(Po-Pá: 9-15)

Michal byl tento rok vybrán do programu LONDON Job&Fun, který již třetím rokem realizuje nezisková organizace Nadání a dovednosti spolu s agenturou Czech-us. Jsi zvědavý/á, jak se na tuto velkou zkušenost připravoval a jak si zpočátku v Londýně poradil?

tereza_michal

Příprava na cestu

Řekl bych, že v první řadě je důležité nastavit si myšlení – uvědomit si a přijmout, že člověka čekají tři měsíce mimo navyklou komfortní zónu, bez každodenního kontaktu s rodinou.

Když jsem řekl mamce a taťkovi, že budu trávit 3 měsíce v Londýně, tak je přepadly obavy. Zpočátku o tom nechtěli ani slyšet, protože o mě měli strach a neuměli si představit, jak sám bloumám po ulicích Londýna, hospodařím s penězi a žiju samostatný život. Čím blíže však byl termín odletu, tak se s tím postupně smiřovali.

Nezbytnou nutností byla také samotná příprava na odlet. Nejenže jsme se potkávali s organizátory a sponzory programu, ale musel jsem si ověřit platnost veškerých dokladů, jako je občanský průkaz, pro jistotu i pas, karta pojištěnce a podobně. Také jsem si musel vyřídit cestovní pojištění (co kdyby se něco stalo, že jo), aktivovat roaming, výběry z karty v zahraničí a zařídit spoustu dalších věcí.

Nejtěžší ovšem pro mě bylo umístit veškeré svoje oblečení do kufru a dodržet maximální váhu 20 kg. Tento zdánlivě složitý a neproveditelný úkol se stal posléze skutečností a já jsem měl sbaleno ☺.

Zážitky z letiště a přistání v Londýně

Teď už mě čekala jen cesta na letiště v Praze a „hurá“ směr Londýn.

Pamatuji si, jak jsme společně s Lindou, která je ředitelkou organizace Nadání a dovednosti, hledali terminál, ze kterého by mělo odlétat „moje“ letadlo…

Vtipná situace také nastala, když jsem si uvědomil, že mám v kufru i dva pytlíky těstovin – zpanikařil jsem, že nesplním váhový limit, a proto jsem je na poslední chvíli z kufru vybalil :D.

Po dvouhodinovém letu jsem byl konečně v Londýně, kde mě přivítalo krásné počasí a neskutečně milí lidé.

Po vyzvednutí kufru jsem musel najít autobus do centra Londýna, který jsem měl rezervovaný.

Být tady v Londýně je pro mě nezapomenutelná zkušenost, kterou si každou minutu užívám.

Setkání s koordinátorkou Gabrielou

Jakmile jsem dojel na stanici Finchley Road, setkal jsem se s koordinátorkou z agentury Czech-us Gabrielou.

Ta mi pomohla se zařízením SIM karty, Oystercard (lítačka na MHD), NIN čísla, bankovního účtu a podobně. Také mi vysvětlila dopravu v Londýně a to, kde najdu své ubytování (bydlím i s dalšími lidmi na “sharehousu“). Zároveň mi již domluvila nějaké pohovory, na které se musím dostavit – snad tedy i brzy získám práci.

Musím říct, že být tady v Londýně je pro mě nezapomenutelná zkušenost, kterou si každou minutu užívám ☺.

Projekt LONDON Job&Fun

Michal odjel do Londýna v rámci projektu pro děti z dětských a jinak znevýhodněných domovů s názvem LONDON Job&Fun, který realizuje nezisková organizace Nadání a dovednosti o.p.s. ve spolupráci s agenturou Czech-us Práce v zahraničí s.r.o.

Program je určen pro mladistvé ve věku 18-26 let, kteří díky němu v zahraničí dostanou možnost vydělat si peníze na náklady, které jsou spojené s odchodem z dětského domova, zdokonalit si cizí jazyk, poznat novou kulturu, naučit se pracovním návykům, hospodaření s penězi a samostatnosti.

Dětem zapojeným do projektu poskytla naše agentura nejen kompletní servis, ale také slevu na poskytované služby a odpustila jim veškeré registrační poplatky. Každý rok bychom chtěli takto umožnit odjet do zahraničí dvěma dětem z dětských domovů.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Pohovor na práci v Kanadě mi připadal jako fajn pokec s kámoši, vzpomíná Petr

Na rozhodnutí odjet za dobrodružstvím do ciziny není nikdy pozdě. Nemusíš být student, který hledá program na letní prázdniny. Petr… Více

Jak cesta do Kanady může být trnitá

Kdybyste třeba váhali nad uskutečněním cesty do Kanady z důvodu strachu ze zpoždění a ztráty zavazadel, což je v dnešní… Více

Veru: Do Kanady za sebepoznáním

Jsem ve druháku na vejšce a mé nejlepší kamarádce přiletí oknem do bytu dolarová bankovka. Shodou okolností zrovna v době,… Více

Last Minute | Práce v Řecku: podzim

Minulý týden jsme se vrátili z návštěvy našich účastníků pracujících na ostrově Kos. Vedení hotelového resortu je s našimi účastníky… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz