Bazén, den druhý až osmnáctý v bodech:
QuestionOfThePool: Jedna paní se mě zeptala, zda v Česku studuju lifeguarding. Well. No.
První save: po dvou týdnech jsem se poprvé vrhla do vody pro topící se dítě. Přepadlo z rantlu z kiddie poolu do mé maximální hloubky – to je prosím naštěstí, a opravdu děkuju Bohu – 5 feetů. Pro ty, kteří neznají americké míry je to zhruba takto: dosáhnu tam. Nicméně tu holčičku moje nezkušené plavčíkovské oko klasifikovalo jako tzv. aktivně tonoucí. Jsem moc ráda, že jsem strávila tři nejnáročnější dny na kurzu amerického plavčíka, trenévala záchranu ve třech ze čtyř metrů, ale pozor, užila se i jak správně zachraňovat tyto případy. Pro ty, kteří vědí, o čem mluvím – žádná tuba, žádná aktivace emergency plánu. Performovala jsem záchranu v jednom „I’m going in!!“ bez toho „I’m going in.“ Na sobě jsem měla mikinu, na nohou ještě tenisky a mílovými kroky jsem proletěla kiddie pool. Dítě se naštěstí po vytažení rozeřvalo, nejvíc uklidňující zvuk mého života. Nicméně i tak jsem ohromila skupinu rezidentek 80plus, které se nestyděly a zakřičely: Good job, Kate! Po zbytek dne jsem se ve své uniformě za 50 dolarů od prvního dne vyžrané od chloru nosila jako pávice.
Druhý save: den na to jsem už strugglující oběti zkušeně hodila tubu. Na hlavu. Ten kluk se postavil na dno a věnoval mi jeden z pohledů: Co děláš, krávo? I tak jsem ale prokázala pohotovost.
WhenIAlmostDiedAndWantedToKillMyselfAnyway: ukázalo se, že mým největším americkým nepřítelem bude pump room. Jelikož je moje zásoba anglických sprostých slov omezená, musím si při návštěvě pump room dost dopomáhat češtinou. Mám filtrační systém hned pro dva bazény, jeden děsivější než druhý. Long story short – po pár dnech bez chloru v bazénu vidím sama sebe, hysterie level milion, jak sedím na poklopu k filtru, protože z něho srší voda do rezidenčních garáží (všichni víme, že americká auta bohatých lidí velikostí vypadají spíš jako luxusní české pohřebáky). Kvedlání různými páčkami pomohlo asi až po dvou minutách. Voda naštěstí neprosákla do nižších pater. Nechápu, proč si lidi berou drogy, když stejně tak si mohou zvýšit hladinu adrenalinu v pump roomu. Srdce mi bilo ještě tři hodiny po odvrácení katastrofy. O tom, jak jsem přidávala chlor vám napíšu zas někdy jindy, ale je to dost podobného ražení.
Kultura, drinky, nákupy a hlavně NewYorkNewYorkNewYork!: a teď k tomu, proč jsem vůbec tady. Není asi lepší pocit, než vědět, že je Time Square 3 km od vás. V New Jersey se pracuje, na Manhattanu se žije! Využíváme (hlavně s mojí nejlepší partner-in-crime Kateřina Syslová) jakékoliv příležitosti vyrazit do Města. Je strašně skvělé být tu podruhé. Fakt. Nemusíme s Kač ztrácet čas a peníze must-see památkami, jako je výlet na Statue of Liberty nebo vyhlídka z Empire State Building, ale můžeme se courat a užívat si vše znovu, pořádně a božsky. A jelikož jsme fajnšmekři (pro mé slovenské přátele: fajnšmektr = kajnšmetke), dopřáváme si newyorský život v tom nejlepším. Nejúžasnější zážitek byla asi návštěva Metropolitní opery na Upper West Side, kde jsme přímo v orchestřišti zhlédly balet Labutí jezero. Dvě a půl hodiny božské nádhery v podobě čtyřicítky cupitajících labutí velikosti XXS mě donutilo zamyslet se nad svým dosavadním působením na této planetě a cestou zpátky jsem si nekoupila pizzu na rohu za 99 centů.
Takze takhle se tu zatím máme. A ještě – po 16 dnech v práci přišla výplata.❤️