(Po-Pá: 9-15)

Plánujete vyrazit za prací a cestováním do zahraničí a nevíte, jakou agenturu si zvolit? Třeba vám s rozhodnutím pomůže právě článek od našeho klienta, který se rozhodl porovnat Czech-us s ostatními agenturami.

Určitě se vyplatí investovat do kvalitní agentury, která se na vás v průběhu léta nevykašle – například když nebudete mít vyhovující ubytování, nebo pracovní podmínky.

Pokud jste studentem a zajímáte se o program Work and Travel, tak jeden z rozhodujících faktorů, zda vyrazíte do zámoří, je určitě celková cena programu dané agentury.

Znám spoustu svých spolužáků z Vysoké školy ekonomické a z Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra, kteří jsou nadšení vizí práce v Americe a cestováním. Když jsem se jich ale na podzim ptal, jestli by se mnou vyjeli do USA za prací, tak uváděli, že je pro ně největším problémem zafinancovat program a letenky.

Já si však myslím, že pro normálního studenta, který má aspoň jeden den v týdnu volný na brigádu, to vůbec žádný finanční problém nepředstavuje.

V létě vyrazím už po šesté do Spojených států a bude to podruhé pracovně s agenturou Czech-us.

Czech-us versus ostatní agentury

Agentura, se kterou letím, nepatří mezi ty nejlevnější, které nabízí program Work and Travel, ale rozhodně nepatří mezi ty nejdražší. Myslím si, že cena, kterou platíte u Czech-usu, odpovídá servisu, informacím, instrukcím, materiálům a všem potřebným pokynům, co dostáváte nejen před odletem, ale také během vašeho pobytu v Americe, i po návratu.

Mám kamarády, co vyjeli se Student Agency a pracovali na Floridě jako plavčíci v Busch Gardens v Tampě. Byl jsem s nimi pravidelně v kontaktu a následně jsme porovnávali ceny a servis našich agentur.

Pokud pojedete se Student Agency, máte sice možnost být plavčíkem na Floridě, ale budete muset splnit narychlo plavčický kurz až v Americe a jen pár dnů od vašeho „start date“ a ani výběr bazénů nebude tak široký.

U Hudson Pool Management, pro které jsem minulé léto pracoval, nabízeli 80 bazénů pro plavčíky v New Jersey a já mohl být na přesčasy na různých bazénech a potkávat tak každý víkend nové lidi.

Určitě je proto hodně důležité, se kterými firmami agentury spolupracují.

czech-us_plavcici

Výhody Czech-usu

Pokud poletíte směr New York Area, tak máte s Czech-usem možnost výběru hned 3 zaměstnavatelů a je jen na vás, u kterého se budete hlásit.

Velkou výhodou je, že prekurz a kurz plavčíka děláte v Česku, a navíc i kurz Pool Operatora, kde vám vysvětlí, jak pracovat s bazénovou chemií, čímž získáte vědomosti nutné k údržbě bazénů a vířivek.

Moje sestra, která letěla v roce 2016 s jinou agenturou, měla možnost pouze jednoho zaměstnavatele v daném státě, kurz plavčíka dělala až v Americe a ohledně bazénové chemie nebyla zaškolena vůbec. O tohle to pak měla těžší – udržet si bazén čistý a morálku na bazéně není vždy snadné.

Porovnání poplatků

Pro zajímavost jsem udělal porovnání poplatků u Czech-usu, které jsem platil v roce 2017, a ostatních agentur tentýž rok.

Agentury v průměru (2017)

  • Registrační poplatek: 2 500 – 4 000 Kč
  • Vízový sponzor: 13 000 – 20 000 Kč (v závislosti na tom, zda vám práci sežene agentura, nebo si ji zajistíte sami)
  • Kurz plavčíka: 6 000 – 10 000 Kč
  • Vízum/Ambasáda: 3 500 + poštovné pasu zpět z ambasády
  • Letenka: 12 500 – 15 000 Kč

Czech-us (2017)

  • Účastnický poplatek: 3 500 Kč
  • Programový poplatek (vízový sponzor Greenheart): 14 600 Kč
  • Kurz plavčíka: 9 000 Kč
  • Ambasáda: 4 300 Kč
  • Zpáteční letenka do USA: 11 500 Kč

Rada na závěr

Na závěr bych shrnul, že se určitě vyplatí investovat do kvalitní agentury, která se na vás v průběhu léta nevykašle – například když nebudete mít vyhovující ubytování, nebo pracovní podmínky ☺.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Ukaž nám, jak vypadá #AmerikasCzechus | Work and Travel soutěž 2022

Po dvou pandemických letech se svět Work and Travel USA konečně vrátil do starých kolejí a my se nemůžeme dočkat… Více

Proč jsem se rozhodla pro Work and Travel USA v New Yorku?

A nakonec vše bylo úúúúplně jinak V lednu 2019 jsem při ne moc dobře rozběhlém zkouškovém začala řešit, co bych… Více

Work and Travel 2019 v Ocean City

Zažijete nezapomenutelný léto! S nápadem vyjet do USA na WaT přišla kamarádka Terka, ke které se ještě přidala druhá kamarádka… Více

Proč se stát plavčíkem na Long Islandu? Pro Jana byla jeho volba prý jednoduchá a jasná!

Být plavčíkem neznamená sedět celý den u vody a pozorovat, jestli se někdo netopí, ale má to i své výhody… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz