(Po-Pá: 9-15)

Jmenuji se Petra Vyhnálková, je mi 33 let, pocházím z Hradce Králové a mám ráda cestování, cizí jazyky a hotelnictví. Cesta do Kanady měla (a doufám, že i bude) patřit mezi mé další úspěšné pracovně-cestovatelské zkušenosti s mnoha zážitky. Miluji přírodu, zvířata, odmala chci spatřit Toronto a Vancouver, vidět hrát tenistku a vítězku US Open 2019 Biancu Andreescu a zažít koncert Justina Biebera 🙂

Vše bylo naplánované do posledního puntíku

V květnu 2019 jsem se spojila s Adrianou, koordinátorkou programu Working Holiday Kanada, která mi s celou formální přípravou ohledně získání WH víz pomáhala – zrovna, když jsem pracovala na Islandu. Zkoordinovala i můj pracovní pohovor na listopad 2019 a vše bylo tak naplánované do posledního puntíku.

Pandemie vše zastavila

Dne 11. května 2020 jsem měla odlétat do Calgary, ale světová pandemie vše přerušila – zastavila. Nicméně Czech-us i hotel s námi byl neustále v emailovém kontaktu, takže jsme měli přehled, co se děje, zda bychom mohli nastoupit později na vybrané pozice a za jakých podmínek. S těmi jsem souhlasila a nyní jsem čtvrtým dnem v Calgary v karanténě, odkud Vám píši tento příběh.

Během pandemie bylo vše velmi nejisté, dvakrát mi stornovali celý let do Calgary a pak i dokonce ubytování na karanténu. Veškeré rezervace byly hodně o rychlé reakci, schopnosti ihned vyhledat něco podobného a sesynchronizovat termíny ubytování s termínem nástupu do hotelu.

Samozřejmě se mi honily hlavou i myšlenky to vše celé zabalit, vzhledem k současným okolnostem. Jenomže .. když jsem se podívala do minulosti, co vše už jsem tomu s Czech-us obětovala – práci a energii, výlet z Islandu do švédského Stockholmu kvůli biometrii, cesta a čas na pohovor s HR z Jasperu v Praze, koupě letenek a dalšího vybavení s sebou, pomoc rodiny a přátel apod. .. Naštěstí mě krom rodiny, přátel a známých podpořil i můj nový koordinátor Jarda, se kterým jsme neustále v kontaktu, a odpověděl na každou mou otázku spojenou s odjezdem i pracovním pobytem v Kanadě.

Balíme kufry – odlétáme!

Nakonec jsem odletěla s Filipem, rovněž z agentury Czech-us, ve čtvrtek 16. 7. 2020 a to přes Vídeň-Amsterdam-Calgary se společností KLM. Nemohu jim nic vytknout. Spousta výborného jídla, infotainment, čistota a příjemná palubní posádka. Na palubě jsme vyplnili formulář o našem letu, dále naše jméno a kde budeme trávit karanténu, pak jsme měli rozhovory s úředníky, vyzvedli zavazadla a čekali na imigračním. Mně aktivovali vízum bez žádných doplňujících otázek a nabídku práce ani vidět nechtěli. Pouze POE a pojištění. Filipa se naopak ptali na nabídku práce a prý šli více do detailů. Záleží tedy, na koho narazíte. Teplotu nám měřili v Amsterdamu a pak při příletu do Calgary.

„Kanadská příroda tě odmění a pomůže na vše špatné zapomenout.”

Karanténu trávíme na zahradě, na internetu, Netflix .. jídlo si objednáváme z Instacart, nebo Ubereats. Už se moc těším na cestu do Jasperu, na procházky do hor a samozřejmě i na práci, kterou jsem si zvolila. Kanada stojí za to, což mi potvrdili i dva příjemní spolucestovatelé z ČR (dlouhodobě pracující v Kanadě), se kterými jsem se seznámila během letu. Dovolím si parafrázovat milou Péťu, která mi řekla, že mě kanadská příroda odmění a pomůže na vše špatné před příjezdem zapomenout. To mi opět dodalo spoustu energie a elánu do cestování a seberealizace.

Držím všem palce, ať se jim pracovní pobyt vydaří dle jejich představ, neboť nikdy není všem dnům konec a vše má vždy nějaké řešení 🙂 Zde bych ráda citovala mou předchozí islandskou zaměstnavatelku Snæju, která nám vždy s kolegyňkou říkávala Everything happens for a reason.

Mějte se hezky a třeba příští rok na viděnou v zemi javorového listu,

Péťa

Dne 20. července 2020 v Calgary

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Brigáda v Německu aneb skvělé léto u Bavorského moře

Po své první pracovní zkušenosti v Sasku jsem se rozhodl strávit léto v Bavorsku, které mě dlouhodobě lákalo moderními městy,… Více

Život v horách a kanadský roadtrip

Znáte takový ten pocit, kdy se ocitáte na místě, kde se vám zatajuje dech a chce se vám plakat štěstím?… Více

Jak jsem si zkusila tři různé práce u jezera Lago di Idro

Pokud váháte nad prací v zahraničí, tak tenhle článek je právě pro vás. V tomto článku bych vás ráda seznámila… Více

Jak jsem odjela do Kanady s batohem na půl roku a zůstala dalších 7 let

Ahoj, jsem Markéta a od malička miluju cestování a poznávání nových kultur a zemí. Ráda plánuji, takže spousta mých cest… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2024, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz