(Po-Pá: 9-15)

Rádi byste vycestovali za prací do Spojených států a zkusili si prožít svůj vlastní „americký sen“? Než se rozhodnete uskutečnit tento smělý plán, pojďte se spolu s námi „podívat na zub“ některým kolujícím mýtům a zjistit, jak to s nimi doopravdy je.

1. Amerika je úžasná

Amerika má svá pro a proti – určitě v ní není všechno tak růžové, jak znáte z filmů. A může se stát, že se z léta stráveného ve Spojených státech vrátíte a řeknete: „Nikdy víc“. Ale alespoň pak můžete kritizovat tuto zemi na základě své vlastní zkušenosti, a ne jen podle toho, co vidíte v televizi, nebo čtete na Facebooku.

Naštěstí naprosté většině našich studentů se léto tam móóóc líbilo, a tak jedou znovu a doporučují tuto cestu i kamarádům ☺.

2. Vydělám si majlant

Kde jsou ty časy, kdy byl kurz koruny k dolaru přes 40,- Kč… Raději nejezděte, pokud máte v očích jen vidinu hromady vydělaných dolarů.

Vydejte se do USA, pokud takto chcete investovat do sebe a svých zkušeností a zažít jedinečné léto. Náklady se vám vrátí a zážitky, vzpomínky a nové kamarády vám už nikdo nikdy nevezme.

3. Naučím se perfektně anglicky

Když pomineme fakt, že i přes marné snahy Donalda Trumpa je v USA obrovské množství přistěhovalců, co mluví primárně jiným jazykem (abychom teda byli úplně „košer“, tak oni jsou tam přistěhovalci vlastně všichni 😀 ), tak ani běžná americká angličtina opravdu není „hoch“ anglická. Gramatiku většina Amíků neviděla „ani z vlaku“ a přízvuků a různých slangů se nedopočítáte.

Takže vy jste na tom s vaší znalostí vlastně skvěle a není proč se bát mluvit – a to se tam právě naučíte ☺.

4. Je to zájezd „all inclusive“

Někteří studenti se nás opravdu ptají, jestli je v ceně zájezdu i ubytování a strava ;)… Ale teď vážně…

Součástí programu je také to, že si v USA vyzkoušíte řešit běžné věci sami – zajít na nákup, koupit lístek na MHD, otevřít účet v bance, říci zaměstnavateli o více hodin, požádat souseda, ať ztlumí hudbu atd.

Budete žít jako místní, ne jako turista. My vám jsme přesto samozřejmě během celé doby k dispozici a rádi pomůžeme a poradíme s méně obvyklými situacemi ;).

5. Dělat plavčíka je nuda

No, může a nemusí být – aneb Jaké si to uděláte, takové to máte ;)… Pokud pojedete na pláž, tak budete ještě prosit o chvíli klidu.

Ale ani u bazénu se nudit nebudete. Když jste u velkého, kam pořád chodí lidi, točíte se ze „standu na stand“ a ve volných chvílích plavete, nebo zdravíte své stálé návštěvníky.

Jestli „vyhrajete“ malinkatý bazének, třeba jen pro jednoho plavčíka, tak máte alespoň více času popovídat si s vašimi rezidenty. V USA vám totiž „na bazén“ chodí pořád stejní lidé – ti, co v daném komplexu budov bydlí (přístup do bazénu je vlastně součástí nájmu, který za apartmán platí). A z vlastní zkušenosti vám můžeme říci, že se každý rok na „svého“ nového plavčíka těší. Pokud se nemračíte a chcete se s nimi bavit, tak máte o zábavu (a často i o jídlo) na celé léto postaráno ;).

 

Doufáme, že jsme vás od Work and Travel USA neodradili (protože je to vážně bomba), a vy se již teď nezávazně REGISTRUJETE níže, abyste to všechno zažili také.

Těší se vás Lucie a Czech-us Work and Travel USA Team!

[regbutton text=“Registrovat“]

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

10 důvodů, proč pracovat jako plavčík v Americe

Jako plavčík můžeš v USA pracovat v rámci programu Work and Travel USA. Pro udělení tohoto druhu víz musíš být… Více

Americký sen, který se málem neuskutečnil

Byl podzim roku 2019 a já přemýšlela, kam se vydat. Měla jsem za sebou pracovní zkušenosti z Anglie a Holandska,… Více

Virginie nabírá plavčíky. Výdělek až 300 tisíc za léto

Dostat se za prací do USA není vůbec snadné, to ale neplatí pro program Work and Travel. Jedná se o… Více

Vanessa: Léto v USA mi změnilo mindset a nastavilo životní směr

Znáš takový ten pocit, že se bojíš vystoupit ze své komfortní zóny a říkáš si, že to za nic na… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz