(Po-Pá: 9-15)

USA není pouze skvělou destinací kde cestovat, pracovat a žít, ale je i úžasným místem pro nákupy oblečení. Shodli jsme se v kanceláři, že tam jsme všichni jeli s malým kufříkem (nebo přinejmenším jsme se vešli do limitu) a zpět… 35 kg na váze a co teď?

V USA jsou prostě skvělé značky úžasně levné. Mým rekordem je tričko Calvin Klein za 5 dolarů a svetr Tommy Hilfiger za 25 dolarů. Lenka, koordinátorka Work and Travel USA si např. pořídila úžasné tričko PUMA za 7 dolarů a Zuzka, které rovněž dělá W&T USA bundu Tommy Hilfiger za 50 dolarů, což je sice více než 7 dolarů za tričko, ale zkuste to srovnat s cenou podobné bundy v ČR – jste minimálně na dvojnásobku. Prostě nákupy v USA se vyplatí a rádi bychom vám teď dali pár rad, pro co a kam jít.

Jaké značky nakupovat

Jenom namátkou, extra výhodně vyjde koupit oblečení: Abecrombie, Hollister, Calvin Klein, Ralph Lauren, Lacoste, Armani, GAP, GUESS, potom více casual značky jako QuickSilver, Roxy, Billabong, DC, Fox. Samozřejmostí je velmi nízká cena sportovních značek, jako Puma, Adidas, Nike.

Kde nakupovat?

Začnu tím, kde nenakupovat. Nakupování v centru měst nebo luxusních OC vás sice vyjde levněji než v ČR, ale rozhodně ne tak výhodně, jako nakupování na předměstích, outletových řetězcích nebo v outlet centrech.

Marshalls outlets

Nejznámější outletové řetězce v USA jsou: Ross, T.J.Maxx, Marshalls, Burlington nebo Century 21 (v NY).

Pak můžete ještě navštívit celá outletová obchodní centra, jako např. Arundel Mills, Leesburg a nebo stačí trošku Googlit. Tady se obléknete a obujete za super ceny. Jenom doporučení, dorazte na otevíračku, jelikož tato centra za den jinak neprojdete.

Jak nakupovat?

U outletových řetězců jako Marshalls se vyplatí pravidelné návštěvy, zboží se vcelku rychle mění. V řetězcích je velmi často slovíčko SALE, ale opravdové cenové bomby naleznete v oddělení Clearance, kde je maximální cena za perfektní značky tak 20 dolarů – např. jsme si tam koupili košili Billabong za 4 dolary a přivezli jsme samozřejmě i známým.

Lucka, manažerka programu Work and Travel USA, doplňuje, že velmi výhodné je nakupování ve státě Delaware, kde se neplatí Sales Tax, např. v Rehoboth Beach jsou skvělé outlety. Stejně tak v NYC neplatíte Sales Tax, pokud nákup oblečení a obuvi nepřesáhne 110 dolarů.

Někteří toho dokonce využijí, dovezou si věci do ČR a potom je prodávají na Aukru za několikanásobnou cenu, ale varuji vás, nakoupeného oblečení se budete jen těžko vzdávat. To samé platí při cestě do USA. Berte si co nejméně věcí, protože nechávat některé oblíbené svršky v USA je bolestivý výběr.

Pouze rada na závěr, může se stát, že se na vás usměje celník a užijete si skvělou celní kontrolu. V tomto případě nesmíte mít u oblečení cedulky a bude to v pořádku. Většinou vás celníci zastaví, pokud budete mít více než 1 kufr. Hlavně se zaměřují na elektroniku, která je v USA také extrémně levná, ale to už je na jiný článek.

Máte vy nějaké tipy na výborný outlet nebo nějakou značku, na kterou by účastníci programu Work and Travel USA neměli zapomenout? Podařil se vám nějaký fakt dobrý nákup? Pište do komentáře.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Hledá se Koordinátor programu Austrálie

STUDUJTE – BAVTE SE – PRACUJTE – CESTUJTE – ŽIJTE Tato pozice byla obsazena. Aktuální pozice najdete na stránce Kariéra… Více

Czech-us & společenská odpovědnost

Společenskou odpovědnost vnímáme jako neodmyslitelnou součást firmy. V rámci našeho fungování se snažíme chovat odpovědně a to ve čtyřech základních… Více

Stěhování pobočky AustraliaOnline a Czech-us v Brně.

Brněnskou pobočku najdete od 4. 11. 2019 na nové adrese: Rašínova 2, Brno – střed v 5. patře, viz. mapa… Více

Nově nabízíme i programy v Austrálii – spojujeme síly s Australiaonline

Sloučením agentury AustraliaOnline s větší agenturou Czech-us se rozšíří dosavadní nabídka programů a služeb pro klienty. Ke spojení obou agentur… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz