(Po-Pá: 9-15)

Kateřina se zúčastnila našeho programu Práce ve Španělsku a tady jsou její zkušenosti.

Zdravím, Lucie,

sice už jsem Vám recenzi posílala, ale ještě bych ráda shrnula nějak dohromady tuto mou zkušenost.

První týden až dva jsem byla v Montroigi dost skeptická ohledně organizace atd, ale když si člověk zvykne na tento španělský styl organizace práce a řešení problémů, tak to je ve výsledku super zkušenost a člověk si užije super léto. Musí si však najít svou „partu“ stejně naladěných lidí a hlavně neřešit pořád jen práci, k čemuž tamní prostředí dost svádí.

Kateřina Masná

Ubytko ve výsledku nebylo tak hrozné, jak si všichni neustále stěžovali, a jídlo v comedoru – když se tam fakt nic nedalo, tak se prostě vždy dalo něco koupit nebo se prostě pro jednou spokojit se suchou bagetou či salátem. V 99% případů si tam ale vždy každý něco vybral a někdy se dalo vybírat dokonce z třeba 5 jídel.

Práce ve Španělsku

Práce byla taky super, každý má sice jiný horario, někdo horší, někdo lepší, ale i já, která jsem měla trochu blbé horario (od 11 dopoledne do 7 do večera) jsem si zvykla na to, že na pláž teda můžu jedině ráno, ale zato jsem měla volný večer a hlavně jsem si mohla ráno pospat. Byly dny, kdy jsem začínala až ve 12, což bylo super, protože jsem si mohla zajít na zumbu, která byla od 10 do 11, nebo jsem se mohla „vyvalit“ na pláž. Práce mě dost bavila, a i když jsem ze začátku byla dost vykulená ze španělštiny rodilých mluvčí, rychle jsem se otrkala a postupem času jsem začla chápat i španělské vtípky :). A když jsem něco nerozuměla nebo jsem neznala názvy některých drinků, tak mi to naše encargada vždycky přeložila a se vším mi pomohla. Vždycky byl po ruce někdo, kdo mi pomohl, a když jsem náhodou něčemu ve španělštině nerozuměla a po ruce žádný Čech nebyl, tak mi vše bylo bez problémů vysvětleno znovu, pomalu a srozumitelně. Přece jen když je polovina zaměstnanců z Česka, tak si latinos a Španělé zvyknou na to, že je občas v komunikaci malinko problém :))

Brigáda ve ŠpanělskuŠpanělsko - Pláž a alkohol

Pro ty, co mají strach, že nebudou rozumět nebo že nezvládnou tu práci – já sice se španělštinou nějak velký problém neměla, ale nikdy předtím jsem nikde takhle nepracovala, praxi jsem měla minimální (sem tam výpomoc na baru) a už vůbec nemluvím o znalosti stolování nebo tak. A byli tam lidé, co na tom se španělštinou byli o dost hůř než já, ale velmi rychle se vše naučili a když to prostě španělsky nešlo, pořad je tady záchrana angličtina :))

Určitě tento program doporučuju všem, kteří se chtějí zlepšit ve španělštině, chtějí poznat nové lidi, rozšířit si obzory, poznat mezi klienty campu lidi z různých koutů Evropy a vydělat si hezké peníze. Já sama už teď uvažuju, že bych jela i příští rok.

S pozdravem,

Kateřina Masná

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Velké srovnání letních pracovních programů

Už víš, že chceš zažít pracovní léto u moře, ale pořád váháš, jestli si vybrat Španělsko, Řecko, nebo Kypr? Připravili… Více

Petr o práci kuchaře v Dublinu

Už od mala jsem chtěl vycestovat někam do zahraničí, ať za kulturou, prací nebo jídlem. Tenhle sen už se mi… Více

Leona o práci v zahraničí: Irsko vás prostě chytí za srdce!

Achjo, ty začátky jsou vždycky nejtěžší, co? Jako začít psát tenhle text… tak i začít pracovat v cizí zemi… nebo… Více

8 věcí, které byste měli vědět, když si chcete koupit v Kanadě auto

Většina cestovatelů, co se chystá do Kanady na delší období, v jisté fázi nebo možná hned na začátku své cesty… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz