(Po-Pá: 9-15)

Díky programu LONDON Job&Fun, který již třetím rokem realizuje nezisková organizace Nadání a dovednosti spolu s agenturou Czech-us, se David vypravil do Londýna, kde již nějaký čas pobývá a získává cenné pracovní a hlavně životní zkušenosti. Chceš vědět, jak se dá v této britské metropoli využít volna a odkud je nejlepší výhled na celé město?

londyn

Všední dny

Běžná rutina – to je něco, co v Londýně rozhodně nezažívám. Každý den je něčím jedinečný!

Od pondělí do pátku je to pro mě, pravda, trochu stereotyp, protože jsem v práci, kde se věnuji zákazníkům. Zaměřuji se na přípravu kávy a dalších horkých i studených nápojů. – Jsem tak v přímém kontaktu s mnoha novými lidmi a mám možnost je poznávat, hovořit s nimi a občas se i něco zajímavého dozvědět.

Víkendy v Londýně

Ta pravá zábava však nastává o víkendu. Je to čas, kdy společně s mým spolubydlícím Michaelem vyrážíme objevovat zákoutí Londýna.

Vždy cestujeme metrem, double deckerem, nadzemkou nebo vlakem. – Nejčastěji a nejrychleji se všude dostaneme právě metrem.

Jak jsem již psal v minulých článcích, tak ve svém volném čase rád navštěvuji muzea a galerie. – Pokud jsi taky nadšenec do umění a zajímají Tě obrazy, tak bych Ti doporučil navštívit Tate Modern nebo Národní galerii, kde jsem viděl díla svého oblíbeného malíře Clauda Moneta. A Galerie Tate Modern potěší určitě zase hlavně milovníky moderního umění. – Vstupné na hlavní exhibice je do obou galerií zdarma ☺.

Když je pěkné počasí a zrovna neprší, tak rád chodím do Hyde Parku. Je to jeden z největších parků v Londýně, kde je spousta lidí, a dá se tu dělat hodně aktivit. – Můžeš zde chodit na procházky, relaxovat, sportovat, udělat si piknik, nebo jít třeba na šlapadla.

Nebeská zahrada

Minulý týden jsem navštívil místo s názvem Sky Garden, neboli Nebeská zahrada, rozprostírající se na střeše budovy ve 35. patře. Byla odsud neuvěřitelná vyhlídka na celé město, která vezme člověku dech. – Zde máš možnost vidět opravdu do všech koutů Londýna a u toho si dát třeba sklenku vína a něco k snědku, jelikož se tam nachází i restaurace s barem.

Pokud bys však chtěl/a tuto veřejnou zahradu navštívit, musíš si místa rezervovat alespoň pár týdnů předem, protože je o zdejší vyhlídku obrovský zájem, a vstupné je navíc zdarma.

sky_garden

Londýnská lanovka

Další místo, kde budeš mít výhled na celé město, je známé London Eye, nebo taky Cable Car (lanovka nad Temží) od společnosti Emirates Air Line.

Jednou jsme s Michaelem navštívili O2 Arenu a poté se rozhodli Cable Car vyzkoušet. Měli jsme západ slunce v přímém přenosu zrovna, když jsme byli ve vzduchu. Celkový pohled byl k nezaplacení.

londyn

Indická svatba

Tento víkend jsme byli s Michaelem pracovat na indické svatbě. Oba jsme byli v šoku, jelikož jsme nikdy nic takového neviděli ani nezažili. Bylo zde přes 450 svatebních hostů! Měli na výběr z 15 různých jídel…

Nejvíce mě zaujala nevěsta. Neměla na sobě (jako u nás) tradiční bílé šaty, ale překrásné syté barvy a k tomu hodně zlatých šperků, vykládaných drahokamy a brilianty.

Jednalo se o zcela odlišnou kulturu se zajímavými tradicemi a zvyky. Lidé tancovali 3 hodiny v kuse. Byl to pro nás skvělý zážitek.

Je jen velmi malá šance, abych se v Londýně nudil, jelikož se tu děje pořád něco zajímavého. Čas zde ubíhá strašně rychle. – Už za chvíli se vydám zpět domů.

londyn

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Petr o práci kuchaře v Dublinu

Už od mala jsem chtěl vycestovat někam do zahraničí, ať za kulturou, prací nebo jídlem. Tenhle sen už se mi… Více

Leona o práci v zahraničí: Irsko vás prostě chytí za srdce!

Achjo, ty začátky jsou vždycky nejtěžší, co? Jako začít psát tenhle text… tak i začít pracovat v cizí zemi… nebo… Více

8 věcí, které byste měli vědět, když si chcete koupit v Kanadě auto

Většina cestovatelů, co se chystá do Kanady na delší období, v jisté fázi nebo možná hned na začátku své cesty… Více

Honza upřímně o práci v Irsku

V srpnu 2022 jsem odletěl za dobrodružstvím do Irska. Opustil jsem svoji komfortní zónu pražského života a vyrazil objevovat dosud… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz