Domů » Letní počteníčko

Letní počteníčko

Harper Lee – Jako zabít ptáčka

Dílo Harper Lee se neřadí mezí americkou klasiku nadarmo. Čtivý příběh z 30. let 20. století z amerického městečka Maycombu. Hlavními hrdiny jsou malé děti: osmiletá Čipera a dvanáctiletý Jem. Otázka rasismu, předem marného boje s předsudky, strachem, nenávistí a utlačování černošského obyvatelstva je vyprávěna z pohledu osmiletého děvčátka. Už dlouho jsem nečetla tak zajímavou knihu. A pokud vás ani mé doporučení k přečtení nepřesvědčilo, tak možná fakt, že Kolumbijská univerzita v New Yorku knize udělila Pulitzerovu cenu.

Robert Fulghum – Už hořela, když jsem do ní lehal

Né každý má v kufru místo na velké knihy a nebo tolik času na čtení na dovolené. Na to jsou ideální povídkové knihy, nebo knihy s krátkými příběhy. Jednou takovou je i povídkový soubor Roberta Fulghuma. Jsou v něm drobné příběhy, zamyšlení a filozofické postřehy tohoto amerického autora. Z knihy na vás srší  radost ze života a dává smysl i těm nejobyčejnějším věcem na světě. Pokud si autora oblíbíte, tak rozhodně stojí za přečtení ještě jeho další dílo, třeba Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce nebo Opravdová láska.

Haruki Murakami – Norské dřevo

Knihy tohoto současného populárního japonského spisovatele najdete ve všech knihkupectvích. Jeho román Norské dřevo je zároveň romantický ale i tragický. Silný příběh mladého muže, který si pokládá otázku ohledně života, smrti a vztahů.
,,Nejde o to abychom se deformací, co v sobě máme, naráz zbavili, ale proto, abychom se s nimi vyrovnali. Jedním z našich problémů totiž je, že si nechceme své odlišnosti připustit.“

Petr Šabach – Hovno hoří

Kniha plná neodolatelného humoru Petra Šabacha , která vykresluje rozdíly mezi mužským a ženským nazíráním na svět. A pokud se vám při čtení bude zdát, že už některé ty příběhy znáte, tak není divu.  Na motivy této knihy byl totiž natočen legendární český film Pelíšky.

read-369040_1280

Oscar Wilde – Jak je důležité míti Filipa

Pokud budete mít náladu na nějakou divadelní hru, tak Oscar Wilde je to pravé ořechové. Kniha je plná vtipných situací a autor humorem rozhodně nešetří. Situace neustále přinášejí nové překvapivé zvraty. Nechybí nenapodobitelný suchý anglický humor.

Arto Paasilinna – Zajícův rok

Ze severní Evropy k nám míří neustále nové a nové krimi knihy. Tento finský spisovatel si ale získává své čtenáře humorem a dobrodružnými příběhy. Hlavním hrdinou je novinář, který při návratu z práce málem přejede zajíce. Z náhlého hnutí mysli se rozhodne opustit svůj dosavadní nudný život a vydá se i se zraněným zajícem na cestu do severního Finska. A to teprve začíná dobrodružství.

Irving Stone – Žízeň po životě

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Zmapovaný život Vincenta van Gogha vás ale nebude nudit životopisnými informacemi. Román vás absolutně vtáhne do děje. Příběh je sice tragický, ale zároveň nádherný. Pochopit duši umělce je těžké.

Josef Formánek – Syn větru a Prsatý muž

Pokud vás lákají daleké kraje, ale letos jste se tam na dovolenou nevydali, tak sáhněte po knize Josefa Formánka. Jedná se už o druhý díl, ale musím se přiznat, že tenhle mi učaroval mnohem víc. Prsatý muž se po osmi letech vrací na ostrov Siberut a zjišťuje, že se v mnohém změnil. A stejně tak jeho život. Jedinečný příběh o změně tak velké, že si ji jen těžko dokážeme představit.

Nevěříš nám? Podívej se na příběhy našich klientů na sociálních sítích

Už víš, jaký program zvolit?

REGISTRUJ SE DO PROGRAMU

Proč
Czech-us?

1000+ klientů

ročně

20+ let

na trhu

30+ programů

k výběru

4 kontinenty

na nichž působíme

© 2003-2025, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz