(Po-Čt: 9 - 17, Pá: 9-15)

V souvislosti s nově nastalou situací ve světě jsme pro vás sepsali odpovědi na 5 nejčastějších otázek, se kterými se na nás poslední dny obracíte.

Girl standing outside

1. Britské univerzity přijímají na základě výsledků z maturity, jenže situace kolem nich je nejasná. Ohrozí to moje šance na přijetí?

Posunutí termínu maturit či jejich potenciální nahrazení průměrem známek z posledních třech let středoškolského studia neohrozí vaše přijetí na britské univerzity. I samotným Britům se jejich „maturity“ (A levels) zrušily. Univerzity tedy budou připraveny postupovat v přijímacím řízení flexibilně, s ohledem na to, co je ve které zemi aktuálně možné. To samé platí i v případě bakalářských státnic.

2. Uvažuji o studiu ve Velké Británii od letošního podzimu. Má vůbec cenu přihlášky za stávající situace podávat?

Určitě ano. Před námi je 6 měsíců, během kterých se ještě tolik věcí může změnit. Univerzity nadále zpracovávají přihlášky a dělají vše pro to, aby vás na podzim mohly přivítat. Máme informace, že některé školy v tuto chvíli plánují při přetrvávajících potížích zahájit výuku online a k prezenční formě přistoupit, jakmile to okolnosti umožní.

3. Mám zájem o vaši pomoc s přihláškami na britské univerzity. Jak mi ale pomůžete, když máte zavřeno?

Ačkoliv jsou naše kanceláře nyní zavřené, koordinátorky Sabina a Lucie nadále komunikují se stávajícími klienty i s novými zájemci online. Veškeré informační schůzky probíhají formou live streamingu, individuální konzultace pak přes Skype, WhatsApp nebo telefonicky. Naše práce tedy pokračuje v nezměněné intenzitě. Nic nezastavujeme, jedeme dál!

4. Chci se hlásit na britskou univerzitu, která vyžaduje doložení jazykového certifikátu. Jenže jazykové zkoušky nyní nelze skládat a není ani jasné, kdy to opět bude možné. Co mám dělat?

Univerzity jsou si vědomy této komplikace a mnoho z nich proto připravuje možnost vlastního online testování, popřípadě budou schopny uznat dobrou známku z angličtiny na maturitním vysvědčení. Rádi vám v tomto ohledu poradíme a s konkrétními univerzitami se spojíme, abychom zjistili aktuální možnosti.

5. Jak to vlastně aktuálně na britských univerzitách vypadá?

Všechny britské vysoké školy přesunuly svou výuku do online prostředí. Mnoho z nich tak učinilo z preventivních důvodů ještě předtím, než bylo vyhlášeno plošné uzavření všech vzdělávacích institucí v UK (od 23. března až do odvolání). Veškeré zkoušky, včetně těch závěrečných, budou taktéž probíhat online.

Napadá vás jiná otázka, na kterou byste potřebovali znát odpověď? Jsme tu pro vás na studium@czech-us.cz a na tel. čísle 777 632 649.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Jak se Czech-us stal mojí továrnou na sny

Pomocí Sabin-Feldmana testu se zjišťuje toxoplazmóza u koček. Není proto asi náhoda, že právě koordinátorka Sabina Feldmanová z Czech-us mi dopomohla… Více

Czech-us Kanada tým na „služebce“ v zemi javorového listu

Co takhle vydat se do Kanady, země neomezených možností? Vypravily se tam i naše báječné koordinátorky Adri a Majda. Zajímá… Více

Breaking News: Půjčky na školné v UK budou k dispozici i v roce 2020

Máme velkou radost! 🙂 28. května vydalo ministerstvo školství Velké Británie dlouho očekávanou zprávu ohledně financování vysokoškolského studia se začátkem… Více

Magisterské studium v UK? Hotovo za 1 rok a obor nemusí navazovat na bakaláře!

Přemýšlíš nad magisterským studiem v zahraničí? Ve Velké Británii můžeš za 1 rok vystudovat magistra ve svém oboru, anebo změnit… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2020, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz