zdroj:karlovy-vary.cz
Zdroj:karlovy-vary.cz

Překvapením pro sobotní večer bude představení divadelní hry Blaník Járy Cimrmana. Lístky na představení, stejně jako na celý festival, budou zdarma. Nedostane se tam ale každý. O lístky je potřeba si zasoutěžit…Během projekcí filmů, v rádiu, na besedách, tam všude se bude o lístky na Cimrmany soutěžit.
„Nejen proto, že ho máme rádi, ale také proto, že divadlo Járy Cimrmana slaví taky svých 50 let. A aby platilo, že festival je dárek místním občanům – lístky budou zadarmo, ale budou k nezaplacení.“ uvedl Horký.

Zdroj:zdjc.cz
Zdroj:zdjc.cz

Program bude letos obohacen o fotografické workshopy pro veřejnost. Páteční odpoledne tak můžete strávit focením v terénu s Petrem Janem Juračkou a v sobotu čeká na návštěvníky festivalu fotoprocházka po Karlových Varech s Tomášem Třeštíkem. Ale pozor, na workshop je nutné si rezervovat místo přes e-mail.

V rámci programu samozřejmě nebudou chybět ani projekce soutěžních snímků. Mezinárodní část rozdělí ocenění ve čtyřech kategoriích, stejně jako národní TourRegionFilm. V mezinárodní sekci festivalu je novinkou kategorie amatérských krátkých filmů či vlogů s tematikou cestování.

„Celkem se přihlásilo 274 filmů do Tourfilmu a 94 do TourRegionFilmu. V soutěži je zastoupeno celkem 45 zemí. I exotické jako Indonésie, Filipíny nebo třeba Bangladéš. Porota je mezinárodní. Jelikož se ale nemůžeme nad těmi filmy scházet, tak veškerá komunikace probíhá online, Posíláme si tabulky, které si neustále vyměňujeme.“ uvedl předseda mezinárodní poroty Martin Štoll.

Slova se ujal i zástupce Karlovarského kraje Vojtěch Franta. „Myslím si, že je dobře, že se organizuje takový festival v našem kraji. Je to významné pro rozvoj cestovního ruchu.“

V rámci programu toho na vás čeká tolik, že nebudete vědět, kam dřív!

 

Kategorie: Magazín

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Studium na Smaragdovém ostrově

Studium ve Velké Británii bylo zásadně ovlivněno Brexitem. Dříve snadno dostupné a výhodné britské vládní půjčky už jsou minulostí a tamní studium se tak bohužel stalo pro většinu studentů téměř nedosažitelné. Naštěstí ale existuje zajímavá alternativa, která nemá tak daleko od Spojeného království. Studium v Irsku. Více

Kam vyrazit, než nám znovu otevřou kulturáky

Jaro začíná pomalu vystrkovat růžky a konečně přichází naděje. Zima už snad definitivně skončila a je načase zase začít žít. A jak jinak začít žít než kulturou? Dneska vám přinášíme tipy na to, co podniknout, když už vás nebaví sedět doma. Více

Studium v Anglii za stávajících podmínek financování je pro letošní maturanty přeci jen dostupné

V listopadu jsme vás informovali o možnosti rychlého předvánoční výletu, abyste v Anglii mohli studovat za stejných podmínek i po skončení přechodného období. Jak se ale ukazuje, naděje svítá i pro letošní maturanty, kteří dobrodružnou výpravu před koncem roku nestihli. Tentokrát už ale opravdu úplně naposledy. Více

Na cestu kolem světa alespoň na filmovém plátně

Taky už se nemůžete dočkat, až si sbalíte krosnu, nasadíte pohorky a vyrazíte někam hodně daleko? Cestování teď musí chybět úplně každému, i těm, co byli v životě nejdál na Mácháči. Nám už se po něm stýská. A tak vás dneska vezmeme na cesty alespoň na filmovém plátně. Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz