(Po-Pá: 9-15)

Vzpomínám si, jak jsem znuděně seděla na přednášce a bavila se s kamarádkou o létě. Říkala jsem ji, že bych nejradši vycestovala sama pryč, někam od zahraničí. Dlouho jsem hledala různé jazykové kurzy, stáže atd. Najednou mi říká: „Work&Travel, to je přesně pro tebe“.

Dívka cestuje v Americe

Jdu si za tím!

Nedalo mi to a začala jsem hledat agenturu. CzechUs byla jasná volba – skvělé recenze a velký výběr práce. Věděla jsem, že chci na plavčíka, vždy jsem toužila po tom, zkusit si alá „baywatch“ v USA.

Rozhodla jsem se, že pojedu na bazénového plavčíka, přeci jenom, první zkušenost. Holky z agentury mi pomohly s výběrem zaměstnavatele a bylo hotovo, stačilo to jen oznámit doma. Počáteční výdaje nejsou vůbec jednoduché, nejdříve jsem si spočítala, kolik bych si tak v USA mohla vydělat, kolik utratím za cestování a zda mi něco zbyde. S finanční stránkou mi pomohli rodiče, s tím, že jim vrátím to, co mi zbyde. A vrátila jsem jim skoro vše 🙂

Zkoušky se díky natěšenosti do Ameriky zvládly levou zadní a stačilo jen sbalit kufry a odjet na letiště. Přiznám se, že loučení s rodiči, kdy jsem věděla, že je uvidím až za 4 měsíce, muselo být velmi rychlé, ale zvládlo se to.

Žili jsme si americký sen …

Ve Washingtonu na letišti na mě čekal supervisor, který mě odvezl na ubytování, kde byli už ostatní spolubydlící – taky Češi plavčíci. Hned jsme si sedli k pivu a kecali o všem možném. V tu chvíli jsem už věděla, že tady si léto užiju na 100%. Na apartmánu nás bylo celkem šest – tři holky, tři kluci. Stala se z nás fajn parta, která se stýká i teď tady v Česku. Během práce jsme vyjeli do New Yorku na výlet, do Ocean City za dalšími plavčíky, které jsme potkali ještě v Česku na kurzu plavčíka, chodili jsme do kina, pořádali párty, prostě jsme si žili americký sen.

Plavčík v Americe

… a ta nejlepší část teprve přišla.

Blížil se konec práce a čekalo nás to nejlepší z celého léta – cestování! Já osobně jsem cestovala s jedním klučinou z bytu a jedním párem, taky Češi, které jsme potkali na party. Vyrazili jsem směr Colorado, kde jsme si půjčili auto a vydali se na roadtrip skrz USA. Procestovali jsme Colorado, Utah, Arizonu, Nevadu a zakončili jsme to Kalifornií. Tyto 3 týdny, které jsme procestovali se staly nezapomenutelnými a už nyní plánuji, kam vyrazit příští léto!

Cestování v Americe

Váháš, jestli taky do toho jít? Řekni si, kdy jindy, když ne teď. Zažiješ to nejlepší léto ve svém životě, potkáš hromadu nových lidí a zdokonalíš se v angličtině. Tak pojď do toho, stojí to za to.

Terka W.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

10 důvodů, proč pracovat jako plavčík v Americe

Jako plavčík můžeš v USA pracovat v rámci programu Work and Travel USA. Pro udělení tohoto druhu víz musíš být… Více

Americký sen, který se málem neuskutečnil

Byl podzim roku 2019 a já přemýšlela, kam se vydat. Měla jsem za sebou pracovní zkušenosti z Anglie a Holandska,… Více

Virginie nabírá plavčíky. Výdělek až 300 tisíc za léto

Dostat se za prací do USA není vůbec snadné, to ale neplatí pro program Work and Travel. Jedná se o… Více

Vanessa: Léto v USA mi změnilo mindset a nastavilo životní směr

Znáš takový ten pocit, že se bojíš vystoupit ze své komfortní zóny a říkáš si, že to za nic na… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz