(Po-Pá: 9-15)

skupina lidí na party v USA

Od 26. června do 3. září 2011 jsem se zúčastnila jazykového kurzu na College of English Language v San Diegu, které je bezpochyby jedno z nejkrásnějších měst Californie. Kurz byl zaměřený na přípravu na Cambridge zkoušku: FCE. Jako zprostředkovatele kurzu jsem si vybrala agenturu Czech-us, která mi pomohla najít nejvýhodnější kurz, vyřídila za mě některé dokumenty a zajistila mi ubytování.Škola
College of English Language se nachází přímo v centru města, tzv. downtownu. Jen pár kroků od školy se nachází nejrůznější restaurace, velké nákupní centrum Horton Plaza, přístav, kavárny, bary, night cluby a mnoho autobusových a tramvajových zastávek.
Škola je středně velká, rozložená do několika poschodí (nejkrásnější pohled na San Diego je z nejvyššího poschodí => 13. patra). Učebny jsou moderně vybaveny, klimatizovány a jsou max. pro 10 žáků, což je velkou výhodou. Ve škole mají studenti
přístup k počítačům a internetu, snack baru, kavárně,
italské restauraci a parkovišti.
První den školy nám zkontrolovali veškeré potřebné dokumenty ke studiu a poté jsme psali rozřazovací test, který byl rozdělen na 3 části: Grammar, Listening a Writing. Po testu následovala krátká prohlídka centra města s koordinátorem aktivit, který nám ukázal, kde co je a volno, které se využilo k návštěvě pláží. Další den jsem už měla školu od 8:40 do 15:00 s různými přestávkami na svačinu či odpočinek a hodinovou přestávkou na oběd.
Učitelé jsou na této škole velice přátelští,
společenští a ochotní. Můj učitel Von nás každou hodinu
zahrnoval milionem kopií s gramatikou a poslechy, vysvětloval to, co nám nebylo jasné, připravoval zábavné hry a vymýšlel různá ústní cvičení. Také jsme každý druhý týden v pondělí psali cvičné FCE testy, které sice byly náročné, protože zabraly celý den výuky, ale vyplatilo se si je napsat, protože jsme tak mohli vidět, co nám jde a co nám dělá problémy. Každopádně Von nezapomněl ani na oddych a párkrát nám místo poslední hodiny pustil jeden z populárních amerických pořadů.

Ubytování
Ubytování jsem měla zajištěné ve Vantaggio Suites, které bylo vzdáleno od školy cca 7 minut. Byli zde ubytováni i ostatní studenti, jak z CEL, tak i z jiných škol (všichni 21+), ale také i cestující za obchodem či pracující.
Na pokoji jsem byla sama, což doporučuji všem. Nejen kvůli klidu, ale také kvůli špatným zkušenostem mých přátel, kteří sdíleli pokoj s někým jiným (nikdy nevíte, s kým ho budete muset sdílet). Pokoj měl velkou místnost spostelí, stolem, skříněmi, telefonem, kabelovou televizí, ledničkou, mikrovlnou troubou a dřezem a další místnost byla vlastní koupelna s toaletou. Ručníky jsou v ceně pronájmu a také si můžete zapůjčit fén na vlasy a žehličku na oblečení.
Ubytovna má také svojí vlastní prádelnu v přízemí s nejméně 20 pračkami a 20 sušičkami, parkoviště, 2 vybavené kuchyně na každém patře, společenskou místnost, počítače na každém patře a nejméně 6 bezdrátových sítí, které jsou zdarma.
Na této ubytovně také nebylo akce, o které bychom nevěděli. Navíc tam také bydlí koordinátor akcí pro Vantaggio Community, který pořádá nejen bus parties a různé akce, ale i zájezdy do Los Angeles, Las Vegas a San Francisca.

Night life a atrakce
Párty dny jsou v San Diegu v úterý a ve čtvrtek (nejlepší kluby s terasami a vyhlídkou na San Diego jsou Ivy, Stingaree a Fluxx). Doporučuji se do klubu dostavit před 10 hodinou, jinak budete muset čekat v dlouhých frontách a všechny kluby se také zavírají v 1 hodinu ranní. Pokud se ale zapíšete na webových stránkách klubů do Guest Listu, nemusíte čekat ve frontě a ani platit, pokud přijdete v rozumnou dobu.
Jelikož je San Diego poblíž mexických hranic, existuje zde místní tradice, že každé úterý je nazýváno Taco Tuesday, kdy tacos nestojí více jak $2-3 (nejlepší tacos a margaritu mají ve Fred ́s).
Pokud plánujete jet do San Diega přes léto, nenechte si ujít jedinečnou párty ve Wave House přímo na jedné z pláží, ve kterém si můžete vyzkoušet jízdu na vlnách, zatancovat si na písku, zkouknout západ slunce a poslechnout si třeba i známého DJ (vstupenky doporučuji koupit ráno, kdy jsou levnější a pozor -> Wave House se zavírá okolo 11 hodiny =).
Také určitě nezapomeňte navštívit San Diegoo Zoo, největší a nejslavnější zoo v USA, Balboa Park, Coronado Beach a vyzkoušet zde surfing, Pacific Beach, La Jollu s tuleni, Point Lomu s krásným výhledem, Mission Bay, kde si můžete zajezdit na skútrech, Seaworld a pokud plánujete, že pojedete na výlety mimo San Diego, tak hlavně nezapomeňte navštívit Las Vegas!!!
Dunja Paničová

Kategorie: Work and Travel

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Pohovor se zaměstnavatelem z USA a proč se není vůbec čeho bát

Je to tady. Pohovor v angličtině se blíží. Už se ti o tom dokonce i zdá a přemýšlíš, že těsně… Více

Plavčíkem v USA téměř zadarmo? To je možné u Signature Pool Management

Léto, Amerika a zážitky, na které budeš s úsměvem vzpomínat celý život. Tak by se dal popsat program Work and… Více

10 důvodů, proč pracovat jako plavčík v Americe

Jako plavčík můžeš v USA pracovat v rámci programu Work and Travel USA. Pro udělení tohoto druhu víz musíš být… Více

Americký sen, který se málem neuskutečnil

Byl podzim roku 2019 a já přemýšlela, kam se vydat. Měla jsem za sebou pracovní zkušenosti z Anglie a Holandska,… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz