(Po-Pá: 9:00 - 17:00)

Twitter je sociální síť, která si v Česku pomalu získává oblibu, ale v zahraničí je často Twitter tou nejpoužívanější sociální sítí a je také místem, kde se prezentují agentury práce a kde zaměstnavatelé primárně zveřejňují nové pracovní pozice.

Vynikající věcí na Twitteru je využívání hashtagů, které v nedávné době zkopíroval jak Facebook, tak Google+. Hashtag je krátké klíčové slovo, které nejlépe vystihuje, o čem je příspěvek. Příspěvek na Twitteru může mít maximálně 140 znaků, takže je nutné jít opravdu k věci a hashtagy jsou pro toto výborné. Hashtag vždy začíná znakem „#“. To se dá následně výborně použít při hledání práce. Zde je postup:

Tip na nalezení práce v zahraničí

1. Běžte na Twitter.com.

2. Když už tam budete, můžete se registrovat a následovat náš firemní Twitter – twitter.com/czech_us 🙂

3. Do vyhledávání (nahoře vpravo) začněte psát hashtagy jako #job, #work a místa, která vás zajímají. Například na výraz „#job uk“ jsem získal několik desítek pozic, zejména od agentur po celé Británii. Experimentování a kombinacím se meze nekladou.

4. Nyní je nejlepší stránky Sledovat (v AJ Follow), abyste chytili zajímavé nabídky včas a ideálně si nainstalovat Twitter na mobil.

5. Pokud se vám nějaká nabídka líbí, jděte na web, získejte kontakt a pište. Pozice zveřejňované takto na Twitteru jsou většinou nové nebo je společnost nutně potřebuje zaplnit. Výsledky na Twitteru jsou řazené chronologicky.

Twitter Hashtag

PS: Kdyby vás napadlo, že by šlo přes Twitter zažádat o pozici, např. odpovědět na tweet, nedělejte to. Již jsem to zkoušel. Odkaz na můj profil na LinkedIn sice proklikly téměř dvě desítky lidí, ale od agentur samotných nebyly žádné odpovědi a byl jsem kapánek za exota. Takže doporučuji poté žádat klasickou cestou.

Jakékoliv dotazy, nápady a připomínky prosím do komentářů. Přeji hodně štěstí na lovu! @blazekmichal on Twitter.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

DŮLEŽITÉ HLÁŠENÍ – BRNĚNSKÁ POBOČKA SE STĚHUJE

Brněnskou pobočku najdete již od úterý 4.12. na nové adrese Vlhká 25, Brno – střed – Trnitá. Z důvodu stěhování… Více

Hledá se Správce Sociálních Sítí

Tato pozice již byla obsazena! STUDUJTE – BAVTE SE – PRACUJTE – CESTUJTE – ŽIJTE U nás v CZECH-US v… Více

Letní provoz kanceláře Czech-us

Přes letní prázdniny bude mít kancelář v Praze a pobočka v Brně zkrácenou otevírací dobu. Koordinátoři programů jsou i přesto… Více

Magdalena: Jak jsem se omylem vydala na kurz plavčíka

Ročně se našich kurzů amerického plavčíka zúčastní několik stovek českých studentů, kteří po úspěšném absolvování kurzu dostanou certifikát Amerického červeného… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2018, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz