(Po-Pá: 9-15)

Končili jsme poslední rok střední školy, což nás dovedlo k zamyšlení, jakým smysluplným způsobem využijeme nejdelší prázdniny našeho života. Pak přišla myšlenka práce v zahraničí a my si vybrali práci v německy mluvící zemi.

Cesta byla trnitá

Práci jsme začali hledat již v únoru, ale bohužel se nám dlouho nedařilo nic najít. Na naší hledací pouti jsme totiž narazili na nejednu překážku.

Mezi významné problémy bychom zařadili třeba fakt, že pouze jeden z nás mluví německy. Dalším problémem byl také termín ústní maturitní zkoušky na přelomu května a června, proto jsme mohli vyjet přibližně na dva a půl měsíce, což bohužel často nestačilo.

Když už nás přepadla zoufalost, že nic nenajdeme, narazili jsme na nabídku práce od agentury Czech-us a do týdne jsme měli sjednané dva pohovory a do druhého týdne už pracovní smlouvu v hotelu na Rujáně.

Příští zastávka: Rujána!

Ještě před tím, než jsme vůbec vyrazili, jsme ale museli vyřídit pár maličkostí, jako například papírování a plánování cesty (co si budeme, Rujána není úplně nejblíže, pokud ještě navíc bydlíte na Moravě). Přesto všechno jsme však úspěšně dorazili a po dnu aklimatizace začali pracovat.

Měli jsme asi dva týdny na zaučení před začátkem hlavní sezóny. Já (Honza) jsem začínal s housekeepingem (čti uklízečka), tudíž jsem pomáhal s úklidem pokojů. Vzhledem k personálním změnám však nyní připravuji pro hosty vajíčka a palačinky a myji nádobí, což není tak hrozné hlavně díky myčkám. Klárka zase pracuje v servisu – pomáhá s přípravou snídaní a poté obsluhuje.

Rujána

Život na německém ostrově

Kombinace moře a hustých zelených lesů je pro nás jako stvořená.

S lokalitou jsme velice spokojeni. Počasí je sice proměnlivé, ale teplota příjemná, nepotýkáme se ani s horkem, ani se zimou, před kterou nás hodně lidí varovalo. I prostředí nám zcela vyhovuje. Kombinace moře a hustých zelených lesů je pro nás jako stvořená.

Navíc jsme se seznámili s lidmi z různých částí světa – Polska, Itálie, Kyrgyzstánu, Rakouska, samozřejmě Německa, ale také z Česka.

Díky zkušenostem, které tady získáváme, se učíme o lidech kolem nás, ale i o nás samotných.

Velké díky patří především Monice z agentury Czech-us, neboť nám pohotově pomáhala od samého začátku až do současnosti, což nám ušetřilo čas a energii a celý proces to podstatně zjednodušilo, hlavně na začátku, kdy pro nás vše bylo nové a neznámé.

Honza a Klára

Rujána


Chceš i ty vyrazit za prací do některé z německy mluvících zemí? Napiš naší koordinátorce Monice na germanjobs@czech-us.cz.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Petr o práci kuchaře v Dublinu

Už od mala jsem chtěl vycestovat někam do zahraničí, ať za kulturou, prací nebo jídlem. Tenhle sen už se mi… Více

Leona o práci v zahraničí: Irsko vás prostě chytí za srdce!

Achjo, ty začátky jsou vždycky nejtěžší, co? Jako začít psát tenhle text… tak i začít pracovat v cizí zemi… nebo… Více

8 věcí, které byste měli vědět, když si chcete koupit v Kanadě auto

Většina cestovatelů, co se chystá do Kanady na delší období, v jisté fázi nebo možná hned na začátku své cesty… Více

Honza upřímně o práci v Irsku

V srpnu 2022 jsem odletěl za dobrodružstvím do Irska. Opustil jsem svoji komfortní zónu pražského života a vyrazil objevovat dosud… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz