(Po-Pá: 9-15)

Zkusit štěstí někde jinde, odejít z domova, z místa, které známe a kde máme své přátele, známé, rodinu a zázemí, je jedna z největších výzev, jakým se v životě můžeme postavit. Myšlenka na odchod do zahraničí, ať už za studiem či prací, tak může být po právu někdy trochu děsivá. Jaké to bude začínat někde, kde nikoho neznám, nevím, jak to tam vypadá a funguje? Jak to zvládnu, co když nenajdu nové přátele, co když se nedomluvím, a co když se mi tam nebude líbit?

Výzva - Jít do toho!

Je přirozené obávat se neznáma

To jsou myšlenky a obavy, se kterou se potýká téměř každý, kdo nad studiem či prací v zahraničí uvažuje. A mnohé tyto obavy od této životní změny nakonec i odradí – a většinou zcela zbytečně. Proč? Protože, jak se říká, nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Je přirozeností lidské povahy obávat se neznáma – ale pravdou je, že právě tyto obavy jen málokdy skutečně odpovídají skutečnosti.

Znáte to sami – nejspíš jste už zažili situaci, kdy jste se něčeho dlouho obávali a kvůli tomu to donekonečna odkládali, abyste nakonec, kdy to přijde, zjistili, že vlastně o nic nešlo a vy jste vše zvládli přirozeně a bez větších problémů.

Stejné je to i se životem a přesunem do zahraničí. Nakonec jsou totiž lidé i život stejní – co je těžké doma, bude těžké i jinde, ale stejně jako to zvládáte tam, kde to znáte, zvládnete to i na novém místě a v cizí zemi. Stačí to zkusit.

A nejen to. Jsou to totiž právě ty situace a momenty, kterých se obáváme, které nás nakonec nejvíce posunou. Protože jsou to právě extrémní situace a životní změny, které nás donutí se změnit k lepšímu, které nás donutí růst.

Je v nás mnohem více

Když se sami dobrovolně rozhodneme čelit svému strachu, zkusit něco, co jsme nikdy nezkusili, otestovat sami sebe, zjistíme, že je v nás mnohem více, než by nás kdykoli předtím vůbec napadlo. Že máme na víc a že zvládneme to, co bychom nikdy nečekali – a právě to nás posune tak, jak bychom nečekali ani v nejdivočejších snech.
Takže do toho.

Nebudete litovat.

[regbutton text=“Registrovat“]

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Czech-us & společenská odpovědnost

Společenskou odpovědnost vnímáme jako neodmyslitelnou součást firmy. V rámci našeho fungování se snažíme chovat odpovědně a to ve čtyřech základních… Více

Stěhování pobočky AustraliaOnline a Czech-us v Brně.

Brněnskou pobočku najdete od 4. 11. 2019 na nové adrese: Rašínova 2, Brno – střed v 5. patře, viz. mapa… Více

Nově nabízíme i programy v Austrálii – spojujeme síly s Australiaonline

Sloučením agentury AustraliaOnline s větší agenturou Czech-us se rozšíří dosavadní nabídka programů a služeb pro klienty. Ke spojení obou agentur… Více

Hledáme recepční do našeho týmu!

Tato pozice byla obsazena. Aktuální pozice najdete na stránce Kariéra STUDUJTE – BAVTE SE – PRACUJTE – CESTUJTE – ŽIJTE! … Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2021, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz