(Po-Pá: 9-15)

Work and Travel USA je skvělou příležitostí k seznámení. Celé dny trávíte u bazénu nebo na pláži, bavíte se s místními a po večerech vyrážíte na party s dalšími studenty z celého světa, kteří také vyrazili za letním dobrodružstvím do Ameriky. A jestli se chystáte oponovat, že takhle mohou vzniknout jen letní románky krátkého trvání a bez jakékoliv budoucnosti, tak vás musíme hned zastavit. Máme pro vás totiž hned tři důkazy, že na Work and Travel můžete potkat svoji životní lásku! Nevěříte? Čtěte dál!

Příběh první: Do USA už jedu po čtvrté – a stále za stejným klukem!

Verča vyrazila na Work and Travel USA poprvé v roce 2015, a to konkrétně do zábavního parku Hersheypark. Letos už tahle studentka VUT v Brně vyráží do Ameriky po čtvrté. Vrací se každý rok na stejné místo a důvodem rozhodně není jen práce 🙂

Paradoxně jeden z hlavních důvod, proč jsem jela do USA, byl rozchod s mým bývalým přítelem, a to po 4 letech. Konečně jsem se mohla rozhodovat sama za sebe, bez ohledu na někoho. Na poslední chvíli jsem se spontánně rozhodla si splnit sen a užít si léto plné dobrodružství. Kdyby mi někdo tehdy před odletem řekl, že si najdu přítele a vrátím se do USA ještě další 3 léta po sobě, a budoucnost ukáže kolikrát ještě, řekla bych mu, jestli se nezbláznil!

Mé léto bylo skvělé, pracovala jsem jako plavčík v zábavním parku. To znamenalo mnoho plavčíků, mnoho národností a několikrát týdně párty. Pokaždé se sešla dost početná partička a pařilo se až do rána. I přesto, že jsme se spolu s Jonathonem potkávali na bazénech, poprvé jsme se spolu bavili právě na jedné party. Tu konverzaci si pamatuju dodnes. Hrozně mě totiž udivilo, že věděl, kde v České republice leží Brno, město, kde studuji. Pak jsme se potkávali i mimo večírky a pak to šlo samo ruku v ruce ☺

Aby to vše neznělo jen jako pohádka, po mém návratu zpět do ČR se pár událostí postaralo o fakt, že Jonathon nemohl přijet na Vánoce do Evropy, a naopak ani já nemohla přijet do USA. Rozhodli jsme se, že nebudeme jeden druhého brzdit a uvidíme, co bude další léto, jestli přijedu nebo ne. Opět na poslední chvíli jsem se rozhodla a bez jakýchkoliv očekávání jsem se těšila na druhé léto strávené v USA. A teď zase zpět k mé „pohádce“. Letos jedu do USA strávit čtvrté léto, které už není jen o práci a protancovaných nocích na večírcích, ale o nás.

Vztah na dálku je těžký, ale oba dva jsme stále školou povinní a vzdělání je pro nás důležité. Také jsme dost zaneprázdnění. Studium nás oba zaměstnává na 100 %, při tom já ještě hraju florbal na extraligové úrovni, což znamená 4x týdně trénink a každý víkend zápas, k tomu se přidají nějaké brigády, praxe, rodina atd. To vše zabírá dost času a ve finále by se z nás s Jonathonem stali spolubydlící s úplně rozdílným denním režimem. Takhle na dálku si voláme přes FaceTime každý den několik hodin, díky čemuž jsme se naučili spolu nejen mluvit, ale také se poslouchat a společně plánovat. Náš vztah stojí na obrovské důvěře, respektu, upřímnosti, přátelství, vášni a lásce. Při těžkých chvílích víme, že i když si momentálně nejsme jeden druhému po boku, tu svou spřízněnou duši někde máme a díky technologiím je blíž, než si dokážete představit. Přes letní prázdniny jsme spolu 4 měsíce a měsíc přes Vánoce. To je čas, který trávíme jen spolu, 24 hodin, 7 dní v týdnu. Je to čas, který je jenom náš.

Z plánů do budoucna prozradím jen to, že se snažíme naše životní cesty propojit. To, kdy se propojí a kde, to je zatím ve hvězdách, snech, možná našich myšlenkách, takže si to zatím nechám pro sebe. Uvidíme, třeba naše budoucnost bude jednou podnětem pro další článek.

Příběh druhý: Procestovali jsme západ USA, měli rande v Kodani i Barceloně a teď se budeme brát

Petra si odjezdem na Work and Travel splnila svůj životní sen. Ani ve snu jí ale tehdy nenapadlo, že se jí to léto splní i jiný sen – že potká skvělého kluka, který ji po čtyřech letech vztahu na dálku požádá o ruku.

Svého prvního doletu do USA jsem se nemohla dočkat. Jet do Ameriky byl můj velký sen a rozhodla jsem se odletět sama a nečekat, až některý z mých kamarádů bude moct jet se mnou. Odlétala jsem s plánem poznat a procestovat co nejvíce míst v USA, ale hledání amerického přítele mi ani nepřišlo na mysl. Mám docela bujnou fantazii, ale představa vztahu s Američanem sahala za její hranice.

Mé první setkání s Timem proběhlo, jak už to tak bývá, v baru, kde jsme se vypravili s dalšími plavčíky a našimi americkými přáteli. V té době se už léto chýlilo ke konci a my plavčíci jsme se chystali na tolik očekávané cestování po západě. Naneštěstí mi můj parťák na cestování pár dní před odletem oznámil, že se naší cesty ze zdravotních důvodu nemůže zúčastnit. V té chvíli jsem si nevěděla rady a ocitla se bez plánu. Když jsem svou situaci zmínila Timovi, s radostí se nabídl, že se ke mě na cestování přidá, a tak jsme se my dva a nakonec ještě další skupina Čechů vypravili na vysněnou cestu na západ USA. Před odletem domů do Čech jsme se s Timem rozhodli, že do toho půjdeme, a v té době docela nereálnou představu vztahu na dálku, zkusíme.

Vztah na dálku byl velká výzva, museli jsme plánovat každé “rande” týdny i měsíce dopředu a Skype byl na denním pořádku. Velkou výhodou bylo to, že oba moc rádi cestujeme, a tak jsme se každé rande snažili uskutečnit na místě, kde ani jeden z nás předtím nebyl. A tak jsme měli rande třeba v Kodani, Barceloně nebo Vancouveru, což bylo úžasné a byla to jedna (snad jediná, haha) z výhod vztahu přes oceán, na kterou moc ráda vzpomínám.

I když naše čtyřleté cestování a randění na dálku bylo skvělým, ale budu upřímná také náročným zážitkem, který bych za nic nevyměnila, jsem moc ráda, že je plánování a vstávání brzo ráno ke Skypu konec. Můj přítel a nejlepší chlap v mém životě – Timo, mě v září požádal o ruku, a tak je naším plánem se v tomto roce vydat na další společnou cestu a vzít se 🙂

Příběh třetí: Po pěti letech vztahu na dálku jsem se vdala za svou americkou lásku

Vendy pochází z Ostravy a před osmi lety se poprvé odhodlala strávit prázdniny na vysoké jinak než její spolužáci – odjet na Work and Travel USA. Tehdy ještě netušila, že o sedm let později se v Americe usadí natrvalo jako vdaná paní.

Při prvním odletu do USA v roce 2010 jsem měla dlouholetý vztah s mým, teď už bývalým, přítelem v Česku. V roce 2012 jsme se ale rozešli a já další léto vyrazila opět na Work and Travel – ale tentokrát jako nezadaná. A právě tohle léto jsem potkala Garretta – skvělého kluka, který je od září loňského roku mým manželem.

V roce 2013 jsem pracovala jako plavčík pro Guardian Aquatics. To léto jsem sdílela apartmán s plavčíky z Titan Pool Service, jejichž supervisor byl tehdy právě Garrett. Asi tak v půli června ho mí spolubydlící pozvali po práci na pár drinku k nám domů. Dali jsme se do řeči a vlastně hned si padli do oka 🙂

Myslela jsem si, že to bude jen letní záležitost, ale Garrett se chtěl vídat i další léto. Strávili jsme spolu tedy i letní sezónu 2014. Do USA jsem pak měla namířeno i další rok. Tehdy už jsem se ale nesmířila jen s tím, že si spolu užijeme pěkných pár měsíců a pak se zase až do dalšího léta neuvidíme. Řekla jsem mu proto na rovinu, že chci víc. On nebyl vůbec proti, a tak jsme náš vztah začali brát opravdu vážně. To léto jsme spolu také poprvé bydleli.

V únoru 2016 jsem pak za Garrettem přiletěla na dvoutýdenní návštěvu a zároveň si zažádala o trainee víza, která jsou na rok a půl. Všechno šlo hladce a já se už v dubnu definitivně stěhovala do USA.

Byla to velká úleva a pocit štěstí, že budeme moci konečně být normálně spolu. Vztah na dálku – a navíc tak velkou dálku – totiž není žádná sranda. Asi nejtěžší na té vzdálenosti je velký časový rozdíl mezi ČR a USA. Najít si čas na společný Skype v našem nabitém rozvrhu bylo fakt těžké. Taky se mi stýskalo, ale musela jsem dokončit školu, takže jsem to musela nějak vydržet. Nic jiného mi prostě nezbývalo.

V září loňského roku jsme se s Garrettem vzali, takže teď momentálně řešíme imigrační proces, což je “zábava” ještě na několik měsíců. Do budoucna bychom si chtěli pořídit dům a psa, ale to bude muset ještě alespoň rok počkat. A až dostanu Green Card, chceme jet s Garrettem na návštěvu do ČR. 🙂

Kategorie: Work and Travel

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

10 důvodů, proč pracovat jako plavčík v Americe

Jako plavčík můžeš v USA pracovat v rámci programu Work and Travel USA. Pro udělení tohoto druhu víz musíš být… Více

Americký sen, který se málem neuskutečnil

Byl podzim roku 2019 a já přemýšlela, kam se vydat. Měla jsem za sebou pracovní zkušenosti z Anglie a Holandska,… Více

Virginie nabírá plavčíky. Výdělek až 300 tisíc za léto

Dostat se za prací do USA není vůbec snadné, to ale neplatí pro program Work and Travel. Jedná se o… Více

Vanessa: Léto v USA mi změnilo mindset a nastavilo životní směr

Znáš takový ten pocit, že se bojíš vystoupit ze své komfortní zóny a říkáš si, že to za nic na… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz