(Po-Čt: 9 - 17, Pá: 9-15)

Část 3

Gabča nás tedy nasměrovala na stanici Walthamstow. Místo našeho budoucího bydliště na následujících šest měsíců (minimálně). Tam jsme měly kontaktovat pana Milana, který nás má nabrat a hodit do novýho baráčku. Domluva kudy vylízt z metra a kde se vlastně potkat byla trošku komplikovanější, moc jsme se navzájem nechápali, ale nakonec jsme to všichni zvládli a šťastně se shledali.

Coleridge Road, Walthamstow

Pan Milan je Slovák z agentury EasyLondon, která nám zařizuje ubytování. Hned se nám nabídl, že pomůže s kuframa. Táhly jsme každá jeden dvacetikilovej kufr, jednu desetikilovou příruční tašku a přervanou kabelku. Hlavně toho přivízt co nejvíc, ať nemusíme zbytečně utrácet za prkotiny. Londýn je můj třetí dlouhodobější výjezd do zahraničí a nikdy se nepoučim a táhnu toho zbytečně moc Každopádně jsme na hrdinky pomoc s díkem odmítly, že to zvládnem samy. Z toho už bych taky měla vyrůst a nechat si pomoct, když je mi to nabízeno. Kufry jsme táhly sice jen asi 200 metrů k autu, ale nám to přišlo jak celodenní túra.

Pan Milan rychle odběhl do officu pro fungl nový povlečení a peřiny. Naštěstí po nás nechtěl, ať jdeme s ním a nechal nás čekat na ulici. Na první pohled celkem normální čtvrť. Nic zvláštního nebo nebezpečnýho nám nepřišlo. Lidí dost, restaurací i obchodů taky. Po chvíli se pan Milan vrací a nakládá nás do dodávky. Trošku se obáváme jeho jízdy v protisměru, přece jen je to nezvyk, tak s ním občas naoko brzdíme.

Po asi pěti minutách dojedem k našemu novýmu bydlení. Všechny baráčky jsou tady takový úzký vysoký nudle, naskládaný jedna za druhou. Jelikož stojíme na zákazu, dostáváme rozkaz stát u auta a čekat až tam Milan vystříká mravence, který se prý množí v kuchyni, parádička (ale neděste se, nejspíš to pomohlo a mravence už nemáme, zato máme jiný návštěvníky).

Po chvilce střídáme stráže u auta a házíme si věci do prvního patra do našeho pokojíčku, doslova pokojíčku. Aspoň tam budeme mít útulno.

Milan po nás ještě chce zaplatit depozit, tak všichni sedáme do dodávky a vypadá to, jak když dealujeme zakázaný látky Raději si ještě říkáme o nějaký doklad o zaplacení, jsme takový trnky opatrnky, tak dostáváme lísteček viz. foto. Dále myslím, že nemusím komentovat
V baráčku je celkem šest pokojů, kuchyň a dvě koupelny. Nejdřív nechápem, jak se to tam může vejít, přijdu si jak v Harry Potterovi, kde vlezete do stanu a najdete v něm celej barák.

Zatím máme pět spolubydlících. Další dva mají přijít koncem května. Sedli jsem si, řekla bych, suprově. Žádný konflikt zatím nenastal a věřím, že ani nenastane. Jen samozřejmě musíme dopilovat úklid drobečků po snídani a nákup toaleťáku.

Barák byl prý pár týdnů před naším příjezdem rekonstruovaný, takže koupelny a kuchyň vypadají nově. Rekonstrukci prováděl náš místní handyman, podle toho to tak trošku vypadá, ale to jsou detaily, nad kterými se spíš bavíme. Handyman je pán z východního Slovenska, kterému má občas problém porozumět i naše spolubydlící původem právě ze Slovenska. Takže na nás vždycky něco vyštěkne, tak se třikrát ptáme, co má vlastně na mysli.

V pokoji nám zatím chybí skříň, tu nám mají dodat druhý den. A handyman ještě ten den přeměřuje konzole a prý dostanem i závěsy. Byly jsme fakt překvapené, že když něco řeknou, tak to fakt udělají. Byly jsme zvyklý na trochu jiný přístup. Léto v Americe jsme například strávily bez jídelního stolu s tím, že byl pořád na cestě. 😀 Nejspíš ze Severního pólu. Ale to jsou ty historky a zážitky, který budem vyprávět vnoučatům.

Coleridge Road, Walthamstow

Nábytek v pokoji jsme si s Kájou celý přestěhovaly k našemu obrazu. Nakoupily nějaký drobnosti a teď se nám tu žije krásně. V ceně pokoje bylo i britské umění, které dělá pokojíček ještě útulnějším. Opět přikládáme foto pro představu.

Coleridge Road, Walthamstow

Co se týče ostatního vybavení, tak v kuchyni je klasicky sporák, trouba, rychlovarka a vyskakovací toaster. Dostali jsme nějaké nádobí, což nám zatím stačí, ale do budoucna, až nás bude bydlet víc na baráku, budeme potřebovat přikoupit. Všechno se ale dá domluvit s agenturou. Jsou ochotní nám nakoupit a přívézt co bude potřeba. Samozřejmě v rozumné míře. Součástí je i pračka a dva sušáky.

Věc, která nás překvapila, bylo dobíjení elektřiny a plynu. Na plyn máme kartičku, na elektřinu jakýsi klíč. Oboje je potřeba dobíjet v nedaleké sámošce. Hodnoty by se neměly dostat pod desítku a je třeba to hlídat. Prý to pak trvá, než to nahodí zpátky. Radši to nebudem testovat. Agentura pak peníze proplácí, s tím, že máme limit na barák na elektřinu 100 liber a na plyn 150.

Za baráčkem máme i mini zahrádku, kde je i zahradní domek Tak uvažujem, že si to tam poklidíme, oprášíme a vypálíme gril a v létě můžem pořádat grilovačky.

Zatím si tedy nemáme na co stěžovat, žijeme si tu v harmonii a poklidu. Člověk, co jede takhle dlouhodobě do zahraničí nemůže počítat s komfortem jako má doma. Všichni víme, že tam je stejně nejlíp, v teploučku domova. Holt je občas potřeba se vymanit z tý komfortní zóny. Ono nám to jen prospěje.

TO JE PROZATÍM KONEC

[regbutton text=“Registrovat“]

« Předchozí část Následující část »

 

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Léto v kempingovém resortu ve Španělsku

Konečně jsem měla svou vlastní pláž Svůj plán vyrazit za prací do Španělska jsem začala naplňovat tím, že jsem se… Více

Před každodenním stereotypem unikla na ostrov

Sabina Hendrichová (25) pracovala na městském úřadě jako referent územního plánování. Práce je na úřadě ji ale nenaplňovala. Potřebovala změnu…. Více

Iveta a Working Holiday Kanada: Proč vyrazit příště raději s agenturou?

Citace: „Jedinou možností, jak přežít zimu a nezbláznit se, je prostě začít něco dělat. Běžkování jsem propadla hned po prvním… Více

Zuzka: Londýn v době adventu je jedno z nejkrásnějších míst na světě

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Začalo období adventu… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2020, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz