(Po-Čt: 9 - 17, Pá: 9-15)

Kateřina se zúčastnila našeho programu Práce ve Španělsku a tady jsou její zkušenosti.

Zdravím, Lucie,

sice už jsem Vám recenzi posílala, ale ještě bych ráda shrnula nějak dohromady tuto mou zkušenost.

První týden až dva jsem byla v Montroigi dost skeptická ohledně organizace atd, ale když si člověk zvykne na tento španělský styl organizace práce a řešení problémů, tak to je ve výsledku super zkušenost a člověk si užije super léto. Musí si však najít svou „partu“ stejně naladěných lidí a hlavně neřešit pořád jen práci, k čemuž tamní prostředí dost svádí.

Kateřina Masná

Ubytko ve výsledku nebylo tak hrozné, jak si všichni neustále stěžovali, a jídlo v comedoru – když se tam fakt nic nedalo, tak se prostě vždy dalo něco koupit nebo se prostě pro jednou spokojit se suchou bagetou či salátem. V 99% případů si tam ale vždy každý něco vybral a někdy se dalo vybírat dokonce z třeba 5 jídel.

Práce ve Španělsku

Práce byla taky super, každý má sice jiný horario, někdo horší, někdo lepší, ale i já, která jsem měla trochu blbé horario (od 11 dopoledne do 7 do večera) jsem si zvykla na to, že na pláž teda můžu jedině ráno, ale zato jsem měla volný večer a hlavně jsem si mohla ráno pospat. Byly dny, kdy jsem začínala až ve 12, což bylo super, protože jsem si mohla zajít na zumbu, která byla od 10 do 11, nebo jsem se mohla „vyvalit“ na pláž. Práce mě dost bavila, a i když jsem ze začátku byla dost vykulená ze španělštiny rodilých mluvčí, rychle jsem se otrkala a postupem času jsem začla chápat i španělské vtípky :). A když jsem něco nerozuměla nebo jsem neznala názvy některých drinků, tak mi to naše encargada vždycky přeložila a se vším mi pomohla. Vždycky byl po ruce někdo, kdo mi pomohl, a když jsem náhodou něčemu ve španělštině nerozuměla a po ruce žádný Čech nebyl, tak mi vše bylo bez problémů vysvětleno znovu, pomalu a srozumitelně. Přece jen když je polovina zaměstnanců z Česka, tak si latinos a Španělé zvyknou na to, že je občas v komunikaci malinko problém :))

Kateřiny zkušenosti z práce ve Španělsku

Pro ty, co mají strach, že nebudou rozumět nebo že nezvládnou tu práci – já sice se španělštinou nějak velký problém neměla, ale nikdy předtím jsem nikde takhle nepracovala, praxi jsem měla minimální (sem tam výpomoc na baru) a už vůbec nemluvím o znalosti stolování nebo tak. A byli tam lidé, co na tom se španělštinou byli o dost hůř než já, ale velmi rychle se vše naučili a když to prostě španělsky nešlo, pořad je tady záchrana angličtina :))

Určitě tento program doporučuju všem, kteří se chtějí zlepšit ve španělštině, chtějí poznat nové lidi, rozšířit si obzory, poznat mezi klienty campu lidi z různých koutů Evropy a vydělat si hezké peníze. Já sama už teď uvažuju, že bych jela i příští rok.

S pozdravem,

Kateřina Masná

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Léto v kempingovém resortu ve Španělsku

Konečně jsem měla svou vlastní pláž Svůj plán vyrazit za prací do Španělska jsem začala naplňovat tím, že jsem se… Více

Léto v Peñíscole – nejen práce, ale hlavně i pohoda

Naše klientka Anna se loni rozhodla, že si během léta „opráší španělštinu“, a v rámci pracovního programu, který agentura Czech-us… Více

Dominičina reflexe a hodnocení práce ve Španělsku

Dominika neváhala a využila příležitost odjet prostřednictvím agentury Czech-us na léto za prací do slunného Španělska, „země ohnivého temperamentu, flamenca… Více

Nenechte si ujít dubnový JOB FAIR a přijďte si domluvit na léto práci ve Španělsku

Sháníte práci na léto? Rádi byste se slunili u moře ve Španělsku? A co to skloubit dohromady? Přijďte na náš… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2020, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz