(Po-Pá: 9-15)

Všichni víme, že Londýn je jedna z nejdražších metropolí v Evropě. Také víme, že každá zábava něco stojí. Spousta našich budoucích účastníků se mě na schůzkách ptá, zda si svůj pobyt v Londýně užijí i přesto, že se budou snažit šetřit. Moje odpověď zní, že rozhodně ano a možná i více. Ne nadarmo se totiž říká, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. V našem článku se dozvíte, kam vyrazit za zábavou a přitom udržet libry na uzdě.

Výhodou Londýna je, že žije celý rok, ve dne v noci. Pokud je krásně, můžete užívat památek, parků nebo festivalů, pokud je venku nevlídně, můžete se schovat do galerií, muzeí nebo knihoven. Navíc je tam každou chvíli olympiáda nebo nějaké královnino jubileum.   🙂

Základem správného turisty je obejít všechny známé památky. Ikonická místa, která stojí za to vidět: Royal Albert Hall, Wellington Arch, Buckingham Palace (počkejte si na střídání stráží), Marble Arch, Royal Academy, Westminster Abbey (během bohoslužby se můžete zdarma podívat dovnitř), Big Ben, Houses of Parliament, Horse Guards (blízko je známá Downing Street), Piccadilly Circus, Natinal Gallery na Trafalgar Square, Nelson’s Column, Imperial War Museum, Royal Festival Hall, Royal National Theatre (sobotní jazzové koncerty zdarma), Royal Courts of Justice, St. Paul´s Cathedral (určitě vejděte i dovnitř), Tate Modern (budova původně sloužila jako obří elektrárna), Globe Theatre, Tower of London (vyfoťte se s Beefeatrem), Tower Bridge (počkejte si, až bude projíždět nějaká loď a bude se most zvedat).

Kdo má rád kulturu, historii nebo přírodní vědy, může zavítat do jednoho z muzeí. V Natural History Museum můžete na simulátoru zažít zemětřesení. O historii Londýna se dozvíte v Museum of London. Peníze hýbou světem, spoustu zajímavého o britské libře se dozvíte v Bank of England Museum. Mezi další muzea, která můžete zdarma navštívit patří: Museum of London Docklands, Victoria and Albert Museum, Sir John Soane’s Museum nebo National Maritime Museum.

Pokud je v Londýně zrovna teplo a slunečno, není nic lepšího, než si udělat piknik v parku. Krmení pelikánů uvidíte v St. James’s Park. Sochu Peter Pana a fontánu princezny Diany naleznete v Kensington Gardens. Můj oblíbený je rozsáhlý Regent’s Park. Další místa na odpočinek jsou: Richmond Park, Park Vista, Bushy Park, Hyde Park nebo Wimbledon Common.

Dalšími zajímavými atrakcemi jsou: Nástupiště 9 ¾ z Harryho Pottera na King’s Cross, kde si můžete pořídit stylovou fotku s vozíkem. Svézt se zpívajícím výtahem můžete v Royal Festival Hall. Pořiďte si stylovou fotku podle Beatles na Abbey Road. Proklouzněte do 4D kina u London Eye (alespoň mě tam vždy pustili bez placení 🙂 . V každém správném velkoměstě se nachází China Town, Londýn nevyjímaje. Sladkosti ochutnejte v M&M World Store. Buďte přítomni soudu v Old Bailey, jednání v nejslavnějším trestním soudu na světě můžete sledovat zdarma. Nejlepší místo na nasátí pravé undergroundské atmosféry, nákup dárků a občerstvení ze všech koutů světa je bezkonkurenčně Camden Town. Můj osobní tip je dva roky stará lanovka Emirates přes řeku Temži, kde vám jako jízdenka postačí vaše Oyster karta.

A nezapomeňte, že každá roční doba přináší spoustu dalších akcí a festivalů. V lednu to je Čínský Nový Rok. Vidět celý Londýn zezelenat můžete během irského svátku St. Patrick’s Day. Rivalitu mezi veslařským oxfordským a cambridgeským týmem můžete zažít v dubnu při The Boat Race. Na konci srpna je to slavný a bouřlivý Notting Hill karneval (sama za sebe doporučuji starší oblečení 🙂 . V říjnu kouzelný festival světel Diwali. Listopadové ohňostroje rozsvítí londýnskou oblohu během Guy Fawkes Night.

Tak tedy zažijte Londýn se zavřenou peněženkou   🙂

Vaše koordinátorka Helča

[regbutton text=“Registrovat“]

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Brigáda v Německu aneb skvělé léto u Bavorského moře

Po své první pracovní zkušenosti v Sasku jsem se rozhodl strávit léto v Bavorsku, které mě dlouhodobě lákalo moderními městy,… Více

Jak jsem si zkusila tři různé práce u jezera Lago di Idro

Pokud váháte nad prací v zahraničí, tak tenhle článek je právě pro vás. V tomto článku bych vás ráda seznámila… Více

Jak jsem odjela do Kanady s batohem na půl roku a zůstala dalších 7 let

Ahoj, jsem Markéta a od malička miluju cestování a poznávání nových kultur a zemí. Ráda plánuji, takže spousta mých cest… Více

Práce na Mallorce: Nekonečný přísun slunce a pozitivní energie

Pro úvod začnu tím, že jsem nikdy nebyla osoba, která by se viděla právě v hotelnictví, věděla jsem ale, že… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz