Malvern House, Londýn – Jana Hánová, srpen 2011 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Nejdříve bych chtěla poděkovat vaší agentuře Czech-us za velmi rychlé zprostředkování a zajištění všeho podstatného, že jsem mohla během 10 dnů odletět na jazykový kurz.

Můj měsíční jazykový pobyt v Londýně byl parádní. Z Ruzyně jsem odlétala v neděli 31.7.2011 odpoledne, abych za necelé dvě hodiny byla na letišti v Lutonu (cca 40mil do Londýna, z letiště 1,5hod cesty autobusem do centra). Z letiště do centra Londýna jsem se dostala zeleným autobusem společnosti Greenline. Na konečné jsem vystoupila a šla si koupit jízdenku na metro. Cestování metrem bylo kupodivu jednoduché, když víte, kam jedete. Cesta na kolej mi trvala cca 45 minut. Malinko jsem bloudila při výstupu z metra, ale po cca 20 minutách jsem našla studentské koleje.

Ubytování bylo super. V budově bylo 8 bytů po 4 osobách. Každý člověk měl svůj vlastní pokoj. Kuchyně a koupelna byla společná. Jednou týdně k nám chodily do bytu uklízet. Vybavení bylo velmi moderní. V jednom z bytů bydlel i správce, který v případě problému pomohl. (Žádný problém jsem neměla). Do školy jsem to měla cca 45 min metrem nebo 1 hod autobusem.

Na první školní den jsem byla vybavena slovníkem a velkou kuráží. Ve škole na recepci mi zkontrolovali iniciály, vytvořili kartičku studenta a zakoupila jsem si učebnici. Recepční byli vždy velmi ochotní, trpěliví a každému se snažili vyhovět a pomoci.

Dopolední vyučování začínalo v 9:45 a končilo ve 12:20 h. Odpolední bylo od 13:05-14:00. Hned po první hodině, mě učitel poslal do třídy o úroveň výš. Což mě velice potěšilo. Po 9 dnech jsem na svoji žádost změnila opět třídu do vyšší úrovně, kde už jsem zůstala do konce kurzu. Během měsíce jsem měla možnost poznat 5 různých učitelů pocházejících z různých států. (2 z Anglie, 1 z USA, 1 z JAR a 1 odněkud z Afriky). Každý měl jiný přízvuk, ale se všemi se dalo bez problémů komunikovat. S někým byla sranda, někdo byl nudný. Každý týden přijížděli noví studenti a odjížděli ti, kterým již kurz skončil. Studenti měli kurzy na různou dobu od 1 týdne po 3 měsíce. Studium probíhalo tak, že denně/týdně se probírala jiná látka. Nově přijíždějící neměli problém se zapojit a těm co tam byli déle, se neopakovala témata. Ve třídě nás bylo od 9 až po 15 studentů a na poslední týden jsme zbyli ve třídě jen v 6 lidech.

Škola Malvern House sídlí na 3 oficiálních adresách, jejich kapacita budov je ale během prázdnin malá, proto si ještě pronajímají prázdné budovy vysokých škol, kde vyučují. I já jsem byla v jedné z pronajatých budov. Škola stála nedaleko centrálního vlakového nádraží a metra a proto jsem to do školy měla jen s jedním přestupem. Škola měla převážnou většinu studentů ze Španělska, pak zde bylo také mnoho Rusů, Italů, Brazilců, Japonců, pár Němců a 3 míjející se Češi.

Jsem moc ráda, že jsem za celou dobu potkala jen jednoho Čecha a tudíž mohla mluvit a myslet jen v angličtině. Po škole bylo mnoho času na další aktivity a poznávání krás Londýna. Od muzeí, výstav, památek až po ruch města. Škola o víkendech nabízela různé výlety do okolí Londýna např. Cambridge, Oxford, Stonehenge,… Díky studentské kartičce jsme měli levnější i vstupenky na různé výstavy a akce. Studentům byla k dispozici také knihovna a DVD půjčovna.

Celkově bych pobyt zhodnotila velice kladně. Než jsem tam odjela, strašně jsem se toho bála, že to nezvládnu, že se tam ztratím, ale po měsíci v Londýně jsem se ani nechtěla vrátit domů. Hodně mě to obohatilo. Nejen, že teď umím lépe anglicky, ale poznala jsem tam i hodně zajímavých lidí, poznala jsem jiné kultury atd. Doufám, že ještě v budoucnu budu mít čas zase někam vycestovat, protože to bylo moc krásné! Vřele všem nerozhodným doporučuji, aby se ničeho nebáli a taky někam za jazykem vycestovali!!!

Jana Hánová

Comments

comments

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail