LTC Eastbourne, Eastbourne – Jana Falátová, léto 2011 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Během letošních prázdnin jsem se zúčastnila jazykového pobytu ve Velké Británii. Na internetu jsme si s kolegyní zadaly poptávku nejvíc nás oslovila nabídka agentury Czech-us, protože nabízela výuku v akreditované jazykové škole za přijatelnou cenu. Vybraly jsme si pobyt v LTC Easbourne, protože nás lákal pobyt u moře. Nezklamaly jsme se. Jediné, čeho jsme litovaly, bylo, že jsme odjely jen na dva týdny. Bylo to dáno tím, že jsme na náš výjezd uplatňovaly peníze z grantu a naše prostředky byly omezené. Kdo má možnost si zaplatit více týdnů, jistě to pak více zúročí.

Výuka ve škole probíhala řekněme standartním způsobem, záleží opravdu na štěstí, k jakému učiteli je student přiřazen. Nespornou výhodou je, většina našich spolužáků byla ze Španělska, Itálie, Německa, Turecka, ale bylo tam též hodně Asiatů a Jihoameričanů. Hlavní věc – Čechů bylo v celé škole v době našeho pobytu sedm, my jsme potkaly jednu kolegyni, ostatní jsme neodhalily. Jediným komunikačním nástrojem zde tedy byla angličtina, což považuji za skvělé. Navíc komunikace v rodině, obchodech, dopravě…. zkrátka mluvíte neustále, pokud jste alespoň trochu komunikativní typ.

Eastbourne leží v krajině bitvy u Hastings, v okolí městečka je řada destinací, která stojí za to vidět a zvolíte-li jen dopolední výuku, máte možnost každé odpoledne vyrazit na jiné zajímavé místo v okolí. Ať už na historickou památku, malebné městečko, či přírodní park.

Všichni lidé v LTC jsou milí, vstřícní, ochotní vyhovět a svým studentům pomáhat. Jediný problém je skutečně míra Vašeho štěstí. Do jaké rodiny se dostanete a k jakému učiteli. To jsou věci, které nelze až tak moc ovlivnit. Pokud se zdržíte déle, jistě Vám bude vyhověno, budete-li žádat změnu. Já lehce nespokojena byla po výměně učitelů po prvním týdnu pobytu, ale vzhledem k tomu, že jsem měla před sebou už jen pár dnů, nechala jsem to „plavat“.

Jana falátová
LTC Eastbourne

Comments

comments

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail