Výběr střední školy (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Privátní a Státní střední škola v USA

Prostřednictvím společnosti Educatius International zajišťujeme alternativní program Educatius Střední škola v USA, který se v mnohém liší od klasického Academic Year and Semester programu, jaký nabízí například CCI, viz předešlé nabídky v menu. V jádru se jedná o stejné programy, nicméně je zde několik odlišností:

  • Program nabízený společností Educatius přináší účastníkům možnost výběru lokality, střední školy v USA, sportovních a jiných aktivit, předmětů a dále například možnost získání amerického středoškolského diplomu.
Srovnání F1 (Educatius) a J1 (CCI) vízového programu
Požadavek studentaF1 státní školaF1 privátníJ1 školy (CCI)
výběr lokalityokokjen více států
výběr školyok/nookno
výběr zahájení programunookno
výběr sportovních aktivitokokno
výběr nesportovních aktivitokokno
výběr předmětůokokno
podpora angličtinyokokno
pozdní příhláškyokokno
středoškolský diplomokokno

Naše agentura bude organizačně zařizovat proces aplikace každého studenta do programu vedoucí k získání dokumentu I-20, který je podkladem pro udělení studentských víz F-1 ambasádou Spojených států. Platnost F-1 víz v programu High school USA je 5-10 měsíců, dle zvolené varianty programu.

Zájemce o účast v programu Educatius High school USA musí:

  • být student střední školy mimo poslední ročník
  • být ve věku 15-18,5 let
  • mít mírně pokročilou úroveň AJ

Varianty programu High school USA:

1) ‘Year program’

  • délka programu – cca 10 měsíců
  • trvání programu – od poloviny července/začátek září do poloviny června

2) ‘Semester program’

  • délka programu – cca 5 měsíců
  • trvání programu – zimní semestr – od poloviny července/začátek září do poloviny ledna (letní semestr – od poloviny ledna do poloviny června)

Hostitelské rodiny:

Platí zde stejné podmínky jako u klasického programu Střední škola v USA nabízeného CCI. Educatius varianta programu se odlišuje v tom, že hostitelská rodina se neujímá výměnných studentů bezúplatně, ale získá část financí z uhrazeného programového poplatku.

Střední škola v USA:

Střední školy v USA jsou v některých ohledech podobné těm v ČR. Přesto je třeba se připravit na jisté odlišnosti, např. dojíždění do školy školním autobusem, délka jednotlivých vyučovacích hodin, způsob vybírání předmětů, hodnocení studentů, vedení vyučování…).

Educatius varianta programu umožnuje výběr střední školy v USA a to jak na státních tak i privátních institucích.

Výběr střední školy v USA:

  1. Private Střední škola v USA – ceník
  2. Public (Státní) Střední škola v USA – ceník

*pro více informací o vybrané střední škole si prosím prohlédněte seznam škol Educatius

V případě zájmu o tuto variantu programu je postup velmi podobný variantě CCI. Prvním krokem je registrace do programu (Střední škola v USA). Následuje zpracování přihlášky do programu. V přihlášce se vyznačí požadavky na lokalitu a vybranou střední školu. Po potvrzení ze strany společnosti Educatius následuje umístění k hostitelské rodině, zajištění studentských víz F1, předodletová orientace, odlet do USA a přijetí hostitelskou rodinou.

Líbí se Vám program? Můžete se

Kontaktujte koordinátora programu:

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů