(Po-Čt: 9 - 17, Pá: 9-15)

Díky programu LONDON Job&Fun, který již třetím rokem realizuje nezisková organizace Nadání a dovednosti spolu s agenturou Czech-us, se David vypravil do Londýna, kde již nějaký čas pobývá a získává cenné pracovní a hlavně životní zkušenosti. Chceš vědět, jak se dá v této britské metropoli využít volna a odkud je nejlepší výhled na celé město?

londyn

Všední dny

Běžná rutina – to je něco, co v Londýně rozhodně nezažívám. Každý den je něčím jedinečný!

Od pondělí do pátku je to pro mě, pravda, trochu stereotyp, protože jsem v práci, kde se věnuji zákazníkům. Zaměřuji se na přípravu kávy a dalších horkých i studených nápojů. – Jsem tak v přímém kontaktu s mnoha novými lidmi a mám možnost je poznávat, hovořit s nimi a občas se i něco zajímavého dozvědět.

Víkendy v Londýně

Ta pravá zábava však nastává o víkendu. Je to čas, kdy společně s mým spolubydlícím Michaelem vyrážíme objevovat zákoutí Londýna.

Vždy cestujeme metrem, double deckerem, nadzemkou nebo vlakem. – Nejčastěji a nejrychleji se všude dostaneme právě metrem.

Jak jsem již psal v minulých článcích, tak ve svém volném čase rád navštěvuji muzea a galerie. – Pokud jsi taky nadšenec do umění a zajímají Tě obrazy, tak bych Ti doporučil navštívit Tate Modern nebo Národní galerii, kde jsem viděl díla svého oblíbeného malíře Clauda Moneta. A Galerie Tate Modern potěší určitě zase hlavně milovníky moderního umění. – Vstupné na hlavní exhibice je do obou galerií zdarma ☺.

Když je pěkné počasí a zrovna neprší, tak rád chodím do Hyde Parku. Je to jeden z největších parků v Londýně, kde je spousta lidí, a dá se tu dělat hodně aktivit. – Můžeš zde chodit na procházky, relaxovat, sportovat, udělat si piknik, nebo jít třeba na šlapadla.

Nebeská zahrada

Minulý týden jsem navštívil místo s názvem Sky Garden, neboli Nebeská zahrada, rozprostírající se na střeše budovy ve 35. patře. Byla odsud neuvěřitelná vyhlídka na celé město, která vezme člověku dech. – Zde máš možnost vidět opravdu do všech koutů Londýna a u toho si dát třeba sklenku vína a něco k snědku, jelikož se tam nachází i restaurace s barem.

Pokud bys však chtěl/a tuto veřejnou zahradu navštívit, musíš si místa rezervovat alespoň pár týdnů předem, protože je o zdejší vyhlídku obrovský zájem, a vstupné je navíc zdarma.

sky_garden

Londýnská lanovka

Další místo, kde budeš mít výhled na celé město, je známé London Eye, nebo taky Cable Car (lanovka nad Temží) od společnosti Emirates Air Line.

Jednou jsme s Michaelem navštívili O2 Arenu a poté se rozhodli Cable Car vyzkoušet. Měli jsme západ slunce v přímém přenosu zrovna, když jsme byli ve vzduchu. Celkový pohled byl k nezaplacení.

londyn

Indická svatba

Tento víkend jsme byli s Michaelem pracovat na indické svatbě. Oba jsme byli v šoku, jelikož jsme nikdy nic takového neviděli ani nezažili. Bylo zde přes 450 svatebních hostů! Měli na výběr z 15 různých jídel…

Nejvíce mě zaujala nevěsta. Neměla na sobě (jako u nás) tradiční bílé šaty, ale překrásné syté barvy a k tomu hodně zlatých šperků, vykládaných drahokamy a brilianty.

Jednalo se o zcela odlišnou kulturu se zajímavými tradicemi a zvyky. Lidé tancovali 3 hodiny v kuse. Byl to pro nás skvělý zážitek.

Je jen velmi malá šance, abych se v Londýně nudil, jelikož se tu děje pořád něco zajímavého. Čas zde ubíhá strašně rychle. – Už za chvíli se vydám zpět domů.

londyn

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Léto v kempingovém resortu ve Španělsku

Konečně jsem měla svou vlastní pláž Svůj plán vyrazit za prací do Španělska jsem začala naplňovat tím, že jsem se… Více

Před každodenním stereotypem unikla na ostrov

Sabina Hendrichová (25) pracovala na městském úřadě jako referent územního plánování. Práce je na úřadě ji ale nenaplňovala. Potřebovala změnu…. Více

Iveta a Working Holiday Kanada: Proč vyrazit příště raději s agenturou?

Citace: „Jedinou možností, jak přežít zimu a nezbláznit se, je prostě začít něco dělat. Běžkování jsem propadla hned po prvním… Více

Zuzka: Londýn v době adventu je jedno z nejkrásnějších míst na světě

Město se v době adventu zahalí do hávu světýlek a vánočních dekorací, které můžeš vidět na každém kroku. Začalo období adventu… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

Co nového na instagramu?

© 2003-2020, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz