Twitter je sociální síť, která si v Česku pomalu získává oblibu, ale v zahraničí je často Twitter tou nejpoužívanější sociální sítí a je také místem, kde se prezentují agentury práce a kde zaměstnavatelé primárně zveřejňují nové pracovní pozice.
Vynikající věcí na Twitteru je využívání hashtagů, které v nedávné době zkopíroval jak Facebook, tak Google+. Hashtag je krátké klíčové slovo, které nejlépe vystihuje, o čem je příspěvek. Příspěvek na Twitteru může mít maximálně 140 znaků, takže je nutné jít opravdu k věci a hashtagy jsou pro toto výborné. Hashtag vždy začíná znakem „#“. To se dá následně výborně použít při hledání práce. Zde je postup:
Tip na nalezení práce v zahraničí
1. Běžte na Twitter.com.
2. Když už tam budete, můžete se registrovat a následovat náš firemní Twitter – twitter.com/czech_us 🙂
3. Do vyhledávání (nahoře vpravo) začněte psát hashtagy jako #job, #work a místa, která vás zajímají. Například na výraz „#job uk“ jsem získal několik desítek pozic, zejména od agentur po celé Británii. Experimentování a kombinacím se meze nekladou.
4. Nyní je nejlepší stránky Sledovat (v AJ Follow), abyste chytili zajímavé nabídky včas a ideálně si nainstalovat Twitter na mobil.
5. Pokud se vám nějaká nabídka líbí, jděte na web, získejte kontakt a pište. Pozice zveřejňované takto na Twitteru jsou většinou nové nebo je společnost nutně potřebuje zaplnit. Výsledky na Twitteru jsou řazené chronologicky.
PS: Kdyby vás napadlo, že by šlo přes Twitter zažádat o pozici, např. odpovědět na tweet, nedělejte to. Již jsem to zkoušel. Odkaz na můj profil na LinkedIn sice proklikly téměř dvě desítky lidí, ale od agentur samotných nebyly žádné odpovědi a byl jsem kapánek za exota. Takže doporučuji poté žádat klasickou cestou.
Jakékoliv dotazy, nápady a připomínky prosím do komentářů. Přeji hodně štěstí na lovu! @blazekmichal on Twitter.