(Po-Pá: 9-15)

Bývalá účastnice a současná koordinátorka programu Work and Travel USA Lenka Janotová zavzpomínala na své léto v Americe a popsala pro vás, jak vypadá běžný den plavčíka. Jaké jsou podle ní výhody a nevýhody této práce? A pro koho se pozice plavčíka hodí nejvíce? To vše se dozvíte v jejím článku.

Work&Travel USA: Pro a proti práce plavčíka

USA, Long Island. Zvonek budíku v 8 hodin ráno zahájí můj den plavčíka. Stačí se jen nasnídat, učesat, vyčistit zuby, hodit na sebe tričko, kraťasy, přilbu a na kole vyrazit slunečným ránem směr bazén. Cca 20 minut z kopce a do kopce a jste na místě.

Bazén po ránu mám nejradši ☺ Nikde ani noha, jen vy, voda a klid. V plavkách se opálíte hned od rána, pokud zrovna neprší a nejste tak schovaní v lifeguard roomu. Vyčistíte bazén samotný a skimmry, vysbíráte listy a broučky, rozložíte lehátka a slunečníky, připravíte backboard a first aid a můžete bazén otevřít pro návštěvníky.

V USA přes léto chodí na bazén místní, kteří bydlí v daném resortu, takže když se nebojíte mluvit anglicky, poznáte spoustu lidí, které budete/nebudete mít rádi. A stejně tak budou/nebudou mít rádi oni vás. 🙂

Když jste na bazénu sám jako plavčík, přestávku si zapískáte každou hodinku, třeba jen na 5-10 minut. Stačí si odskočit, nasvačit, osvěžit se (když je třeba) a usednout znovu na chair, odkud máte výhled na celý bazén a víte, kde se co děje.

Jsou dny, kdy přijde lidí víc (a vy tak ani nevíte, kam očima dřív) 🙂 a naopak jsou dny, kdy nepřijde za celý den ani noha. Má to svoje výhody i nevýhody. Pro někoho jsou „prázdné“ dny chvílí nudy, jiný si je užívá po svém – plaváním, cvičením, čtením atd.

Po setmění a se zavíračkou zase sklidíte vše, co jste ráno na bazénu připravili, a vyrazíte směr váš americký domov. Jednou za 14 dní dostanete od zaměstnavatele šek a to je vždy období (alespoň u nás to tak bylo pokaždé), které bych nazvala Nakupovací mánií 😀

Takže kdy jet na WaT do USA a pracovat jako plavčík? Když splňujete podmínky programu, máte rádi práci venku na čerstvém vzduchu a sport. Přeci jen i každodenní jízdou na kole člověk za celé léto najede neskutečné množství kilometrů.

Jaká jsou tedy PRO a PROTI plavčické práce v Americe?

PRO:

 • Poznáte USA po všech stránkách (a to stojí za to!).
 • Když se nestydíte mluvit anglicky (a to prosím určitě nedělejte), najdete si americké přátele třeba i na celý život a uvidíte, jak krásně se o vás budou během léta starat! Taková americká svačinka se totiž nikdy neodmítá.
 • Jako plavčík jste pro Američany jako Pán Bůh, jen musíte k práci přistupovat zodpovědně, neflákat se a dodržovat pravidla stejně, jako je musí dodržovat i vaši návštěvníci.
 • Když pojmete dny pracovního volna (kdy se právě ani ta noha na bazénu neukáže) správně, vypilujete plavecké styly, posílíte tělo i mysl a přečtete knížky, na které jste do té doby neměli nikdy čas.
 • Za vydělané USD nakoupíte spoustu věcí a hlavně, poznáte krásy USA.

PROTI:

 • Podle mě žádné proti nejsou.. ale zkusím nějaké vymyslet 😀
 • Když se mračíte, všichni se budou mračit i na vás.
 • Když nemluvíte, protože se bojíte, nikdo se nebude bavit ani s vámi, a to se pak ta angličtina špatně trénuje.
 • Protože se programu účastní i mnoho dalších Čechů a Slováků, se kterými budete 100% bydlet, v rámci amerického domova toho často moc anglicky nenamluvíte a co víc.. někdy se možná i pohádáte, ale věřte, že bez toho to prostě celé 3-4 měsíce nejde ☺
 • Když je nepříznivé počasí a bazén je zavřený, máte neplacené volno.
 • Péčí o bazén se někdy myslí i úklid toalet a koupelen (a to ne všichni plavčíci ocení). 🙂
 • Někdy zkrátka musíte zavřít oči a povznést se nad věci, které by vás normálně rozčílily (ale tak to přeci funguje i v běžném životě) a i když byste někdy někoho nejradši sprdnuli, je třeba se všemi návštěvníky (i se svým zaměstnavatelem) udržovat slušnou úroveň komunikace.

A co napsat na závěr? Work and Travel je srdcovka. Nepřepočítávejte jej na peníze. Jen si užívejte každý den, který můžete v USA strávit. I to méně příjemné vás zocelí a mnohdy i ponaučí. A i když se můžou pracovní dny zdát někdy stejné a nudné, jsou jedinečné. Tak s chutí do toho! Zážitky stojí za to ☺


[regbutton text=“Registrovat se do programu“]

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

10 důvodů, proč pracovat jako plavčík v Americe

Jako plavčík můžeš v USA pracovat v rámci programu Work and Travel USA. Pro udělení tohoto druhu víz musíš být… Více

Americký sen, který se málem neuskutečnil

Byl podzim roku 2019 a já přemýšlela, kam se vydat. Měla jsem za sebou pracovní zkušenosti z Anglie a Holandska,… Více

Virginie nabírá plavčíky. Výdělek až 300 tisíc za léto

Dostat se za prací do USA není vůbec snadné, to ale neplatí pro program Work and Travel. Jedná se o… Více

Vanessa: Léto v USA mi změnilo mindset a nastavilo životní směr

Znáš takový ten pocit, že se bojíš vystoupit ze své komfortní zóny a říkáš si, že to za nic na… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz