(Po-Čt: 9 - 17, Pá: 9-15)

Naše klientka Anna se loni rozhodla, že si během léta „opráší španělštinu“, a v rámci pracovního programu, který agentura Czech-us nabízí, se tak ocitla v Peñíscole, v jednom z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších letovisek Španělska na prosluněném pobřeží Costa del Azahár. Jste zvědaví, jak se tedy měla a jak zpětně hodnotí svůj pobyt tam?

Opět jsem chtěla využít spousty volna, co přes léto mám, a vyjet pracovně do zahraničí. Jakmile jsem narazila na program agentury Czech-us Práce ve Španělsku, přišlo mi jako dobrý nápad oprášit španělštinu z gymplu a vydat se vstříc novým zážitkům.

Nějakým zázrakem jsem se dostala přes pohovor se zaměstnavatelem a za tři týdny už jsem netrpělivě vyčkávala na letišti na svůj let do Barcelony.

Hotel s maskotem želvy

Let i cesta do hotelu proběhly v pořádku – nádraží v Peñíscole sice vypadá trochu osiřele a zpustošeně, ale není se čeho bát, tady zdání opravdu klame. Hotel Peñíscola Plaza Suites je obrovský hotel se třemi jídelními bufety, šesti tematickými restauracemi, čtyřmi kavárnami, jednou zmrzlinárnou a maskotem želvy v nadživotní velikosti, co se producíruje po prostorách hotelu.

Po příjezdu jsem se seznámila s hlavní ředitelkou hotelu a manažerem jídelního úseku a byla jsem ubytována. Přivítání bylo milé a profesionální, dokonce mě poslíček provedl různými částmi hotelu, ukázal zaměstnaneckou jídelnu a další potřebné věci.

První dny jsem strávila vyřizováním pracovního povolení a čísla sociálního pojištění. Taky jsem nafasovala zaměstnaneckou uniformu a po týdnu zajišťování všeho potřebného jsem mohla konečně nastoupit do práce.

mesto_spanelsko

Práce v místním bufetu

Pracovala jsem v jednom z bufetů, a to jen přes obědy a večeře. Snídaně měla „v malíku“ jiná pracovní četa, zřejmě s nižším počtem pracovních hodin. Dělalo se 40 hodin týdně (ale prakticky vlastně jen 39, protože se z každého dne bralo cca 12 minut na povinnou přestávku) – většinou pět dní v kuse po osmi hodinách a pak následovaly dva dny volna.

Náplní směny bylo před každým jídlem připravit bufet, roznášet pití hostům a uklízet použité nádobí a stoly. Po každém jídle se taky všechny prostory zametly a vytřely.

Nebudu vám lhát, práce to byla náročná, zvlášť přes letní prázdniny bufet praskal ve švech a dost jsme se nalítali. Člověk si ani na chvíli neoddechnul, ale na druhou stranu ta směna většinou rychle utekla ☺.

Personál byl z velké části španělsky mluvící, stejně tak i hosté. Ale i přesto se v hotelu za celou dobu, co jsem tam pracovala, našlo pár rodin Čechů, Holanďanů, Francouzů, Poláků nebo skupinka turistů z Bosny a Hercegoviny. Ti poslední ze zmiňovaných mi s úžasem ve tváři řekli, že jsou překvapeni, že jsem jediná, s kým se tady dá domluvit anglicky ☺.

Skvělá organizace

Co se týče přístupu vedení a organizace všeobecně, musím uznat, že to měli dost dobře zmáknuté. I když se nestíhalo a práce bylo nad hlavu (mucha faena!), tak byli nadřízení milí a plní pohody.
Všichni zaměstnanci absolvovali povinné školení (jak zacházet potravinami, jak předcházet úrazům atd.) v hotelovém kinosále v rámci pracovní doby a taky povinnou zdravotní prohlídku. – Mám teď doma schované jako památku na léto své výsledky krve ve španělštině.

Jídlo, jídlo a zase jídlo

Jakožto zaměstnanci jsme měli zaměstnaneckou jídelnu, do které jsme mohli chodit každý den na snídani a o volných dnech na všechna jídla. Během pracovních dnů jsme si nabrali oběd i večeři v bufetu, kde byl lepší výběr než v „comedor personal“, a snědli si to po směně.

Jídla bylo vždycky dost, každý si mohl vzít, kolik chtěl ☺. Jen se to vše po pár týdnech, možná i dnech, přejí. Opravdu jsem žasla, kolik potravin se dá osmažit v trojobalu (brokolice, artyčoky, fazolky, květák, párky,…) – ale zase na druhou stranu si myslím, že pokud má člověk opravdu hlad, tak sní cokoliv, zvlášť když to bylo vlastně zadarmo.

spanelsko_more

Není proč váhat

Jestli o tomhle programu přemýšlíte, určitě neváhejte! Prožijete celé léto u moře, procvičíte si španělštinu, potkáte nové lidi a ještě přitom nasbíráte nové zkušenosti a vyděláte si pěkné peníze.

A co víc? – Už jsem se zmiňovala, že jsem pozvaná od kamarádů z práce na výlet do jejich domoviny, do Kolumbie a na Kubu? 😉

Doufám, že jsme nebyli první a taky zároveň poslední várka Čechů vyslána na prozkoumání terénu a poměrů v tamním hotelu a že se do Peñíscoly bude každým rokem chystat s Czech-usem více a více zájemců! ☺

Obrovské díky patří taky koordinátorkám Lucce a Katce, které mi se vším pomohly, poradily a s ochotou a zájmem odpověděly i na ty nejotravnější otázky. A kdo ví, třeba i letos budu psát další podobný příspěvek…

Mějte se krásně!

Anna

P.S.: Pokud chcete mít také zajištěnu letní brigádu v tomto hotelu a plno zážitků ze Španělska, máte možnost se už 8. – 9.3.2019 zúčastnit Job Fairu v Praze, osobně se sejít se španělským zaměstnavatelem a získat tak tuto letní brigádu. Více info najdete zde.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Michal v Londýně: Jak finančně zvládnout život v britské metropoli?

Michal (21 let) se rozhodl, že obohatí svůj dosavadní běžný život o zkušenost, jaké to je obstát pracovně v Londýně… Více

Moje zážitky a dojmy z prvních dvou týdnů v Londýně

Ocitnout se v jiné zemi, v cizím městě a v novém prostředí se někomu nemusí zdát vůbec snadné. A jak… Více

Vízová loterie do Kanady se blíží! Splň si sen a vydej se tam s Czech-usem!

Máš cestovatelskou duši a sníš o životě v zemi javorového listu? Nemusíš své plány dále odkládat, s programem Working Holiday… Více

Cítit se na chvíli jako pravý Londýňan? Just do it!

Hlavní město Spojeného království patří mezi ty úžasné světové metropole, které prostě musíte poznat „na vlastní kůži“. Také naše klientka… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2019, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz