The English Studio, Londýn – Jan Linhart, červenec 2010 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Z důvodu zlepšení svých jazykových znalostí jsem se rozhodl, že absolvuji jazykový kurz ve
Velké Británii. Volba padla na jazykovou školu English studio v Londýně a kurz probíhal od 12.7. do
30.7. Čekaly mě tedy 3 týdny studia v jednom z nějvětších měst Evropy.

Ze začátku probíhalo vše podle plánu. Po přistání na letišti Heathrow jsem byl dopraven ke své hostitelské rodině ve Wembley, kde se o mě bezvadně starala Ms Mercy D´Cruz. Každý den jsem více jak 45 minut cestoval do školy metrem, nebyl to ale vůbec žádný problém, vždy jsem dorazil včas.

Přes den jsem absolvoval dva kurzy. Dopolední Cambridge exam course a odpolení General english. Více mi však vyhovoval dopolední kurz, se kterým jsem byl opravdu spokojen. Neustále jsme procvičovali poslech, gramatiku, psaní, čtení a za krátkou dobu se stihlo probrat velké množství látky. Odpolední kurz se potýkal s velkým problémem a ten byl samotný vyučující. První týden se zde vystřídali tři kantoři a jedna lekce dokonce odpadla. Až druhý týden nám byla přidělena učitelka, která vyučovala až do konce kurzu. I přes tento problém nemohu říci, že bych byl nespokojen. Menší nesrovnalost nastala poslední den mého pobytu, kdy jsem měl obdržet certifikát o absolvování kurzu od vyučujícího. Ten měl připravené listiny, ale ne pro mě a odkázal mě tedy do kanceláře. Tam vůbec nevěděli, že tento den končím a certifikát pro mě a pro dalších několik studentů museli dodatečně zhotovit.

I přes nabitý program bylo spoustu času si prohlédnout město a různé památky. Za dobu pobytu jsem zde potkal mnoho zajímavých lidí, ale více méně jsem se celé tři týdny spoléhal sám na sebe. Byla to pro mě obrovská zkušenost a doufám, že se do Londýna někdy vrátím.

Jan Linhart

Comments

comments

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail