(Po-Pá: 9-15)

Jsem ve druháku na vejšce a mé nejlepší kamarádce přiletí oknem do bytu dolarová bankovka. Shodou okolností zrovna v době, kdy se často bavíme o Work&Travel v USA. O několik měsíců později se ocitám na Cape Codu, který je dodnes místem mého ❤️ Pár chvil před odletem zpět do Čech stojím v LA. Je krátce po setmění, před sebou vidím bíle zářící písmena H o l l y w o o d, v pozadí hraje blues z restaurace poblíž. Rezonuje mnou všechno, co jsem to léto zažila.

V tu chvíli si slibuji, že takovými zážitky naplním svůj život.

Verča v Kanadě

Následuje krátké intermezzo v podobě psaní bakalářky a státnic. Vše doprovází post-travel blues, a tak se zcela jasně nabízí cesta do Kanady. Společně s kamarádkou žádám o víza a kupuji letenky do Toronta, protože tam vyjdou zrovna nejlevněji.

Toronto, Ontario, Kanada

Je leden 2019, s kamarádkou čekáme na autobus, který nepřijíždí. Venku je pocitově minus 35 stupňů pod nulou. Nemám ještě pořádné boty a poprvé zažívám, že chlad může bolet. Tak takhle je to s tou kanadskou zimou!

Toronto nápis

Mezi nákupy zimního oblečení a hledáním bydlení se učím rozeznat loonie od toonie. Při prvních směnách v kavárně si všímám, že Kanaďané jsou přesně takoví, jak se o nich říká. Milí, srdnatí a usměvaví. Jeden takový u nás v kavárně pravidelně snídá, tak s ním začnu chodit, abych si tenhle fakt důkladně ověřila.

Ještě v květnu sněží, potom měsíc prší, až všechno zezelená a přichází léto. Celé město se promění a ožívá. Polovina Toronta griluje kolem Lake Ontario a užívá si slunce. V parcích se hraje Shakespeare a o zábavu není nouze. Začínám pracovat v coffee cateringu. V červnu obsluhuji bosa svatbu v mešitě, v červenci ve fialové kravatě event pro Facebook, v září kreslím labuť do cappuccina pro Cate Blanchett na filmovém natáčení.

Toronto na dlani

Na podzim zjišťuji, že mi je rok v Kanadě málo.

Přemýšlím nad Young Professional vízy a do našeho 1+1 se stěhuje kamarádka, se kterou jsem se díky Czech-us potkala na Cape Codu. To nevymyslíš.

Druhá zima je už mírnější. Jednou večer sleduji s přáteli u piva Super Bowl. Vtipkuji nad tím, že brand piva má stejný název jako virus, o kterém se poslední dobou často mluví. V březnu můj humor střídá dlouhá karanténa. Nacházím se v tématech psychologie, osobního rozvoje a filozofie. Na jaře výletujeme po parcích v okolí, hike střídá hike.

Je červenec 2020. V Torontu chci zůstat, ale nemám zatím schválená víza, protože Covid zpomalil mnohé. Vše se zdánlivě vrací do normálu a já se vracím Čech. Chci zase obejmout mámu s tátou a vidět svojí rodinu. Letenky zpět do Toronta mám na září, ale do Kanady se už nevracím.

Práce v Kanadě

Co jsem si přivezla

Především jsem poznala sama sebe mimo komfortní zónu a v situacích, které by mě v ČR zřejmě nikdy nečekaly. Zdokonalila jsem si jazykové dovednosti a získala pracovní zkušenosti v nejlidnatějším městě Kanady.

Znáte ažství? Začnu cestovat až dokončím školu, až odpracuji první rok v práci, až … doplňte si sami. Chcete znát tajemství? Žádné až neexistuje, je jen tady a teď.

Teď je ideální příležitost plnit si přání.

Začít můžeš třeba tím, že se 12. nebo 13. listopadu zúčastníš Job Fair, zajistíš si práci a dáš svému životu nový směr. Směr Kanada.

Registruj se do programu přes formulář níže, nebo napiš na canada@czech-us.cz.

Toronto

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Pohovor na práci v Kanadě mi připadal jako fajn pokec s kámoši, vzpomíná Petr

Na rozhodnutí odjet za dobrodružstvím do ciziny není nikdy pozdě. Nemusíš být student, který hledá program na letní prázdniny. Petr… Více

Jak cesta do Kanady může být trnitá

Kdybyste třeba váhali nad uskutečněním cesty do Kanady z důvodu strachu ze zpoždění a ztráty zavazadel, což je v dnešní… Více

Last Minute | Práce v Řecku: podzim

Minulý týden jsme se vrátili z návštěvy našich účastníků pracujících na ostrově Kos. Vedení hotelového resortu je s našimi účastníky… Více

Práce a život na ostrově Rujána

Končili jsme poslední rok střední školy, což nás dovedlo k zamyšlení, jakým smysluplným způsobem využijeme nejdelší prázdniny našeho života. Pak… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz