(Po-Pá: 9:00 - 17:00)

Jsem tu! Pracuju / studuju v zahraničí a co teď? Teď je čas si užívat!

Už jsem se setkal s Čechy v zahraničí, kteří během svého pobytu vyloženě přežívali. Pracovali za pár šupek na hodinu a pak přišli na barák a stěžovali si, že si tu nevydělávají tolik, kolik plánovali a že tedy nikam ven nepůjdou apod. V extrémním případě začali obviňovat vládu, že jim dává nízké příspěvky (v UK dosahují i cizinci po pár měsících práce na několik příspěvků od státu).

Volný čas v zahraničí

Čas v zahraničí je nutné využít na 100%

A nejlépe využít s rodilými mluvčími nebo cizinci z rozvinutých neslovanských zemí. Potom pro Vás teprve bude mít pobyt smysl. Najděte si práci, kde bude většina rodilých mluvčích, nikdy nevkročte do práce, kde vaším šéfem cizinec a stejně tak kolegové. Po práci žádný internet a Skype s kamarády z ČR, ale posezení nebo sport s kamarády ze zahraničí. Setkal jsem se už s lidmi, kteří strávili v zahraničí několik let a stejně nejsou schopní zvládnout základní situace, jako je zřízení bankovního účtu. Proč? Protože celou dobu jsou zavření s Čechy, Slováky, Poláky, Rusy. Bylo pro mě vždy těžké pochopit, jak může někdo vyrazit do zahraničí a první co dělat je hledat v okolí další Čechy / Slováky, nebo dokonce zakládat vlastní komunitu. Do zahraničí jedete proto, abyste poznali právě tu cizí kulturu, získali přátelé z celého světa, naučili se jazyk a nikoliv zanesli vlastní kulturu do cizí země – potom ztrácí váš pobyt jakýkoliv smysl.

Kde hledat přátele?

Když jsem naposledy vyprávěl tuto teorii, setkal jsem se s otázkou: „A jak mám asi v cizí zemi najít nějaký kamarády? Nooo, ukaž se!!“ A je to překvapivě jednoduché. Např. v USA je běžné, že se 3 lidi seznámí při čekání na autobus. V Kanadě se na vás na ulici všichni usmívají, o asijských zemích ani nemluvě. Seznamování je mnohem snazší než v ČR. Seznámit se můžete naprosto kdekoliv. Nejlepší je to:

  • V práci, ve škole, na jazykovém kurzu, na výletě
  • Ve velkých evropských městech je vždy organizace sdružující mezinárodní obyvatelé – např. International Society (tyto organizace pořádají i výlety)
  • Projeďte aktuální setkání na meetup.com – často vás překvapí, co vše se kolem Vás děje. Jsou zde organizovány party, sportovní akce od fotbalu po jogging, případně i business konference. Většina akcí je zdarma nebo za symbolický poplatek.
  • Party, hospody, bary – v zahraničí máte obrovskou výhodu – jste zajímaví už tím, že jste cizinci. Využijte toho 🙂

Jak si užil pobyt v USA Michael zjistíte v článku Američani plavou zpravidla směrem ke dnu.

Naše agentura zajišťuje zejména krátkodobé pobyty, tj. 1 týden – 2 roky. Chceme, abyste vylétli z této skořápky, poznali svět, získali zkušenosti a poté se vrátili zpět domů obohaceni právě o tyto zkušenosti, které vám pomohou najít dobré zaměstnání, případně i vybudovat vlastní společnost. Chceme, abyste v zahraničí STUDOVALI – BAVILI SE – PRACOVALI – CESTOVALI a hlavně… ŽILI a UŽÍVALI!

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

DŮLEŽITÉ HLÁŠENÍ – BRNĚNSKÁ POBOČKA SE STĚHUJE

Brněnskou pobočku najdete již od úterý 4.12. na nové adrese Vlhká 25, Brno – střed – Trnitá. Z důvodu stěhování… Více

Hledá se Správce Sociálních Sítí

Tato pozice již byla obsazena! STUDUJTE – BAVTE SE – PRACUJTE – CESTUJTE – ŽIJTE U nás v CZECH-US v… Více

Letní provoz kanceláře Czech-us

Přes letní prázdniny bude mít kancelář v Praze a pobočka v Brně zkrácenou otevírací dobu. Koordinátoři programů jsou i přesto… Více

Magdalena: Jak jsem se omylem vydala na kurz plavčíka

Ročně se našich kurzů amerického plavčíka zúčastní několik stovek českých studentů, kteří po úspěšném absolvování kurzu dostanou certifikát Amerického červeného… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2018, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz