(Po-Pá: 9-15)

Bývalá účastnice a současná koordinátorka programu Work and Travel USA Lenka Janotová zavzpomínala na své léto v Americe a popsala pro vás, jak vypadá běžný den plavčíka. Jaké jsou podle ní výhody a nevýhody této práce? A pro koho se pozice plavčíka hodí nejvíce? To vše se dozvíte v jejím článku.

Work&Travel USA: Pro a proti práce plavčíka

USA, Long Island. Zvonek budíku v 8 hodin ráno zahájí můj den plavčíka. Stačí se jen nasnídat, učesat, vyčistit zuby, hodit na sebe tričko, kraťasy, přilbu a na kole vyrazit slunečným ránem směr bazén. Cca 20 minut z kopce a do kopce a jste na místě.

Bazén po ránu mám nejradši ☺ Nikde ani noha, jen vy, voda a klid. V plavkách se opálíte hned od rána, pokud zrovna neprší a nejste tak schovaní v lifeguard roomu. Vyčistíte bazén samotný a skimmry, vysbíráte listy a broučky, rozložíte lehátka a slunečníky, připravíte backboard a first aid a můžete bazén otevřít pro návštěvníky.

V USA přes léto chodí na bazén místní, kteří bydlí v daném resortu, takže když se nebojíte mluvit anglicky, poznáte spoustu lidí, které budete/nebudete mít rádi. A stejně tak budou/nebudou mít rádi oni vás. 🙂

Když jste na bazénu sám jako plavčík, přestávku si zapískáte každou hodinku, třeba jen na 5-10 minut. Stačí si odskočit, nasvačit, osvěžit se (když je třeba) a usednout znovu na chair, odkud máte výhled na celý bazén a víte, kde se co děje.

Jsou dny, kdy přijde lidí víc (a vy tak ani nevíte, kam očima dřív) 🙂 a naopak jsou dny, kdy nepřijde za celý den ani noha. Má to svoje výhody i nevýhody. Pro někoho jsou „prázdné“ dny chvílí nudy, jiný si je užívá po svém – plaváním, cvičením, čtením atd.

Po setmění a se zavíračkou zase sklidíte vše, co jste ráno na bazénu připravili, a vyrazíte směr váš americký domov. Jednou za 14 dní dostanete od zaměstnavatele šek a to je vždy období (alespoň u nás to tak bylo pokaždé), které bych nazvala Nakupovací mánií 😀

Takže kdy jet na WaT do USA a pracovat jako plavčík? Když splňujete podmínky programu, máte rádi práci venku na čerstvém vzduchu a sport. Přeci jen i každodenní jízdou na kole člověk za celé léto najede neskutečné množství kilometrů.

Jaká jsou tedy PRO a PROTI plavčické práce v Americe?

PRO:

 • Poznáte USA po všech stránkách (a to stojí za to!).
 • Když se nestydíte mluvit anglicky (a to prosím určitě nedělejte), najdete si americké přátele třeba i na celý život a uvidíte, jak krásně se o vás budou během léta starat! Taková americká svačinka se totiž nikdy neodmítá.
 • Jako plavčík jste pro Američany jako Pán Bůh, jen musíte k práci přistupovat zodpovědně, neflákat se a dodržovat pravidla stejně, jako je musí dodržovat i vaši návštěvníci.
 • Když pojmete dny pracovního volna (kdy se právě ani ta noha na bazénu neukáže) správně, vypilujete plavecké styly, posílíte tělo i mysl a přečtete knížky, na které jste do té doby neměli nikdy čas.
 • Za vydělané USD nakoupíte spoustu věcí a hlavně, poznáte krásy USA.

PROTI:

 • Podle mě žádné proti nejsou.. ale zkusím nějaké vymyslet 😀
 • Když se mračíte, všichni se budou mračit i na vás.
 • Když nemluvíte, protože se bojíte, nikdo se nebude bavit ani s vámi, a to se pak ta angličtina špatně trénuje.
 • Protože se programu účastní i mnoho dalších Čechů a Slováků, se kterými budete 100% bydlet, v rámci amerického domova toho často moc anglicky nenamluvíte a co víc.. někdy se možná i pohádáte, ale věřte, že bez toho to prostě celé 3-4 měsíce nejde ☺
 • Když je nepříznivé počasí a bazén je zavřený, máte neplacené volno.
 • Péčí o bazén se někdy myslí i úklid toalet a koupelen (a to ne všichni plavčíci ocení). 🙂
 • Někdy zkrátka musíte zavřít oči a povznést se nad věci, které by vás normálně rozčílily (ale tak to přeci funguje i v běžném životě) a i když byste někdy někoho nejradši sprdnuli, je třeba se všemi návštěvníky (i se svým zaměstnavatelem) udržovat slušnou úroveň komunikace.

A co napsat na závěr? Work and Travel je srdcovka. Nepřepočítávejte jej na peníze. Jen si užívejte každý den, který můžete v USA strávit. I to méně příjemné vás zocelí a mnohdy i ponaučí. A i když se můžou pracovní dny zdát někdy stejné a nudné, jsou jedinečné. Tak s chutí do toho! Zážitky stojí za to ☺


[regbutton text=“Registrovat se do programu“]

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Ukaž nám, jak vypadá #AmerikasCzechus | Work and Travel soutěž 2022

Po dvou pandemických letech se svět Work and Travel USA konečně vrátil do starých kolejí a my se nemůžeme dočkat… Více

Proč jsem se rozhodla pro Work and Travel USA v New Yorku?

A nakonec vše bylo úúúúplně jinak V lednu 2019 jsem při ne moc dobře rozběhlém zkouškovém začala řešit, co bych… Více

Work and Travel 2019 v Ocean City

Zažijete nezapomenutelný léto! S nápadem vyjet do USA na WaT přišla kamarádka Terka, ke které se ještě přidala druhá kamarádka… Více

Proč se stát plavčíkem na Long Islandu? Pro Jana byla jeho volba prý jednoduchá a jasná!

Být plavčíkem neznamená sedět celý den u vody a pozorovat, jestli se někdo netopí, ale má to i své výhody… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz