(Po-Pá: 9-15)

skupina lidí na party v USA

Od 26. června do 3. září 2011 jsem se zúčastnila jazykového kurzu na College of English Language v San Diegu, které je bezpochyby jedno z nejkrásnějších měst Californie. Kurz byl zaměřený na přípravu na Cambridge zkoušku: FCE. Jako zprostředkovatele kurzu jsem si vybrala agenturu Czech-us, která mi pomohla najít nejvýhodnější kurz, vyřídila za mě některé dokumenty a zajistila mi ubytování.Škola
College of English Language se nachází přímo v centru města, tzv. downtownu. Jen pár kroků od školy se nachází nejrůznější restaurace, velké nákupní centrum Horton Plaza, přístav, kavárny, bary, night cluby a mnoho autobusových a tramvajových zastávek.
Škola je středně velká, rozložená do několika poschodí (nejkrásnější pohled na San Diego je z nejvyššího poschodí => 13. patra). Učebny jsou moderně vybaveny, klimatizovány a jsou max. pro 10 žáků, což je velkou výhodou. Ve škole mají studenti
přístup k počítačům a internetu, snack baru, kavárně,
italské restauraci a parkovišti.
První den školy nám zkontrolovali veškeré potřebné dokumenty ke studiu a poté jsme psali rozřazovací test, který byl rozdělen na 3 části: Grammar, Listening a Writing. Po testu následovala krátká prohlídka centra města s koordinátorem aktivit, který nám ukázal, kde co je a volno, které se využilo k návštěvě pláží. Další den jsem už měla školu od 8:40 do 15:00 s různými přestávkami na svačinu či odpočinek a hodinovou přestávkou na oběd.
Učitelé jsou na této škole velice přátelští,
společenští a ochotní. Můj učitel Von nás každou hodinu
zahrnoval milionem kopií s gramatikou a poslechy, vysvětloval to, co nám nebylo jasné, připravoval zábavné hry a vymýšlel různá ústní cvičení. Také jsme každý druhý týden v pondělí psali cvičné FCE testy, které sice byly náročné, protože zabraly celý den výuky, ale vyplatilo se si je napsat, protože jsme tak mohli vidět, co nám jde a co nám dělá problémy. Každopádně Von nezapomněl ani na oddych a párkrát nám místo poslední hodiny pustil jeden z populárních amerických pořadů.

Ubytování
Ubytování jsem měla zajištěné ve Vantaggio Suites, které bylo vzdáleno od školy cca 7 minut. Byli zde ubytováni i ostatní studenti, jak z CEL, tak i z jiných škol (všichni 21+), ale také i cestující za obchodem či pracující.
Na pokoji jsem byla sama, což doporučuji všem. Nejen kvůli klidu, ale také kvůli špatným zkušenostem mých přátel, kteří sdíleli pokoj s někým jiným (nikdy nevíte, s kým ho budete muset sdílet). Pokoj měl velkou místnost spostelí, stolem, skříněmi, telefonem, kabelovou televizí, ledničkou, mikrovlnou troubou a dřezem a další místnost byla vlastní koupelna s toaletou. Ručníky jsou v ceně pronájmu a také si můžete zapůjčit fén na vlasy a žehličku na oblečení.
Ubytovna má také svojí vlastní prádelnu v přízemí s nejméně 20 pračkami a 20 sušičkami, parkoviště, 2 vybavené kuchyně na každém patře, společenskou místnost, počítače na každém patře a nejméně 6 bezdrátových sítí, které jsou zdarma.
Na této ubytovně také nebylo akce, o které bychom nevěděli. Navíc tam také bydlí koordinátor akcí pro Vantaggio Community, který pořádá nejen bus parties a různé akce, ale i zájezdy do Los Angeles, Las Vegas a San Francisca.

Night life a atrakce
Párty dny jsou v San Diegu v úterý a ve čtvrtek (nejlepší kluby s terasami a vyhlídkou na San Diego jsou Ivy, Stingaree a Fluxx). Doporučuji se do klubu dostavit před 10 hodinou, jinak budete muset čekat v dlouhých frontách a všechny kluby se také zavírají v 1 hodinu ranní. Pokud se ale zapíšete na webových stránkách klubů do Guest Listu, nemusíte čekat ve frontě a ani platit, pokud přijdete v rozumnou dobu.
Jelikož je San Diego poblíž mexických hranic, existuje zde místní tradice, že každé úterý je nazýváno Taco Tuesday, kdy tacos nestojí více jak $2-3 (nejlepší tacos a margaritu mají ve Fred ́s).
Pokud plánujete jet do San Diega přes léto, nenechte si ujít jedinečnou párty ve Wave House přímo na jedné z pláží, ve kterém si můžete vyzkoušet jízdu na vlnách, zatancovat si na písku, zkouknout západ slunce a poslechnout si třeba i známého DJ (vstupenky doporučuji koupit ráno, kdy jsou levnější a pozor -> Wave House se zavírá okolo 11 hodiny =).
Také určitě nezapomeňte navštívit San Diegoo Zoo, největší a nejslavnější zoo v USA, Balboa Park, Coronado Beach a vyzkoušet zde surfing, Pacific Beach, La Jollu s tuleni, Point Lomu s krásným výhledem, Mission Bay, kde si můžete zajezdit na skútrech, Seaworld a pokud plánujete, že pojedete na výlety mimo San Diego, tak hlavně nezapomeňte navštívit Las Vegas!!!
Dunja Paničová

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Ukaž nám, jak vypadá #AmerikasCzechus | Work and Travel soutěž 2022

Po dvou pandemických letech se svět Work and Travel USA konečně vrátil do starých kolejí a my se nemůžeme dočkat… Více

Proč jsem se rozhodla pro Work and Travel USA v New Yorku?

A nakonec vše bylo úúúúplně jinak V lednu 2019 jsem při ne moc dobře rozběhlém zkouškovém začala řešit, co bych… Více

Work and Travel 2019 v Ocean City

Zažijete nezapomenutelný léto! S nápadem vyjet do USA na WaT přišla kamarádka Terka, ke které se ještě přidala druhá kamarádka… Více

Proč se stát plavčíkem na Long Islandu? Pro Jana byla jeho volba prý jednoduchá a jasná!

Být plavčíkem neznamená sedět celý den u vody a pozorovat, jestli se někdo netopí, ale má to i své výhody… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz