Novinky pro červenec (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Brexit otřásl politickou scénou a vznesl mnoho zatím nezodpovězených otázek. Prozatím je Spojené království stále plnohodnotným členem Evropské unie, a to až do momentu, než se aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy, který zahájí dvouletou lhůtu pro vyjednání odchodu z EU. Otázka je, zda se i toto vůbec stane, jelikož největší podporovatelé samotné ideji odchodu, bývalý starosta Londýna Boris Johnson nebo Nigel Farage, bývalý lídr politické strany za nezávislost Spojeného království, se vzdali svých politických funkcí a ambicí.

Zde si můžete přečíst vyjádření zakladatele Czech-usu Jindřicha Josífka.

Předně se domnívám, že je předčasné si tímto lámat hlavu. Spojené království z EU zatím nevystoupilo, a je i otázkou, zda k tomuto aktu vůbec někdy dojde. Samozřejmě, pro média je celá kauza velice zajímavá a dají se z ní těžit zprávy i několik měsíců. Podle všech indicií však vše nasvědčuje tomu, že se pro občany ČR nic zvláštního nezmění. Možná, že přibude pasová kontrola navíc na letištích, ale hlad po pracovní síle se nezmění, a pevně věřím, že i univerzity nebudou nijak polevovat v přijímání studentů z Evropské unie, kam Česká republika patří. Aktuálně se instituce „Universities UK“, která zastřešuje veškeré britské vysoké školy, a „Student Loan Company”, která se svými půjčkami spadá pod britskou vládu, dohodly na zachování osvědčeného systému udělování studentských půjček a společného lobbingu za udržení současných vízových a studijních podmínek pro studenty ze zemí EU. Tento fakt dokládá, že se pro naše klienty mnoho nezmění. Je důležité nepropadat panice, soustředit se na získání toho nejlepšího vzdělání a budovat aktivně svoji budoucnost.

Ing. Jindřích Josífek

Léto ve znamení sportu

Léto 2016 se stalo svědkem mnoha významných sportovních událostí. Viděli jsme stále trvajicí evropský šampionát ve fotbale, blíží se letní olympiáda v Riu a také studentský hry v Mosvě, na které vás srdečně zveme. Během deseti dnů se utkají týmy z celého světa ve fotbale, rugby, basketbalu a dalších sportech. Zároveň je Moskva krásné historické město, které nabízí mnoho příležitostí jak si užít léto.

Moscow games

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail