LTC Eastbourne, Eastbourne – Jana Falátová, léto 2011 (Archivováno)

Stránka byla archivována. Informace na této stránce nejsou nadále aktuální. Můžete se zúčastnit programů, které jsou uvedeny v hlavním menu a nebo nás kontaktovat ohledně dostupnosti programu.

Během letošních prázdnin jsem se zúčastnila jazykového pobytu ve Velké Británii. Na internetu jsme si s kolegyní zadaly poptávku nejvíc nás oslovila nabídka agentury Czech-us, protože nabízela výuku v akreditované jazykové škole za přijatelnou cenu. Vybraly jsme si pobyt v LTC Easbourne, protože nás lákal pobyt u moře. Nezklamaly jsme se. Jediné, čeho jsme litovaly, bylo, že jsme odjely jen na dva týdny. Bylo to dáno tím, že jsme na náš výjezd uplatňovaly peníze z grantu a naše prostředky byly omezené. Kdo má možnost si zaplatit více týdnů, jistě to pak více zúročí.

Výuka ve škole probíhala řekněme standartním způsobem, záleží opravdu na štěstí, k jakému učiteli je student přiřazen. Nespornou výhodou je, většina našich spolužáků byla ze Španělska, Itálie, Německa, Turecka, ale bylo tam též hodně Asiatů a Jihoameričanů. Hlavní věc – Čechů bylo v celé škole v době našeho pobytu sedm, my jsme potkaly jednu kolegyni, ostatní jsme neodhalily. Jediným komunikačním nástrojem zde tedy byla angličtina, což považuji za skvělé. Navíc komunikace v rodině, obchodech, dopravě…. zkrátka mluvíte neustále, pokud jste alespoň trochu komunikativní typ.

Eastbourne leží v krajině bitvy u Hastings, v okolí městečka je řada destinací, která stojí za to vidět a zvolíte-li jen dopolední výuku, máte možnost každé odpoledne vyrazit na jiné zajímavé místo v okolí. Ať už na historickou památku, malebné městečko, či přírodní park.

Všichni lidé v LTC jsou milí, vstřícní, ochotní vyhovět a svým studentům pomáhat. Jediný problém je skutečně míra Vašeho štěstí. Do jaké rodiny se dostanete a k jakému učiteli. To jsou věci, které nelze až tak moc ovlivnit. Pokud se zdržíte déle, jistě Vám bude vyhověno, budete-li žádat změnu. Já lehce nespokojena byla po výměně učitelů po prvním týdnu pobytu, ale vzhledem k tomu, že jsem měla před sebou už jen pár dnů, nechala jsem to “plavat”.

Jana falátová
LTC Eastbourne

Comments

comments

Napište Nám


Kliknutím na tlačítko odeslat beru na vědomí nezbytné zpracování osobních údajů

Získejte novinky o studiu a práci v zahraničí na e-mail