(Po-Pá: 9-15)

Ročně se našich kurzů amerického plavčíka zúčastní několik stovek českých studentů, kteří po úspěšném absolvování kurzu dostanou certifikát Amerického červeného kříže a odjedou zažít skvělé léto do USA. Na kurzu bývá celkem sranda a fotky na sociálních sítích také stojí za to, a tak není divu, že se čas od času k účasti na kurzu nechá zlákat i někdo z řad našich zaměstnanců. Tentokráte víkendu v plavkách neodolala koordinátorka programu Work and Study Magdalena. A protože to pro ni byl opravdu véééélký zážitek, rozhodla se o tom pro vás napsat článek – posuďte sami, jak to celé zvládla 🙂

majda_luca

Jednoho krásného dne vrazila kolegyně Lůca do kanceláře s nadšeným výrazem a oznámením, že se máme přidat k ostatním studentům a zúčastnit se kurzu amerického plavčíka. Zprvu jsem byla trochu zaražená, ale protože u ní jsou tyhle praštěné nápady vcelku časté, nenechala jsem se rozhodit na dlouho. „Nikdy nevíš, kdy se ti to může hodit,“ projelo mi hlavou.

Docela mě to celé pobavilo a ani nevím jak, ale skoro ihned jsem řekla: „No jasně, jdeme do toho!“ Pak jsem ale začala přemýšlet a přemýšlet… „Je těsně po Vánocích, to přece nemůžu do plavek! A hlavně nemám jednodílné plavky! Jsem úplně bílá po celé zimě a nemluvě o tom, že jsem nikdy nekoukala pod vodou.“ Asi si umíte představit, že mě napadlo tak milion věcí, které mě od tohohle nápadu odrazovaly.

Ale jelikož se nerada vzdávám předem a celé mi to přišlo jako výzva, rozhodla jsem se, že necouvnu. Ono umět základy první pomoci a umět někoho zachránit se v životě fakt může hodit, nehledě na to, že to zní děsně zajímavě. Jak se ale celý víkend blížil, začala jsem být víc a víc nervózní.

Poučena od instruktorky Lucky, jsem si šla den před kurzem zodpovědně brzy lehnout a měla v ledničce připravenou sváču (což se naposledy stalo možná tak v prváku na vejšce).

Přiznávám se otevřeně: Byl to záhul

v_bazenu

Celý kurz byl od pátku od rána až do neděle do večera. Musím uznat, že je to docela záhul. V sobotu jsem byla po 6 hodinách v bazénu tak unavená, že jsem ani nešla na narozeninovou oslavu kamarádky. A to je co říct!

Celý pátek jsme probírali teorii. Měla jsem hodně dotazů. Skoro ke všemu. Já se často a ráda ptám 😀 Takže se taky klidně ptejte! Tým instruktorů byl famózní, vše mi vysvětlili, ukázali, celý víkend byl precizně zorganizovaný. Chce to hodně jídla a pití. Ovoce a zeleniny. Jinak to nedáte.

No a po pátku přišla sobota. Čas plavek a bazénu. Asi po deseti minutách jsem naprosto vzdala zatahování břicha, jelikož na takové věci fakt nebyl čas 😀 Den byl rozdělený na dvě poloviny – učili jsme se techniky na mělčině a pak v hloubce. Celou dobu jsem byla ve „dvojici“ s kamarádkou (tedy Lůcou, která za tohle všechno mohla 😀 ). Naštěstí je to hubeňour, takže nebyl jí problém vytáhnout z vody.

Pak jsme se měli prostřídat a já strávila hodinu tréninkem správných technik s „klukama z posilky“. Byli strašně fajn, ale dostat je na páteřní desce z bazénu a zkoušet techniku „head splint“ bylo opravdu zajímavé (a pěkná fuška!).

Během celé soboty jsem vlastně zjistila, že miluji vodu, potápění, plavání a že koukání pod vodou není vlastně nic tak strašného. Měla jsme asi největší problém zapamatovat si správný postup u jednotlivých technik, ale vše jsme se naučili. Instruktoři se nám věnovali a důkladně vysvětlili krok za krokem.

Malá rada: Na test se radši aspoň trošku učte

V neděli ráno se psal test. Ten jsem o pár bodů nedala. Mohla jsem si za to ale sama – ani jednou jsem si podklady pro test totiž nepřečetla (to mi asi taky zůstalo z dob studia na vejšce 🙂 ) Takže doporučuji alespoň před spaním jednotlivé kapitoly pročíst. I když je fakt těžké najít po celém dni sílu ještě něco dělat. Svět se nezbořil a holky instruktorky mě nechaly v týdnu napsat test znova. Uf.

Po celém víkendu jsem byla plná zážitků a úplně nabuzená. Ještě pár dní po kurzu jsem všude, kam jsem přišla, začínala konverzaci: „Hey sir, I am a professional lifeguard!“ 😀 Tenhle zážitek – jakkoliv se vám zdá bláznivý – rozhodně můžu všem jenom doporučit! Myslím, že je i fajn si uvědomit, že to, co se na kurzu naučíte, možná jednou využijete i v běžném životě. Je to strašně fajn pocit!

Takže nervy stranou a vzhůru na bazén!

Magdalena

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Czech-us & společenská odpovědnost

Společenskou odpovědnost vnímáme jako neodmyslitelnou součást firmy. V rámci našeho fungování se snažíme chovat odpovědně a to ve čtyřech základních… Více

Proč jsem se rozhodla pro Work and Travel USA v New Yorku?

A nakonec vše bylo úúúúplně jinak V lednu 2019 jsem při ne moc dobře rozběhlém zkouškovém začala řešit, co bych… Více

Work and Travel 2019 v Ocean City

Zažijete nezapomenutelný léto! S nápadem vyjet do USA na WaT přišla kamarádka Terka, ke které se ještě přidala druhá kamarádka… Více

Proč se stát plavčíkem na Long Islandu? Pro Jana byla jeho volba prý jednoduchá a jasná!

Být plavčíkem neznamená sedět celý den u vody a pozorovat, jestli se někdo netopí, ale má to i své výhody… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2021, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz