Domů » 11 nejbláznivější sportů světa

11 nejbláznivější sportů světa

1. Se ženou na zádech

Závody v nošení něžného pohlaví se ve Finsku datují už od roku 1922. Jde vlastně o týmovou hru, s tím, že manželka jen visí na zádech muže a ten s ní musí přeběhnout překážkovou dráhu v co nejlepším čase. Pokud už má závodník zkušenosti, tak si může vybrat klasický styl, hasičské nošení nebo estonský styl.

2. Chro chro chro!

Vidlácké hry (Redneck Games) obsahují zajímavý závod v potápění. Nepotápí se ale pro žádný poklad, ale pro prasečí nožičku. No tomu říkám odměna! A pokud závodníci ke zvířátkům s rypáčkem přilnuli, tak se rovnou můžou přesunout na závody v chrochtání. Soutěž v nejlepším napodobení prasečího chrochtání se koná každoročně v rámci Mistrovství světa v prasečím chrochtání a zemědělské výstavy.

3. Vidlácké hry podruhé

Pokud ještě soutěžící po lovení prasečích nožiček ze závodů neutekli, tak je čeká další velmi zajímavá disciplína. Tou je skákání placáků do bahenní lázně.  A to se pak do zvířátek s rypáčky mohou pořádně vcítit.

4. Wingardium leviosa!

Tento sport jistě ocení fanoušci Harryho Pottera. Jde vlastně o famrfpál, ale jaksi bez čarovné moci. Přiznejme si to, mudlové, vznášející se košťata naši vědci prostě ještě nevymysleli. Filmové fanoušky ale jistě běhání s koštětem a pláštíkem na zemi nadchne.2 (1)

5. Dolní páka

Pokud vám nikdy nešla páka a v hospodě neustále prohráváte, tak je čas možná zbytečné zkusit jiný silácký sport. Pusťte se do wrestlingu s palci. Ten byl vynalezen pod vlivem alkoholu v roce 1974 ve Velké Británii. Palce závodníků musí být zakleslé do sebe a plosky nohou se musejí dotýkat. Pak už jen musíte srazit palec protivníka k zemi.

6. Konopné olympijské hry

V Austrálii pak mají trošku zvláštní olympijské hry. Pokud vás nenadchnou klasické, tak se můžete přijet podívat na tyhle, kde soutěžící hází bongem, balí jointy a podobně. Účastníci také musí probíhat plátěnými tunely s postřikovačem na zádech.

7. Cíl? Holeň!

Někomu prostě nevyhovuje bouchání do pytle, ale radši by se pořádně popral. Pokud se bojíte o svůj krásný obličej, tak si zkuste sport „Nakopávání holení“. Je také znám jako hackování nebo vrnění. Soutěžící se snaží soupeře srazit k zemi kopáním do jeho holení. Tady ale nepřišel nápad někde u piva v hospodě. Kořeny soutěže sahají až do 17. století. Podle legendy si tak rytíři zvyšovali práh bolesti.

8. RedBull vám dává křídla

Každý se určitě pamatuje na legendární reklamu se sloganem „RedBull vám dává křídla“. V rámci toho pak vznikl i naprosto netradiční sport. Při leteckém dni se účastníci snaží doletět co nejdál na vlastnoručně vyrobených strojích. Přistávací plocha obvykle bývá v moři nebo na jezeře. Nejdelší let byl zaznamenán v Kalifornii, kde vznášedlo překonalo vzdálenost 78 metrů.

9. Imaginární kytara

Doma před televizí nebo rádiem u pořádného rocknrollu je každý král. Když pak člověk nacvičí nějaký pořádné grify, tak se může přihlásit na šampionát. Ač je to k nevíře, tak se pořádá i šampionát ve hře na imaginární kytaru. Ten se každoročně koná ve Finsku a soutěžící se snaží zaujmout porotu kytarovými sóly.

10. Kozo-pólo

Tradiční hromadná hra Buzkaši je považovaná za národní sport Paštunů v Afghánistánu. Vtipný překlad dost napoví, o čem tento sport asi je. Doslova totiž znamená „braní si kozy“. Hry se účastní dvě družstva jezdců na koni.

Uprostřed hracího pole, což je mimochodem tak 2 km dlouhá část stepi leží tělo kozla bez hlavy. Úkolem týmu je za jízdy sebrat kozla a vrhnout ho do branky.  Hra může trvat dokonce i několik dní. Nemá ale vlastně žádná pravidla, jezdci jezdí s bičíky a je povoleno napadnout jak koně, tak jezdce. A jestli vám tohle nepřipadá drsné, tak ještě jedna historická informace. Dříve se místo kozla používalo i tělo zabitého otroka. Jiný kraj, jiný mrav.

11. Běhání přes duny

Pokud si při přespolním běhu stěžujete na kořeny a klestí, tak do tohohle sportu se rozhodně nepouštějte. Tady účastníky čekají hadi a štíři. A o jakémže sportu je tu řeč? O běhu pouští. V horku, v prohlubujícím se písku a s hektolitry vody. Někteří nadšenci se vydali i na 150 km běh jedním z nejsušších míst naší planety, Namibijskou pouští v Africe. Expedice se účastnilo sedm sportovců, z nichž jenom dvěma se to podařilo. Běhali při denním žáru a vypili přes deset litrů tekutin denně.

 

 

Nevěříš nám? Podívej se na příběhy našich klientů na sociálních sítích

Už víš, jaký program zvolit?

REGISTRUJ SE DO PROGRAMU

Proč
Czech-us?

1000+ klientů

ročně

20+ let

na trhu

30+ programů

k výběru

4 kontinenty

na nichž působíme

© 2003-2025, Czech-us, v.o.s., Czech-us Work and Travel, s. r. o., Czech-us Studium v zahraničí, s.r.o., Czech-us Práce v zahraničí, s.r.o., info@czech-us.cz