Work & Travel zdarma! A vtip to není

Přemysl Piskač    Datum: 21.1.2015     Kategorie: Work and Travel

cci

Baví tě psát blogy, fotit a točit videa? Získej stipendium od vízového sponzora CCI a měj program Work ad Travel zdarma!

Vízový sponzor CCI Greenheart se rozhodl našim klientům, tedy vám studentům účastnícím se programu Work and Travel 2015, nabídnout fantastickou příležitost a to stát se CCI Greenheart Ambasadorem (velvyslancem) a získat stipendium na program Work and Travel. Ptáte se, co to znamená?

Být velvyslancem není omezeno pouze na dobu účasti v programu Work and Travel strávenou v USA. Velvyslanec bude se CCI Greenheart spolupracovat již před odletem do USA a poté i po návratu domů. Mezi hlavní úkoly bude patřit psát blog, postovat fotky, točit krátká videa a hlavně účastnit se dobrovolnických prací. CCI Greenheart organizuje přes léto spoustu akcí pro dobrovolníky napříč celými Státy, zapojit se mohou všichni účastníci programu Work and Travel.

Studentovi, který splní své závazky velvyslance, bude vízovým sponzorem vrácen celý programový poplatek (Jeho výše se liší podle varianty programu – u plavčíků je 450 USD, u CZ Jobs 850 USD a u zaměstnavatelů vízového sponzora CCI 925 USD.) a navíc mu bude i agenturou Czech-us odpuštěn účastnický poplatek. No není to nádhera, dostat se do USA jen za cenu letenky a poplatku americké ambasádě? 🙂

Podívejte se na videa velvyslanců z minulých let a zjistěte více informací o dobrovolnické práci:
http://www.cci-exchange.com/us-programs/work-travel-scholarship

Proč CCI Greenheart toto stipendium nabízí?

Vízový sponzor CCI Greenheart se snaží dále rozvíjet hlavní účel programu Work and Travel, kterým je mezikulturní výměna. Díky tomuto stipendiu bude několika studentům umožněno se více zapojit do aktivit místní komunity v USA, kde budou pracovat. Velvyslanci budou požádání, aby se aktivně zapojili do tvorby blogů, videí a v místní komunitě v USA ve veřejných pracích a dobrovolnictví. Velvyslanci budou také zodpovědní za komunikaci s veřejností.

Pro studenty z toho plyne několik výhod – lépe poznají místní lidi, více si procvičí angličtinu, získají zkušenosti s prací dobrovolníka a samozřejmě si mohou funkcí ambasadora vylepšit životopis či motivační dopis.

Kdo se může o funkci velvyslance ucházet?

Účastník programu Work an Travel 2015, který má pokročilou úroveň angličtiny (B2 a výš) a solidní přehled o americké kultuře. Také je doporučeno, aby se jednalo o druhoúčastníka programu WaT anebo účastníka Job Fairu. (Více informací o Job Fairech najdete na našich stránkách https://czech-us.cz/work-and-travel-usa/worktravel-usa-jobfair/ .)

Staňte se velvyslancem CCI

Jak se přihlásit?

Žádost, přihláška musí být podána nejpozději do 2. března 2015. Poté proběhne s každým zájemcem pohovor v angličtině, který povede zástupce CCI. Na základě toho poté budou vybráni velvyslanci pro léto 2015. No, není to jednoduché? 🙂 Neváhejte tedy a požádejte o stipendium!

V případě zájmu stát se ambasadorem pro léto 2015 kontaktujte Lucii Strakovou na l.strakova@czech-us.cz a ona vám pošle přihlášku.

Časový rozvrh stipendijního programu Ambassador Work and Travel 2015

Rozvrh se skládá z 3 hlavních částí – Pre-program (před zahájením programu WaT), During Program a After Program.

Pre-program

*2. března 2015: Uzávěrka pro přijetí stipendijních přihlášek u CCI
*3.-13. března 2015: Virtuální pohovory se zástupci CCI
*16. březen 2015: Vyhlášení vítězů stipendijního programu Ambassador Work and Travel
Léto 2015: Studenti přijíždějí do USA.
*Termíny se mohou změnit, pokud budou přihlášky odevzdány dříve.
Jeden měsíc před Start Date: Odeslat CCI první video na téma „Leaving home for the USA“ (časová náročnost na vytvoření cca 3 hodiny)

During program

  • Minimálně 10 hodin dobrovolnické činnosti
  • Vytvořit a vést Greenheart projekt v místní americké komunitě
  • Napsat článek do lokálních médií o svém Greenheart projektu nebo jiné cenné zkušenosti

Další povinnosti jsou uvedeny v následující tabulce.

Týden Úkol Téma Časová náročnost
4 Blog post & + photos OR
1-2 minute Video
A day in the work-life 30 minut – 2 hodiny
8 Blog post & + photos OR
1-2 minute Video
A day in the life of your host community 30 minut – 2 hodiny
12 Blog post & + photos OR
1-2 minute Video
Volunteerism in the USA 30 minut – 2 hodiny
16 Blog post & + photos OR
1-2 minute Video
Traveling and free time in the USA 30 minut – 2 hodiny

After Program

Měsíc po End date programu: Poslední video odeslané CCI na téma „Reflection of experience“. Po obdržení všech vypracovaných úkolů bude programový poplatek navrácen skrze agenturu Czech-us.

1. ledna 2016: Finální Greenheart projekt musí být dokončen v domovské zemi. Projekt může být zaměřen na sociální problémy nebo oblast životního prostředí. Může zahrnovat další členy nebo instituce místní komunity, ale téma se musí týkat zkušeností stipendijního programu Ambassador Work and Travel. Aby student dokázal dokončení projektu, musí zajistit, aby byl o něm zveřejněn článek v místních mediích.

15. leden 2016: Dokončené portfolio velvyslance bude sdíleno s agenturou Czech-us a dalšími účastníky.

Chcete s námi do zahraničí? Můžete se

Chcete zasílat články z našeho Blogu?