Krok za krokem programem Hledám práci v USA (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Otevřeny registrace na léto 2018 — akční cena pro prvních 100 účastníků. Více zde.

1. Registrujte se do programu W&T – Práci hledám. Nezapomeňte uvést, odkud jste se o nás dozvěděli.


2. Po registraci obratem obdržíte email s přesnými instrukcemi a heslem ke svému klientskému účtu na našich stránkách. Registrace je do okamžiku podepsání smlouvy zcela nezávazná.


3. Do 48 hodin od registrace budete telefonicky kontaktováni koordinátorkou programu.


4. Pošlete nám váš životopis v anglickém jazyce, introducing video a vybrané pozice z naší aktuální nabídky zaměstnavatelů.


5. Podepisujete programové smlouvy. Smlouvy naleznete na svém Czech-us účtu. Po obdržení smluv Vám vystavíme fakturu na účastnický poplatek.


6. Vybíráte si zaměstnavatele z aktuální nabídky. Pokud si z naší nabídky nevyberete, zpřístupníme Vám nabídku zaměstnavatelů vízového sponzora.


7. Na začátku programu Vás vložíme do databáze vízového sponzora. Po vyřízení všech vstupních administrativních náležitostí bude vaše aplikace odeslána vízovému sponsorovi do USA. Následně bude vystavena faktura na programový poplatek, která je splatná do 14 dnů. Upozornění: Dokud nebude uhrazen poplatek vízovému sponsorovi, nebude Vám vystaven formulář DS-2019 nezbytný pro udělení víz.


8. Po obdržení formuláře DS-2019 společně s Vámi sjednotíme všechny podklady pro získání J1 víz a pomůžeme Vám s vyplněním aplikačního formuláře pro návštěvu Americké ambasády v Praze.
Termín: únor – červen


9. Rezervace letenky a návštěva ambasády.


10. Předodletová orientace, která je povinná pro všechny prvoúčastníky programu Work & Travel USA a také pro druhoúčastníky od jiné agentury.
Termín: duben – červen


11. Obdržení J1 víz a odlet do USA!
Termín: květen – červen


12. Po příletu do USA provedete validaci v systému SEVIS. Nedodržení této povinnosti může vést až ke zrušení víz.


13. Po návratu do ČR vyplníte reportu o návratu a předáte dokumenty potřebné k podání daňového přiznání společnosti PROTAXREFUND.

Líbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Lenka Zdražilová
Work and Travel USA Lenka Zdražilová: l.zdrazilova@czech-us.cz
Andrea Hrušková
Work and Travel USA Andrea Hrušková: a.hruskova@czech-us.cz
Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů