The English Studio, Londýn – Alžběta Kateřina Culková, srpen 2010 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Minulého roku v listopadu, po návštěvě jazykového veletrhu Expoligua, jsem vyhrála 14denní jazykový kurz anglického jazyka v Londýně.


Londýn Culková

Kurz jsem si tedy vybrala ve dnech 3.4.2010 až 17.4.2010, v době Velikonočních prázdnin, abych poznala jejich tamější zvyky a nezameškala moc času a školy zde v česku. Nakonec jsem ale zjistila, že Londýňané velikonoce neslaví, pouze ti, kteří mají malé děti a to jen opravdu velmi zřídka. Letenka byla koupena a letělo se. Byla jsem tak natěšená a
zvědavá, zda cestu a učení zvládnu, ale musím říct, že jsem se i dost bála. Strach jsem ale nedávala najevo. Když vidíte, jak ve vás každý vidí tu hrdinku, která jede sama do cizí země, dodá vám to dosti na kuráži. Cesta byla příjemná a možná i poněkud monotonií, ale po příletu na letiště Heathrow už bylo vše jen zajímavé a zvláštní.

Dva první volné dny mi umožnily zhlédnutí některých památek. Navštívila jsem známé Westminster Abby s hrobkami královen a králů Anglie, Houses of Parlament se známou věží Big Ben , dále potom most, který zná a obdivuje snad každá země světa, zvedací most stavitele Horace Jonese, Tower Bridge, ke kterému se jde krásnou cestou, plnou košatých stromů, Queen´s Walk, která vede kolem Temže. Tohle vše jsem si užívala v oáze klidu a samoty.

Zato můj první den školy jsem byla docela nervózní. Nová škola, nový spolužáci, nový učitelé, ale nakonec se ukázalo, že to bylo zbytečné. Škola byla úžasná. Má učitelka, rodilá Australanka, vykládala látku jiným a pro mne zajímavým způsobem. I když celá výuka probíhala v angličtině, rozuměla jsem všemu, i tomu, co jsem dosud neznala. Seznámila jsem se tam se spoustou báječných lidí a s některými jsem stále v kontaktu. Je to naprosto jiný svět. Svět splněných přání.

Na konci kurzu dostane každý úspěšný student certifikát o absolvování studia, a i já jsem ho dostala.

Učení je základ, a pokud ho můžete absolvovat v cizině, je to mnohem pozitivnější pro vaše budoucí zaměření. Musím říci, že to pro mne byla úžasná příležitost a zkušenost a doporučuji to každému, kdo se odhodlá a vycestuje tak jako já. Nemohu se dočkat, až se tam opět vrátím.

Comments

comments

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail