(Po-Pá: 9-15)

Ahoj! Já jsem Verča a studuju Sales & Marketing na škole ILAC ve Vancouveru. Své první dny studia jsem popisovala v jednom z předchozích článků. Utíká to neuvěřitelnou rychlostí, dva měsíce studia jsou za mnou a tak bych se s tebou chtěla podělit o pár postřehů ze školy a z mých dvou předmětů Working Across Cultures a Professional Communication.

Verča v Kanadě

Working Across Cultures

Co se týče přínosu předmětu Working Across Cultures, tak jej vidím hlavně v možnosti sdílet své zkušenosti v oblasti komunikace přímo se spolužáky, kteří z daných zemí pochází.

Docela výrazně jsme krom diskutování také psali. Každou hodinu (2x týdně) jsme měli za úkol napsat essay min. na 250 slov. Musím říct, že nejsem velký pisálek a občas bylo náročnější ze sebe vydat něco smysluplného v 9 večer, ale na druhou stranu mě to v psané angličtině zase posunulo dál. Náš učitel Rastin byl vždy velmi dobře naladěn a měl připraveno spoustu příběhů ze života, na kterých nám látku a pojmy vysvětlil.

Spolužáci v Kanadě

Professional Communcation

Druhý předmět byl především o profesionálním vyjadřování, jak psaném, tak mluveném. Opět se zde hodně psalo, ale většinou jsme byli ve skupinkách, takže to byla týmová práce. Tento předmět nás měl hlavně připravit na získání práce v Kanadě – jak má vypadat kanadské CV, cover letter a také jak se nejlépe dostat k pozici, kterou chceme. Zakončení bylo formou prezentace ve skupinkách. Téma nebylo podstatné, hlavní bylo, aby prezentace zaujala ostatní a splňovala kritéria, které nám učitel Hos zadal.

Čas objevovat!

Ani ve volném čase jsem nezaostávala a několikrát dala hike na Grouse Grind. Můžu to jen dopodučit! Je to jeden z vrcholků, k jehož úpatí můžete dojet MHD – není třeba auto! Trail je trochu náročnější, jde se většinou po schodech a převýšení je 800m, ale na vrcholku je rezervace Grizzly Bear a také jsou tam časté Lumberjack Show, takže to za tu námahu stojí. A pokud se ti nechce šlapat těch milion schodů nahoru, tak je zde gondola 😉

Docela se mi poštěstilo a s kamarády jsme se domluvili na vyhlídkovém letu nad centrem Vanouveru, Deep Cove a Bowen Islandu. Neskutečný zážitek! Nad downtown jsme zrovna chytili déšť, ale směrem na sever bylo nádherně.

Celkově Vancouver v létě žije a je zde spousta aktivit nebo eventů jako třeba Celebration of Lights, které se konalo na konci července – soutěž o nějlepší ohňostroj mezi Japonskem, Španělskem a Kanadou.

Studium v Kanadě

Chceš taky vyrazit za studiem do Kanady? Napiš nám na canada@czech-us.cz.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Kolik stojí život studenta ve Vancouveru?

Nebude pro tebe asi překvapením zjištění, že život v Kanadě bude o něco dražší, než ten u nás. S jakými… Více

Studuj (nejen) tvůj oblíbený outdoorový sport v Kanadě!

Už nechceš ztrácet čas na vysoké škole studiem oboru, který ti vlastně vůbec nic neříká? Chceš naopak studovat předměty, které… Více

Studuj na Tamwood College a získej práci ve Four Seasons ve Whistleru

Kanadská škola Tamwood, která je prvním krokem pro získání potřebných praktických i teoretických znalostí, nově nabízí ke studiu i job… Více

Verča a první dny studia ve Vancouveru

Ahoj! Já jsem Verča a už je to téměř měsíc, co jsem si opět sbalila kufry a odletěla do Vanu… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz