(Po-Pá: 9-15)

Whistler hory

Whistler – překrásné zimní středisko v Britské Kolumbii, které se nachází jen 2 hodiny od Vancouveru. Whistler je skutečným rájem pro milovníky hor, přírody a outdoorových sportů. Pokud máš rád/a snowboard, lyžování, horská kola, rafting nebo se prostě rád procházíš po horách, určitě si Whistler zamiluješ.

Chceš o Whistleru vědět ještě víc? Sepsali jsme 10 nejrůznějších faktů, které tě možná překvapí.

1. Je to největší ski resort v severní Americe. Dříve zde byly dvě střediska s názvem Whistler a Blackcomb, ale v roce 1997 se spojily a díky tomu jsou v mnoha ohledech jedním z největších středisek na světě.

2. Peak to Peak gondola – najdeš zde gondolu, která vede z jednoho vrcholu původního Whistler resortu na druhý vrchol Blackcomb resortu. Do roku 2017 tato gondola držela světový rekord ve volném rozpětí, tedy délce mezi vrcholy, a to 3,03 km. Překonala ji až lanovka v Eibsee o 189m.

Peak to peak gondola Whistler

3. V roce 2010 se zde konaly zimní olympijské hry. Díky tomu zde vystavěli Whistler Olympic Plaza, olympijskou vesničku, ve které se jako turisti můžete ubytovat, nebo třeba novou dálnici z Vancouveru (Sea to Sky highway).

4. Sea to sky highway, neboli samotná cesta z Vancouveru do Whistleru, se dá považovat za opravdový zážitek. Název “od moře do nebe” zde není jen tak. Na cestě uvidíš na jedné straně vysoké hory a na druhé oceán s ostrůvky, takže při každé zatáčce je na co se dívat.

5. Městečko původně neslo název Alta, podle stejnojmenného jezera, které se u něj nachází. Jméno Whistler mu dali až osadníci, díky pronikavému hvízdání (whistle) svišťů.

6. Whistler navštíví téměř 3 miliony turistů každý rok.

7. V zimě tu máš nepřeberné množství aktivit jako lyže, snowboard, bruslení, sněžnice, bobová dráha, jízda se psím spřežením, jízda na sněžném skútru, rybaření na zamrzlém jezeře … a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna 😉

8. Turisti sem však nejezdí pouze v zimě. Whistler je ráj jakéhokoliv outdoorového sportu. Je libo mountain biking, climbing, hiking, zipline nebo rafting?

9. Co se týče mountain biking, tak Whistler nabízí až 300 km tras v místní nádherné přírodě.

horská kola Whistler

10. A pokud ti po všech těchto aktivitách vyhládne, tak nemusíš mít strach. Ve Whistleru najdeš nepřeberné množství restaurací se světovou kuchyní. Takže ať už budeš mít chuť na sushi, italskou kuchyni, nebo na pořádný severoamerický burger, tak si to své tady určitě najdeš.

Do Whistleru za studiem a prací

Jeden fakt navíc: s námi můžeš na tohle překrásné místo vyrazit za studiem i za prací. Whistler Adventure School nabízí půlroční a roční programy, které by se ti mohly líbit.

Pokud chceš jet hlavně za prací, tak taky můžeš. Máme zde úklidovou společnost, kde nástupní plat je 25 CAD/hod. S naší pomocí získáš working holiday víza a potom už jen domluvíme datum nástupu 🙂

Zaujal tě Whistler a chceš se dozvědět víc o tvých možnostech? Napiš naší koordinátorce Verče na v.brazinova@czech-us.cz.

Zaujal Vás program? Registrovat se do programu

Čtěte dále

Veronika: Poprvé v Rockies

Před třemi lety jsem se vracela z Working Holiday. Celý můj život, zabalený do jednoho kufru, se pár tisíc kilometrů… Více

8 věcí, které byste měli vědět, když si chcete koupit v Kanadě auto

Většina cestovatelů, co se chystá do Kanady na delší období, v jisté fázi nebo možná hned na začátku své cesty… Více

Adriana: Kanadské Rockies pro mě navždy budou nejkrásnějším místem na světě.

Na Working Holiday jsem vyrazila v roce 2015 a zakotvila jsem na celý rok a půl v Banffu. Teď jsem… Více

Vyraz znovu na Working Holiday

Víza Working Holiday (WH) můžeš získat jen jednou za život a nelze je prodloužit. To je sice pravda, ALE my… Více

Chcete zasílat články
z našeho Blogu?

Kliknutím na tlačítko odeslat beru na
vědomí nezbytné zpracování osobních údajů.

© 2003-2023, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz