Domů » Blog » Podcast » Sabina: Proč se nebát změnit směr – od studia v Londýně k práci, která má smysl

Sabina: Proč se nebát změnit směr – od studia v Londýně k práci, která má smysl

Sabina Feldmanová otevřeně vypráví o studiu na prestižní univerzitě v Londýně, práci v Microsoftu i o rozhodnutí opustit korporát a vydat se úplně jinou cestou. O odvaze měnit směr, překonávat obavy a o tom, proč stojí za to studovat vysokou školu v zahraničí.

studium v zahraničí

Raději čteš? Přečti si shrnutí rozhovoru.

Mohla by ses nám krátce představit?
Jsem Sabina Feldmanová, manažerka a spolumajitelka agentury Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., která už 11 let pomáhá mladým lidem dostat se na skvělé zahraniční univerzity.

Co tě na té práci pořád baví?
Je to práce, která má velký smysl. Měníme mladým lidem životy. Navíc máme skvělý kolektiv lidí, kteří sami zažili studium nebo práci v zahraničí. A práce je flexibilní – pořád se proměňuje, stejně jako podmínky a potřeby mladých lidí.

Jaká byla tvoje cesta? Studovala jsi na London School of Economics, to je dost prestižní škola.
Byl to splněný sen. Nejdřív jsem studovala na Karlovce, ale už během studia jsem pracovala v HR. Pak jsem si podala přihlášky na několik univerzit v Londýně – a dostala se na LSE na Human Resource Management. Bylo to náročné, hodně jsem makala, ale i díky tomu jsem posunula své limity.

studium v zahraničí

Jaké bylo tvoje studium v Londýně?
Náročné, ale nádherné. Masters v Británii je na jeden rok, takže tempo bylo vražedné. Víc než socializace jsem jela režim škola–domů–škola, ale ta změna prostředí z Česka do moderního Londýna byla ohromující. Byla jsem nadšená.

Co tě pak vedlo k Microsoftu?
Po škole mě vzali na pozici Talent Sourcera v Microsoftu pro region střední a východní Evropy. Měla jsem pocit, že jsem dosáhla vrcholu. Ale postupně jsem zjistila, že to není prostředí pro mě. IT mě nebavilo, korporát mě vysával. Po roce a čtvrt jsem dala výpověď.

Jak ses dostala do Czech-us?
Byla to vlastně náhoda. Hledali někoho, kdo bude posílat studenty do zahraničí. Tehdy mi volal Jindra z Czech-us a trochu pochyboval, jestli bych z Microsoftu šla k nim. Ale já věděla, že chci pracovat někde, kde má práce smysl.

studium v zahraničí

Za těch 11 let práce – jak se změnili studenti?
Zájem o studium v zahraničí stoupá. Ale je víc lidí, kteří to nedotáhnou. Mladí dnes váhají, mají větší obavy, jsou křehčí – i kvůli covidu. Chybí takový ten tah na branku, který býval dřív.

Jaké jsou nejčastější obavy studentů?
Taková „svatá trojice“: angličtina, finance, známky. A často taky strach z odloučení od rodiny. Ale všechny tyhle obavy se dají překonat – třeba kombinací práce a studia v Irsku nebo pomocí mentoringu.

studium v zahraničí

Jaké země a obory jsou teď nejpopulárnější?
Nejvíc táhne Irsko, Nizozemsko a Dánsko. U oborů je to byznys, marketing, psychologie, mezinárodní vztahy, sociální vědy, jazyky, přírodní vědy, umělecké obory jako design, grafika, animace nebo hudba.

Komu bys studium v zahraničí doporučila?
Každému, kdo cítí, že český školský systém pro něj není. Kdo chce zažít individuálnější přístup, větší propojení s praxí a mít ze studia radost. A taky těm, kdo chtějí zažít jiný svět a poznat nové možnosti.

V čem je Czech-us jiný než ostatní agentury?
Zakládáme si na objektivitě. Nejsme vázaní jen na partnerské školy, neženeme studenty tam, kde máme největší provize. Jde nám o to, aby si vybrali školu a obor, který je opravdu pro ně. Dáváme možnost volby – od kompletního VIP servisu až po mentoring a vlastní cestu s podporou.

Nevěříš nám? Podívej se na příběhy našich klientů na sociálních sítích

Už víš, jaký program zvolit?

REGISTRUJ SE DO PROGRAMU

Proč
Czech-us?

1000+ klientů

ročně

20+ let

na trhu

30+ programů

k výběru

4 kontinenty

na nichž působíme

© 2003-2025, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz