(Po-Pá: 9-15)

Rádi byste vycestovali za prací do Spojených států a zkusili si prožít svůj vlastní „americký sen“? Než se rozhodnete uskutečnit tento smělý plán, pojďte se spolu s námi „podívat na zub“ některým kolujícím mýtům a zjistit, jak to s nimi doopravdy je.

1. Amerika je úžasná

Amerika má svá pro a proti – určitě v ní není všechno tak růžové, jak znáte z filmů. A může se stát, že se z léta stráveného ve Spojených státech vrátíte a řeknete: „Nikdy víc“. Ale alespoň pak můžete kritizovat tuto zemi na základě své vlastní zkušenosti, a ne jen podle toho, co vidíte v televizi, nebo čtete na Facebooku.

Naštěstí naprosté většině našich studentů se léto tam móóóc líbilo, a tak jedou znovu a doporučují tuto cestu i kamarádům ☺.

2. Vydělám si majlant

Kde jsou ty časy, kdy byl kurz koruny k dolaru přes 40,- Kč… Raději nejezděte, pokud máte v očích jen vidinu hromady vydělaných dolarů.

Vydejte se do USA, pokud takto chcete investovat do sebe a svých zkušeností a zažít jedinečné léto. Náklady se vám vrátí a zážitky, vzpomínky a nové kamarády vám už nikdo nikdy nevezme.

3. Naučím se perfektně anglicky

Když pomineme fakt, že i přes marné snahy Donalda Trumpa je v USA obrovské množství přistěhovalců, co mluví primárně jiným jazykem (abychom teda byli úplně „košer“, tak oni jsou tam přistěhovalci vlastně všichni 😀 ), tak ani běžná americká angličtina opravdu není „hoch“ anglická. Gramatiku většina Amíků neviděla „ani z vlaku“ a přízvuků a různých slangů se nedopočítáte.

Takže vy jste na tom s vaší znalostí vlastně skvěle a není proč se bát mluvit – a to se tam právě naučíte ☺.

4. Je to zájezd „all inclusive“

Někteří studenti se nás opravdu ptají, jestli je v ceně zájezdu i ubytování a strava ;)… Ale teď vážně…

Součástí programu je také to, že si v USA vyzkoušíte řešit běžné věci sami – zajít na nákup, koupit lístek na MHD, otevřít účet v bance, říci zaměstnavateli o více hodin, požádat souseda, ať ztlumí hudbu atd.

Budete žít jako místní, ne jako turista. My vám jsme přesto samozřejmě během celé doby k dispozici a rádi pomůžeme a poradíme s méně obvyklými situacemi ;).

5. Dělat plavčíka je nuda

No, může a nemusí být – aneb Jaké si to uděláte, takové to máte ;)… Pokud pojedete na pláž, tak budete ještě prosit o chvíli klidu.

Ale ani u bazénu se nudit nebudete. Když jste u velkého, kam pořád chodí lidi, točíte se ze „standu na stand“ a ve volných chvílích plavete, nebo zdravíte své stálé návštěvníky.

Jestli „vyhrajete“ malinkatý bazének, třeba jen pro jednoho plavčíka, tak máte alespoň více času popovídat si s vašimi rezidenty. V USA vám totiž „na bazén“ chodí pořád stejní lidé – ti, co v daném komplexu budov bydlí (přístup do bazénu je vlastně součástí nájmu, který za apartmán platí). A z vlastní zkušenosti vám můžeme říci, že se každý rok na „svého“ nového plavčíka těší. Pokud se nemračíte a chcete se s nimi bavit, tak máte o zábavu (a často i o jídlo) na celé léto postaráno ;).

 

Doufáme, že jsme vás od Work and Travel USA neodradili (protože je to vážně bomba), a vy se již teď nezávazně REGISTRUJETE níže, abyste to všechno zažili také.

Těší se vás Lucie a Czech-us Work and Travel USA Team!

[regbutton text=“Registrovat“]

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Proč jsem se rozhodla pro Work and Travel USA v New Yorku?

A nakonec vše bylo úúúúplně jinak V lednu 2019 jsem při ne moc dobře rozběhlém zkouškovém začala řešit, co bych… Více

Work and Travel 2019 v Ocean City

Zažijete nezapomenutelný léto! S nápadem vyjet do USA na WaT přišla kamarádka Terka, ke které se ještě přidala druhá kamarádka… Více

Proč se stát plavčíkem na Long Islandu? Pro Jana byla jeho volba prý jednoduchá a jasná!

Být plavčíkem neznamená sedět celý den u vody a pozorovat, jestli se někdo netopí, ale má to i své výhody… Více

Petra a její rok v Kanadě (3. díl): Po čem se mi po návratu domů nejvíc stýská

Prostě a jednoduše – život v Banffu = životní škola a jednoznačně nezapomenutelné a skvělé vzpomínky. Petra spolu se svým… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2021, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz