(Po-Pá: 9-15)

Práce v Irsku

Před pár měsíci, během maturitního období, jsem se rozhodovala, jak budu dál pokračovat ve svém životě. Začínat kariéru v České republice mě ještě neláká a do dalšího studia se mi taky nechce. Nakonec jsem se rozhodla vyrazit na léto s Czech-us do Španělska a musím říct, že jsem prožila nejlepší léto ve svém životě. Proč to tedy nezkusit znova a zase někam jinam?

Šlo to hladce

Veškeré předodletové přípravy byly opravdu velmi snadné. V podstatě si stačilo dát jen online schůzku s koordinátorkou, poslat jí životopis a za pár dní už si kupujete letenku a balíte kufry. Do posledního dne jsem si neuvědomovala, že vlastně na několik měsíců odlétám pryč.

V letadle se mnou seděli další tři Češi. Všichni jsme se společně sešli na letišti v Dublinu, kde na nás čekala koordinátorka se všemi informacemi a ukázala nám, kde budeme bydlet.

Bydlím v severní části Dublinu, v krásném domě se zahradou. Je nás tu dohromady devět a jedná se o lidi ze všech koutů světa. Pokoje jsou převážně po dvou a všichni sdílíme společný obývák a plně vybavenou kuchyň. Já se osobně se spolubydlícími moc často nevídám, protože celý den jsem v práci, nebo někde lítám, ale vždy, když večer přijdu domu, tak na někoho na chodbě narazím a je příjemné si pokecat o tom, jaký jsme měli den.

Pohovor a práce

Pracuji v restauraci Wagamama, která se zaměřuje na asijské jídlo. Mám to něco málo přes půl hodiny cesty, přímým autobusem z ubytování. Práci mi dohodili ještě předtím, než jsem přiletěla do Dublinu a hned druhý den mě čekala schůzka a oficiální pohovor. Měla jsem celkem trému, protože v angličtině opravdu nejsem tak dobrá. Upřímně – když jdete na pohovor, musíte se trošku připravit, alespoň na dvě základní otázky, které víte, že na pohovoru dostanete. A to je: řekněte mi něco o sobě a jaké máte zkušenosti. Obě otázky jsem s mojí angličtinou zvorala, ale přesto si mě tam nechali a jsem za to moc ráda.

Už mám za sebou 2 týdny v práci, všichni jsou hrozně milí, každý den se učím něco nového. S irským přízvukem bojuju do teď, ale není nic, co by nevyřešila tužka s papírem nebo gestikulace. ?

Práce v Irsku

Volný čas

Dublin je opravdu nádherné město a má toho dost, co nabídnout. Když mám trochu času, chodím do centra, zaběhat si do parku, nebo si jen tak zajdeme s kamarády na Guinness do místního pubu.

Day OFF

Přestože mě tahle práce baví, není nad to si udělat celodenní výlet. Irsko je opravdu malý stát, takže busem se za 3 hodinky dostanete na druhou stranu ostrova. Už jsem takhle byla v Galway a v národním parku Connemara, projela jsem se na kole v Killarney a vylezla na nejvyšší horu Irska… a to všechno za prvních pár dnů. Ta příroda vás prostě nenechá sedět doma.

Zatím Irsko můžu jen doporučit!

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Pohovor na práci v Kanadě mi připadal jako fajn pokec s kámoši, vzpomíná Petr

Na rozhodnutí odjet za dobrodružstvím do ciziny není nikdy pozdě. Nemusíš být student, který hledá program na letní prázdniny. Petr… Více

Jak cesta do Kanady může být trnitá

Kdybyste třeba váhali nad uskutečněním cesty do Kanady z důvodu strachu ze zpoždění a ztráty zavazadel, což je v dnešní… Více

Veru: Do Kanady za sebepoznáním

Jsem ve druháku na vejšce a mé nejlepší kamarádce přiletí oknem do bytu dolarová bankovka. Shodou okolností zrovna v době,… Více

Last Minute | Práce v Řecku: podzim

Minulý týden jsme se vrátili z návštěvy našich účastníků pracujících na ostrově Kos. Vedení hotelového resortu je s našimi účastníky… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2022, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz