(Po-Pá: 9-15)

Opravdu si myslíš, že vyrazit do Kanady s agenturou je zbytečně drahá záležitost? 🤔 Co když ti řeknu, že naopak ušetříš až 60.000 Kč? Nevěříš? Keep reading.

Agentura vs. na vlastní pěst

Chceš do Kanady, ale stále váháš, jestli vsadit na jistotu a oslovit agenturu nebo to vzít po vlastní ose? Tím hlavním, rozhodujícím faktorem většinou bývají finance. Kolik mě to bude stát? Kolik si v Kanadě vydělám? A na kolik vyjde nájem? Kolik vlastně stojí život v takovém horském městečku? Pojďme si to tedy společně shrnout.

Divka v kanadské zimě

Chtěla jsem být co nejvíce konkrétní a proto jsem si vybrala lokalitu, kam má namířeno spousta Čechů – horské městečko Banff.

SCÉNÁŘ 1 – Zařídím si vše sám, práci a bydlení si najdu na místě

Práce

Je potřeba počítat s tím, že nějakou dobu ti bude trvat, než si najdeš práci a stabilní bydlení. Někdo si najde práci do týdne, někdo za měsíc, někomu se nedaří práci najít dlouhé týdny i přesto, že rozešle stovky životopisů. Velmi záleží na tom, v jakém období se rozhodneš vyrazit. Přetlak kandidátů o práci, na kanadském trhu práce, situaci momentálně vůbec neusnadňuje. Počítejme tedy s variantou, že práci si najdeš za 2 týdny po příjezdu. To znamená, že první výplata ti v tom lepším případě přistane na účet za měsíc. Minimálně měsíc tedy nemáš žádný příjem, ale výdajů je víc než dost.

Bydlení

 • Hostel – cca 100 CAD za noc ve sdíleném pokoji pro 14 lidí takže 1400 CAD za 2 týdny
 • Pokoj ve sdíleném domě – cca 900-1300 CAD za měsíc (v létě to může být i více)

Společné prostory sdílíš s dalšími lidmi.

Obecně je bydlení v těchto lokalitách největší kámen úrazu. Jelikož se pohybujeme v národním parku a míří sem spousta turistů a dobrodruhů, poptávka po bydlení značně převyšuje nabídku, vše je předražené a velmi často se tu setkáš s “podvodníky”. Proto nikdy neplať nic předem. Vždy se první ujisti, že víš, do čeho jdeš.

Pokud se ti podaří najít zaměstnavatele, který nabízí ubytování, máš vyhráno.

SCÉNÁŘ 2 – Vsadím na jistotu a zavolám holkám z Czech-us

A holky z Czech-us rády se vším pomůžou 🙂. Počáteční náklady jsou sice vyšší, ale ve finále ušetříš spoustu času a starostí jak sobě, tak i tvým blízkým a hlavně tvému bankovnímu účtu.

Staneš se součástí naší Czech-us komunity, budeš mít přístup ke všem aktualitám, návodům, nabídkám práce a informacím, které je dobré vědět, než do Kanady vyrazíš. Pomůžeme ti s vízy, najdeme ti dream job i s ubytkem a připravíme tě na tohle velké dobrodružství jak nejlíp umíme.

Dívka na jezeře v Kanadě

Jak je to s výdělkem a kolik stojí základní potraviny?

Ceny potravin

Kolik stojí v Banffu základní potraviny? Připrav se na vysokohorskou přirážku. Tady je pár příkladů:

 • Rýže – 8 CAD
 • Těstoviny – 5 CAD
 • Vajíčka (12ks) – 4-8 CAD
 • Mléko (2l) – 5 CAD
 • Chipsy (235g) – 4,50 CAD
 • Toastový chléb – 3 CAD
 • Mrkev svazek – 3,29 CAD
 • Brokolice – 3,99 CAD
 • Ledový salát – 3,50 CAD

Průměrná hodinová mzda

 • Housekeeper/Pokojská – 16-19 CAD
 • Kitchen Helper – 16 -19 CAD
 • Front Desk Agent/Recepční – 16-19 CAD
 • Server/Servírka/Číšník – 15 CAD + dýška (v Kanadě je to cca 20% z útraty)

Pojďme si to shrnout

S CZECH-USALL BY MYSELF
1 registrační poplatek7 000 Kč0 Kč
2 poplatek kanadské vládě za víza357 CAD (cca 6 000 Kč)357 CAD (cca 6 000 Kč)
3 programový poplatek550 GBP (15 730 Kč)0 Kč
4 jednosměrná letenka (průměr)17 000 Kč17 000 Kč
5 cestovní pojištění true traveller593 Euro (14 600 Kč)14 600 Kč
6 ubytování za měsíc480 CAD (8 000 Kč)3 480 CAD (58 000 Kč)
7 příjem první měsíc2 300 CAD (38 640 Kč)0 Kč
Jak jsem na tom po prvním měsící v Kanadě?- 29 690 Kč- 95 600 Kč

Rozdíl je 65 910 Kč tedy téměř 4 000 CAD.

  Vysvětlivky:

 • 1 – Registrační poplatek za základ programu Kanada. Zahrnuje profesní poradenství, předodletovou orientaci, přístup do naší online komunity, asistenci během celého pobytu a kompletní asistenci s vyřizováním víz. Zkrátka a jednoduše maximální podporu před, během i po tvém příletu do Kanady.
 • 3 – Poplatek za pracovní umístění. Spojíme tě se zaměstnavatelem dle tvého výběru, absolvuješ pohovor a do Kanady už letíš s jistotou práce a bydlení.
 • 4 – Půměrná cena letenky do Calgary.
 • 5 – Povinné cestovní pojištění na celý rok. I tady se samozřejmě cena může lišit. Já jsem použila jako příklad cestovateli oblíbenou pojišťovnu True Traveller.
 • 6 – Počítala jsem tu s průměrnou cenou za staff housing zaměstnavatelů, se kterými spolupracujeme v Banffu a pak na druhé straně jsem hledala ceny ubytování v hostelech v Banffu, kde první týdny po příletu bydlí většina cestovatelů (Můžeš si ověřit třeba na bookingu).
 • 7 – Vzala jsem spodní hranici hodinové mzdy pokojské v Banffu po měsíci práce. Opět se to může velmi lišit. Záleží u kterého zaměstnavatele budeš pracovat, na jaké pozici, kolik hodin odpracuješ a v jakém období přijedeš(zda je high nebo low season).

Jezero v Kanadě

Závěr

No a pokud chceš ušetřit pár peněz, odjet do Kanady s jistou prací i bydlením a žít na jednom z nejkrásnějších míst, tak nám napiš, nebo se rovnou registruj na únorový Job Fair 🙂 Místa rychle ubývají.

Kategorie: Práce v Kanadě

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Jak na daně v Kanadě

Buďme upřímní. Daně nejsou to nejzajímavější téma, které chceš o Kanadě číst. Je ale dobré mít ve financích alespoň trochu… Více

Banff vs. Jasper: Srovnání oblíbených kanadských lokalit

Pokud se rozhodneš o práci v kanadských horách, asi se budeš ptát, které místo bude pro tebe to pravé. Sepsali… Více

Adri doporučuje: 5 nejlepších hiků v Banffu a okolí

V létě 2015 jsem poprvé přijela do Banffu. Nepolíbená horskou turistikou. Plánovala jsem zůstat maximálně 3 měsíce. Protáhlo se to… Více

Veronika: Poprvé v Rockies

Před třemi lety jsem se vracela z Working Holiday. Celý můj život, zabalený do jednoho kufru, se pár tisíc kilometrů… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz