(Po-Pá: 9-15)

Vážený pane Josífku,

reaguji na Vaši žádost o zaslání informací o dosavadním průběhu mé kulturně-pracovní stáže v Londýně zprostředkované Vaší agenturou.

Hned na začátku bych se chtěl omluvit, že jsem Vám tento email nezaslal již dříve. Ano, měl jsem spoustu jiných starostí, ale to mě neomlouvá, že jsem si nedokázal najít onu hodinku na sepsání tohoto poněkud rozsahově obsáhlejšího emailu.

I přes mírné počáteční obavy a nejistotu jsem se za pomoci koordinátorky Gábiny rychle „aklimatizoval“ a již první týden jsem díky registraci v jedné pracovní agentuře získal první londýnskou pracovní zkušenost, a to dokonce v samotných Abbey Road Studio’s, nahrávacích studiích Beatles.

Studia mě nadchla. Ona konkrétní nahrávací místnost, kde Beatles nahrávali, je dokonce zachována v původní podobě. Je zde tak možné (mimo jiné) vidět i původní klavír, na který zde hrával Paul McCartney. Přímo před studii se navíc nachází onen slavný přechod, který jistě každý zná z fotografie členů skupiny přecházející jej. Do Abbey Road Studií jsem byl později agenturou zaslán vícekrát a měl jsem tak díky tomu možnost obsluhovat na různých VIP akcích, slavnostních večeřích, koncertech a osobně tak potkat ku příkladu i britského zpěváka Jamese Baye, který je známý především svou písní ,,Hold Back The River“. Má účast na jeho živém vystoupení ten večer byla samozřejmostí. Abbey Road Studiím vděčím za opravdu krásné vzpomínky.

Kromě Abbey Road Studio’s jsem měl tu čest pracovat na různorodých akcích v centru Londýna – jmenovitě bych uvedl Oxford and Cambridge Club, Institute for Government (pár metrů od Buckinghamského paláce), Royal Institute of British Architects, Science Museum, Claridge’s Hotel, Institution of Engineering and Technology, Oriental Club, Hamyard Hotel. Poté jsem 3 týdny pracoval na velmi dobře placeném místě jako barman na recepci pojišťovací agentury Beazley, odkud jsem měl přes prosklenou část budovy pojišťovny překrásný výhled na Tower Bridge, City Hall, Shard a další londýnské turisticky atraktivní „památky“. Zde mne pak ale bohužel vystřídali, jelikož jsem se jim omylem prořekl o mém brzkém návratu do Čech, což je příliš nenadchlo. Během působení v této společnosti jsem si ještě o víkendech navíc přivydělával jako obsluha na honosných indických svatebních hostinách na úchvatných místech v okolí Londýna. Po zkušenosti ve společnosti Beazley jsem nastoupil na 2 týdny do (převážně reklamní) společnosti WTMS (Westbourne Terrace Management Services), kde momentálně pracuji. Mám zde na starost jak všechny zaměstnanecké kuchyňky na jednotlivých patrech, tak i přípravu jídla (baget, wrapů atp.) dle zákazníkovy představy. Práce je časově náročnější, ale jinak mi vyhovuje.

Co se týče ubytování, bydlím ve sdílené domácnosti s devíti dalšími Čechy a Slováky přes agenturu Bohemia World ve Walthamstow v severozápadní části Londýna. Domácnost je náročnější na údržbu, zato je tu ale skvělý kolektiv. Společně pořádáme grilování nebo stále něco podnikáme. Naposledy jsme podnikli výlet do Greenwich parku, odkud se nám naskytl uchvacující výhled na téměř celý Londýn. Nechybělo ani krmení veverky přímo z ruky a zpáteční cesta tunelem vybudovaným přímo pod Temží. Ve volném čase jinak obecně hodně cestuji. Rád se jen tak toulám po městě a nalézám tak překrásná místa, která s velkou oblibou zachycuji do fotografické podoby. Fotografií v Londýně a jeho okolí se mi podařilo až nečekané množství a na některé z nich jsem skutečně hrdý. Jinak trávím čas po práci zlepšováním své fyzické kondice v krásné posilovně na Tottenham Hale.

Dobu návratu do Čech jsem zvolil o týden dříve na 12. září. Tedy mi již zbývají pouhé 2 poslední týdny v Londýně, z čehož jeden je týdnem pracovním a druhý si nechávám už volným, abych stihl zařídit vše potřebné, řádně se rozloučil se všemi přáteli (a že jich není málo) a udělal menší nákupy.

Závěrem bych snad jen řekl, že tato kulturně-pracovní stáž splnila má očekávání, ba je dokonce předčila. Navázal jsem zde krásná přátelství a zažil až humorně-dojemné momenty. Milým potěším je pro mě i výrazné zlepšení mé angličtiny, kterou už ani jako cizí jazyk nevnímám. Navíc jsem získal částečně britský přízvuk, což je pro mě taková třešnička na dortu. Příští léto rozhodně nebudu sedět doma a také někam vyjedu. Tentokrát mám ale v plánu vzdálenější část světa, a to Ameriku.

Doufám, že byl email srozumitelný a přehledný. Nebojte se na mne prosím obrátit s jakýmkoliv dotazem či přáním o zevrubnější rozepsání některé části textu.

K emailu přikládám některé fotografie.

S přáním krásného dne

Pavel Skalák ?
(pobyt od 21. 6. – 31. 8. 2016)

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Zuzka: Londýn v době adventu je jedno z nejkrásnějších míst na světě

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Začalo období adventu… Více

Tereza: Proč jsem se rozhodla odjet do Anglie

Zatím se mi plní vše, co jsem si v rámci programu Práce v Londýně představovala. Osamostatnila jsem se, viděla jsem… Více

Jany „Gap Year“: Začátky v Londýně aneb Co se dá stihnout za jeden měsíc

Na rozdíl od většiny mých spolužáků, kteří měli za cíl dostat se na vysokou školu, jsem se rozhodla udělat si… Více

David v Londýně (4. díl): Jak mi pobyt v Londýně změnil život

Před odjezdem do Londýna jsem se bál mluvit s lidmi anglicky a měl jsem obavy, jestli se tu vůbec nějak… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz